Fanušci v zápase proti Dukle
1. 5. 2016

Slovácko vstalo z mrtvých a v nastavení urvalo bod

7. 8. 2016, neděle, 14:16

Běžela čtvrtá minuta nastavení. Gólman Heča nacentroval míč do ohně a Tomáš Zajíc srovnal na 2:2. Trenér Stanislav Levý radostí vystartoval patnáct metrů do hřiště a „pumpoval" před hlavní tribunou.

„Chtěl jsem to změnit. Když před deseti lety Milan Ivana dal Plzni v 88. minutě gól, tak jsem běžel k rohovému praporku. Teď jsem to nechtěl opakovat, proto jsem vyběhl na půlku," usmál se nový kouč modrobílých. Chtěli jsme sice vyhrát, ale podle vývoje zápasu jsme za bod šťastní," dodal. Fotbalisté Slovácka tak protáhli úspěšnou sérii s pražskou Duklou už na šest zápasů bez porážky.

Stanislav Levý se na Slovácko vrátil po deseti letech a fanoušci ho na začátku prvního domácího utkání přivítali transparentem „Stando, vitaj zpět!" „Bylo to příjemné," přiznal osmapadesátiletý trenér.

Do utkání sice jeho svěřenci nevstoupili úplně špatně, nebezpečně pálil Daníček, postupně se ale začala karta obracet. Po rohovém kopu se míč dostal k nekrytému Olayinkovi, který díky odrazu od tyče a následně i od gólmana Heči propasíroval míč do sítě – 0:1.

Pět minut před přestávkou mohlo být s domácími ještě hůř, Šimůnkova gólová dorážka ale naštěstí kvůli ofsajdu neplatila. Vzápětí měl po rohu Šumulikoského na noze obrovskou možnost na vyrovnání Kerbr, gólman Dukly ale jeho pokus reflexivně vytáhl na roh.

Po hodině hry se manko domácích zdvojnásobilo. I ve druhém utkání sezony totiž měl soupeř výhodu pokutového kopu, tentokrát po faulu Tomáše Rady, který nedovoleně zastavil Čajiče. Heča sice směr Néstorovy střely vystihl, vyrazit ji ale nedokázal – 0:2.

„Chtěli jsme být nadále aktivní, jenže Slovácko je mužstvem, kde lidi umí vytvořit výbornou kulisu a hnát mužstvo dopředu. Domácí hráli na riziko, my jsme bohužel nedokázali chodit do brejků a přidat další gól. Asi jsme byli uspokojení a nezvládli jsme to," zlobil se na své svěřence trenér Dukly Jaroslav Šilhavý.

V závěrečné čtvrthodině totiž jeho tým o výhru přišel. Nejprve si na Ťokův roh naběhl Košút a hlavou nedal Hroššovi šanci – 1:2. Modrobílí ucítili šanci a ještě víc se do soupeře zakousli. Už se zdálo, že jejich snaha přijde vniveč, jenže konec zápasu je až ve chvíli, kdy rozhodčí naposledy foukne do píšťalky. A domácích se vyplatilo, že dřeli až do posledních vteřin. Vyrovnat e jim totiž podařilo doslova v hodině dvanácté.

Centr gólmana Heči, který se v posledních minutách zapojil do útočení, prodloužil jeden z obránců Dukly ke střídajícímu Tomáši Zajícovi, který poslal míč ke vzdálenější tyči – 2:2.

„Prohrávali jsme o dvě branky, tak jsme šli do rizika. V závěru bylo maximální a spíš silou vůle a morálkou jsme to dotlačili do remízového konce. Za bod musíme být rádi," oddechl si Stanislav Levý, jehož tým získal první bod v sezoně.

Pozastavil se i u autora vyrovnávací trefy. „Přiznám se, že nevím, kdy dal naposledy na tréninku gól. Má technické nedostatky při zpracování míče, ale na druhou stranu je to hráč, který, když ho tam dáte, se bude rvát, dá tam srdce. Musí na sobě ale ještě hodně pracovat," prohlásil trenér Slovácka.

Jeho protějšek byl zralý na velkého panáka. „Hodnotí se mi to hodně těžko, když přijdete o dva body v 94. minutě. Poslední situaci jsme ale zahráli naivně, netakticky, podcenili jsme to. Takhle přijít o výhru, to se nesmí stávat," kroutil hlavou Jaroslav Šilhavý.

1.FC Slovácko – FC Dukla Praha 2:2 (0:1)

Branky: 78. Košút, 90.+4 Zajíc – 30. Olayinka, 62. z pen. Néstor.
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch.
ŽK: Rada, Civič, Šumulikoski, Šimko – Beauguel, Kušnír, Néstor, Marek Hanousek.
Diváci: 3652.
Slovácko: Heča – Reinberk (85. Zajíc), Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski – Diviš, Havlík (64. Ťok), Daníček, Civič – Kerbr. Trenér: Levý.
Dukla: Hroššo – Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný – Čajič, Považanec (90. Smejkal), Hanousek – Néstor (83. Tetour), Beauguel, Olayinka (73. Manzia). Trenér: Šilhavý.

HVĚZDA ZÁPASU - Tomáš Zajíc

Mladého útočníka poslal do hry kouč Slovácka Stanislav Levý v 85. minutě. A Tomáš Zajíc přesně splnil, co od něj ostřílený lodivod očekával – ve správný čas byl na správném místě a vyrovnal na konečných 2:2.

HLAVNÍ MOMENT - Vyrovnávací trefa

Nejlepší je, když dáte gól v nastavení, to už soupeř nestihne reagovat. Přesně tenhle kousek se fotbalistům Slovácka proti Dukle povedl. Na Spartě v úvodním kole dvoubrankové manko nezlikvidovali, v sobotu byli úspěšnější.

ČÍSLO ZÁPASU - 6

Už tolik zápasů v řadě fotbalisté Slovácka neprohráli s pražskou Duklou. Už se zdálo, že tato série skončí, domácí ale v posledních dvanácti minutách smazali dvoubrankové manko.