*
včera, 15:42
TVS: Michal Kadlec před zápasem na Spart...
15.04.2021, čtvrtek, 16:00
Slovácko získalo Klubovou akademii FAČR
14.04.2021, středa, 10:22
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Sadílk...
Více na fcslovacko.cz
*
včera
Michal Kadlec pred Spartou
13.04.2021
Jan Kliment po Pardubicích
13.04.2021
Martin Svedík po Pardubicích
12.04.2021
Luboš Pribyl pred Pardubicemi
11.04.2021
Petr Reinberk po zápase s Libercem
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 954 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Fotbalistky Slovácka chtějí konečně stříbro

06.09.2008, sobota, 09:34
mlade_holky_velky.jpg

Šariš, dej ten míč rychleji, to musí být důraznější přihrávka,“ ozývaly se hlasité pokyny z úst trenérky Jitky Klimkové na jednom z posledních tréninků před zahájením nového prvoligového ročníku fotbalistek 1. FC Slovácko.

Do třetí sezony vstupují pod hlavičkou 1.FC Slovácko ženy z Uherského Hradiště.

„Když si vzpomenu, že před třemi lety jsme měli dvacet registrovaných holek a dneska máme skoro devadesát fotbalistek včetně žaček, tak to je veliký skok v ženské kopané v našem regionu,“ chválí si hráčskou základnu dnes už šéftrenérka všech děvčat ve Slovácku Jitka Klimková.

Jednu věc by však chtěla do budoucna změnit. „Velká škoda , že musíme trénovat na „umělkách“. První, co bych si přála, je urvat pro nás někde kus solidní travnaté plochy.“

Kádr Slovácka se bude muset v novém ročníku obejít bez jedné ze svých největších opor, reprezentantky Česka Veroniky Hoferkové. Ta odešla zkusit fotbalové štěstí do země ženskému fotbalu zaslíbené – do Švédska. Na Kypr by navíc chtěla odejít i nejlepší střelkyně uplynulé sezony Zdeňka Skupinová. O jejím odchodu by se mělo rozhodnout do konce týdne.

U týmu skončila také americká gólmanka Lauren Church, kterou ale mezi tyčemi nahradila její krajanka, dvaadvacetiletá Christina Reuter. Na Slovácko ji ze svého prázdninového kempu v Americe přivezla trenérka Jitka Klimková.

„Christina se k nám dostala stejnou cestou jako Američanky, které u nás hrály v uplynulých sezonách. Dostala jsem na ni typ od trenérek na kempu na Floridě,“ povídá Klimková a přiznává, že nové gólmance nalila „čistého vína“ už v Americe.

„Christina dostala hodně instrukcí od své trenérky, která zná naše poměry a já jsem ji taky přesně řekla, co ji u nás čeká. Že to není o profesionální smlouvě, a že se hráčky ve Slovácku fotbalem neživí. Ve finále musí mít svoje peníze na to, aby tady vůbec mohla fungovat. I přesto se rozhodla pro angažmá v našem klubu.“ A nová posila je zatím na Slovácku spokojená.

„Když jsem dostala nabídku na angažmá, tak jsem se dlouho nerozmýšlela. Je to pro mě další nová zkušenost z evropské ženské kopané a dokonce jsem se do Česka těšila. Trenérka Jitka Klimková mně přesně popsala zdejší poměry a můžu říct, že moje očekávání se splnilo do puntíku, “ říká usměvavá Američanka, která obula kopačky už v poměrně brzkém věku.

„Fotbal hraji od osmi let. Naposledy jsem chytala za bostonskou univerzitu a čekám, až u nás v Americe vznikne profiliga v ženské kopané, a doufám, že se v ní uplatím,“ vidí svou budoucnost brankářka Slovácka.

Nová zámořská posila to ale nebude mít na Slovácku vůbec jednoduché. Nemá ani předplacenou roli „jedničky“ v mužstvu, což potvrzuje i trenérka Jitka Klimková. „Naše gólmanka Radka Bednaříková a Christina Reuter jsou zhruba na stejné úrovni. Každá je dobrá v něčem jiném. O pozici první brankářky musí obě ještě tvrdě zabojovat,“ vyzývá trenérka na dálku obě brankářky.

Ženy Slovácka posilovaly nejenom na brankářském postu. Do týmu přišla zkušená Petra Freislerová ze Staré Lysé a Julie Fricová z Hodonína. Ke změnám došlo i v realizačním kádru. Dlouhodobě nemocného Milana Šamaje nahradil u juniorky Jan Jačisko. K žákyním pak přišel Petr Vlachovský, který má zkušenosti s trénováním mládeže v Kyjově.

V uplynulé sezoně uniklo ženám Slovácka vysněné druhé místo o pověstný vlásek. Díky horšímu skóre skončily fotbalistky na bronzovém stupínku za pražskou Slavii a suverénem české ženské kopané Spartou Praha. S jakými ambicemi tedy jdou hráčky z Uherského Hradiště do podzimních ligových bojů?

„Minulou sezonu jsem byla přesvědčená, že při troše štěstí můžeme hrát o titul, ale holky se držely víc při zemi. Na začátku přípravy na letošní ročník to bylo opačně. Já jsem brala umístnění v první trojce, ale tým mě přesvědčil, že tu stříbrnou medaili bychom měli letos zlomit,“ soudí Jitka Klimková.

Jedním dechem ale dodává, že to vůbec nebude jednoduché. „Hráčky si na sebe ušily bič. Jestli se chceme posunout o stupínek výš, tak musíme dělat něco navíc. Nestačí trénovat třikrát týdně. Máme slabiny, o kterých víme, a ty bychom měly co nejspíš odstranit.“

Prvoligový kolotoč zápasů ženské nejvyšší soutěže se roztočí první zářijovou sobotu. Na kunovické Bělince přivítají fotbalistky Slovácko plzeňskou Viktorku. Na koho se bude ambiciózní trenérka spoléhat a které hráčky by měly patřit k tahounům mužstva?

„My jsme hlavně tým a budeme tedy spoléhat na týmového ducha. Pokud ale chcete slyšet jména, tak to jsou hlavně reprezentantky. Skupinová – pokud zůstane, Danielová, Vlasatíková, Marcoňová a Polášková. To jsou hráčky, které by měly strhnout ostatní,“ uzavírá Jitka Klimková.

Přípravné zápasy: 1.FC Slovácko – Nedachlebice dorost 1:7, Slovan Bratislava 4:4 a 0:1, Holešov (pohár) 8:0.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
09.09.2008, úterý, 18:54 - Slovácko zdolalo lídra, Čáslav poprvé padla (aktualizováno) + ZÁZNAM TISKOVKY A ZÁPASU
06.09.2008, sobota, 15:07 - Slovácku chybí kanonýr. I bez něj hodlá zdolat lídra
06.09.2008, sobota, 14:49 - Chmelíček si zlomil v poháru ruku
06.09.2008, sobota, 09:38 - Uštědří Slovácko lídrovi druhé ligy první porážku v soutěži?
04.09.2008, čtvrtek, 21:47 - Slovácko získalo gólmanku z USA
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace