Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Slovácko těsně padlo na Bohemians. O Evropu si nezahraje a v lize končí

28.06.2020, neděle, 18:03

První branku naděje dal už po devadesáti sekundách slovácký Jurečka. Bohemians srovnali až v samém závěru, obě branky domácích dal střídající Mosquera. Svěřenci Martina Svědíka v play – off o Evropu vypadli a v letošní sezoně v lize končí.

V odvetě druhého semifinále o Evropu byly karty rozdány už v Uherském Hradiště. Matematika byla jasná. Slovácko k postupu potřebovalo v Praze vyhrát o dvě branky.

Zatímco domácí nastoupili v totožné sestavě jako v Uherském Hradiště, tak kouč Martin Svědík nechal jenom na lavičce velezkušeného Michala Kadlece, do branky se premiérově v lize postavil Vít Nemrava. Na hrotu operovali Zajíc a Jurečka.

Od začátku bylo jasné, že Slovácko přijelo se smělými plány. Úvod byl pro svěřence trenéra Svědíka z říše snů. Už po devadesáti sekundách centroval Divíšek a Jurečka skvělou tečí dostal svůj tým znovu do hry o Evropu – 0:1.

Pro ofenzivního hráče to byla první trefa v dresu Slovácka. Domácí mohli prakticky z protiútoku srovnat, jenže Hronek z nadějné pozice mířil mimo.

Na další větší příležitost se čekalo zhruba třicet minut. Autor úvodní branky Jurečka se pokusil ze střední vzdálenosti překvapit domácího gólmana, to se mu nepodařilo. Sedm minut před poločasem střílel z nějakých pětadvaceti metrů slovácký Kohůt – jeho nebezpečná střela skončila těsně mimo.

Největší šanci v první půlce měli domácí. Po hrubce Ŕeinberka pelášil sám na Nemravu Nečas, ale gólman Slovácka mu skvělým zákrokem skórovat nedovolil.

Začátek druhé půlky patřil domácímu týmu. Bohemians byli aktivnější a častěji se dostávali na dostřel Nemravovy svatyně. V 54. minutě šel Hronek sám na Nemravu, ale prvoligový debutant držel Slovácko nad vodou. Skvěle zasáhl levou nohou.

Další vydařenou akci předvedl Nemrava po hodině hry. Vyběhnutím mimo velké vápno zastavil slibně se rozvíjející akce domácích.

Druhý poločas byl jasně pod taktovkou domácích. V 65. minutě měl šanci na vyrovnání Vodháněl, který v pádu, ale zblízka gól nedal. Dvacet minut před koncem střílel do boční sítě domácí Mosquera.

Deset minut před koncem poslal trenér Svědík do hry ofenzivního a konečně uzdraveného Klimenta. Na post stopera se přesunul Kadlec a kapitán Daníček podpořil ofenzívu.

Pět minut před koncem zahrozili domácí z rohu, ale Nemrava byl na místě. Za minutu se znovu zaskvěl gólman Slovácka, když zpacifikoval šanci aktivního Mosquery.

V samém závěr mohl dát postupový gól Sadílek, ale Valeš mu technickou střelu zblokoval.

V nastavení hrálo Slovácko vabank. Z brejku domácích se dostal da obrovské šance střídající Mosquera a prostřelil Memravu -1:1.

V samém závěru šel do vápna i gólman Nemrava a hostující tým inkasoval podruhé. Druhý gól vstřelil znovu kolumbijský fotbalista Mosquera, když v samém závěru dal gól prázdné branky Slovácka – 2:1.

Ještě se mohlo prodlužovat, ale střela střídajícího Klimenta skončila na břevně domácích.

Svěřenci Martina Svědíka prohráli ve čtvrtém zápase v řadě a po Českých Budějovicích jsou druhým týmem, pro který skončila sezona.

FORTUNA:LIGA: Semifinále – 2. zápas, Skupina o Evropu

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 2:1 (0:1)

Branka: 90 + 1 a 90 + 4. Mosquera - 2. Jurečka

Rozhodčí: Marek – Vlček, Flimmel

Žluté karty: Hůlka - Sadílek, Daníček

Slovácko: Nemrava – Divíšek, Hofmann, V. Daníček, Reinberk (79. Kadlec) – Havlík, Sadílek – Kohút (62. Juroška), Jurečka (62. Dvořák), Navrátil (57. Kalabiška) – Zajíc (79. Kliment). Trenér: Svědík.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Dostál, Köstl, Hůlka, Bartek – Jindřišek, Vacek (60. Květ), Ljovin (77. Krch) – Hronek (88. Bederka), Nečas (60. Mosquera), Vodháněl (77. Ugwu). Trenér: Klusáček.