Fanušci v zápase proti Dukle
1. 5. 2016

Slovácko obralo o bod dosud suverénní Jablonec

15. 8. 2016, pondělí, 10:28

Když fotbalisté 1. FC Slovácko odjížděli do Jablonce, jen málokdo čekal, že by tam mohli uspět. Vždyť za posledních čtrnáct let ze severu Čech přivezli pouhý bod. V sobotu se jim povedlo nerozhodný výsledek zopakovat a sebrat tak domácím první body v sezoně. Svěřenci Stanislava Levého na Střelnici ještě osm minut před koncem dokonce vedli, nakonec ale byli rádi i za remízu. V samém závěru totiž domácí neproměnili penaltu. „Myslím, že dnes byla šance v Jablonci zvítězit, ale ve finále musíme být spokojení s bodem," konstatoval trenér Slovácka.

JABLONEC – 1. FC SLOVÁCKO 2:2 (1:1)

Jablonec vstoupil do utkání aktivně a hned v šesté minutě otevřel skóre. Trávníkův přímý kop propadl až na zadní tyč a číhající Wágner vstřelil svůj už čtvrtý gól sezony.

„Nepokryli jsme standardní situaci soupeře, na kterou jsme se speciálně připravovali. Byla tam individuální chyba a pak jsme museli zápas dohánět. O vstupu do utkání jsme měli jiné představy," povzdechl si hostující kouč.

Jeho svěřenci ale brzy srovnali krok. V 19. minutě napálil odražený balon za vápnem stoper Rada a jeho tečovaná střela zapadla za brankáře Hrubého. Pro zkušeného zadáka to byla vůbec první trefa v dresu Slovácka. O chvíli později se mohl zapsat mezi střelce i druhý člen stoperské dvojice Tomáš Košút, jeho hlavičku ale Hrubý vytěsnil nad břevno. Na druhé straně spálil velkou šanci Mehanovič.

Po změně stran příležitostí ubylo, hru domácích brzdila řada nepřesností. Tým z Uherského Hradiště nevýrazný výkon favorita ztrestal v 77. minutě. Trenéru Levému opět vyšlo střídání, když v letošní sezoně dosud nevýrazný Marek Havlík uklidil do sítě střílený centr Civiče – 1:2.

Slovácko ale na teprve druhou ligovou výhru v Jablonci nedosáhlo. Šťastnou ruku měl totiž i domácí trenér Frťala. Mihálik si po čtyřech minutách pobytu na hřišti zaběhl za obranu Slovácka a prostřelil Heču.

A mohlo být ještě hůř. V závěru zápasu totiž rozhodčí Příhoda po Reinberkově souboji s Kubistou nařídil proti modrobílým velmi přísnou penaltu. Jablonecký kanonýr Wágner ale tentokrát selhal, když mířil vysoko nad.

„Chyběla nám lehkost a sebevědomí. Kluci se ale ani za nepříznivého stavu nevzdali a jednoduchostí dotlačili zápas do remízy. A kdybychom dali i penaltu, mohli jsme i slavit, v tom je fotbal krásný. Každopádně remíza je podle mě zasloužená," zhodnotil utkání domácí lodivod Zdenko Frťala.

Jeho protějšek bod bral. „Musíme s ním být spokojení, i když si myslím, že dnes jsme měli šanci tady zvítězit," poznamenal Stanislav Levý.

Představení jeho svěřenců se mu ale i přes zisk cenného bodu příliš nezamlouvalo. „Náš výkon nebyl příliš kvalitní, přesto jsme šli do vedení 2:1 a směřovali jsme ke třem bodům. Bohužel jsme nechali propadnout dlouhý balon, ze kterého domácí vyrovnali. Naštěstí pak Jalonec nedal penaltu," oddechl si kouč Slovácka.

Branky: 6. Wágner, 83. Mihálik – 19. Rada, 77. Havlík. Rozhodčí: Příhoda – Blažej, Koval. ŽK: Nový, Hübschman – Šumulikoski, Civič. Diváci: 2386.

Jablonec: Hrubý – Nový, Pernica, Kouřil, Hybš – Trávník (79. Mihálik), V. Kubista, Hübschman, Jiráček (66. Bazal) – Mehanovič (53. Pospíšil), Wágner. Trenér: Frťala.

Slovácko: Heča – Reinberk, Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski, Daníček (73. Zajíc) – Diviš (90. Biolek), Ťok (66. Havlík), Civič – Kerbr. Trenér: Levý.

HLAVNÍ MOMENT

Wágnerova penalta

Kanonýr Jablonce Tomáš Wágner mohl tři a půl minuty před koncem rozhodnout zápas. Pátou branku sezony ale nepřidal, z penaltového puntíku poslal balon vysoko nad Hečovu bránu.

HVĚZDA ZÁPASU

Tomáš Rada

Zkušený stoper se konečně dočkal, když ve svém 78. zápase za Slovácko vstřelil svou premiérovou branku v modrobílém dresu.

ČÍSLO UTKÁNÍ

4

Teprve počtvrté z patnácti pokusů dokázali fotbalisté Slovácka bodovat v Jablonci. Jedinou výhru z roku 2002 sice nezopakovali, alespoň však rozšířili sbírku remíz na tři.