Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Bohemians - Slovácko 2:1, bitva do poslední sekundy, obrat řídil Mosquera

28.06.2020, neděle, 11:54

Neskutečné drama do posledních minut, vyložené šance na obou stranách, břevno hostů, gól do prázdné. Po nervy drásajícím průběhu odvety semifinále play off o Evropu se nakonec radují fotbalisté Bohemians 1905, kteří duel se Slováckem otočili v závěru. Obě branky dal Mosquera.

Ve finále o Evropu se Bohemians střetnou s Mladou Boleslaví, která nad Českými Budějovicemi vyhrála i podruhé.

V brance Slovácka si ve 24 letech odbyl ligový debut Nemrava a na lavičce zůstal zkušený obránce Kadlec.

„Před zápasem jsem byl nervózní, ale jakmile jsem přišel na rozcvičku, nervozita opadla. Měl jsem dobrý pocit před zápasem, rozcvička se mi podařila, tak jsem se snažil zápas užít,“ uvedl Nemrava. Kapitán Pražanů Jindřišek si připsal 350. start v nejvyšší soutěži.

Slovácko začalo odvetu výborně a po 91 sekundách skórovalo. Divíškovu přihrávku Jurečka ve vápně šikovně usměrnil k tyči za bezmocného brankáře Valeše. Hosté v tu chvíli potřebovali k postupu ještě gól.

„Zápas začal úplně nejhůř, jak jsme si mohli představit. Slovácko hned dalo kontaktní gól z hlediska dvojutkání. Nám trvalo 20 minut, než jsme se vůbec dostali do hry,“ řekl domácí trenér Luděk Klusáček.

Bohemians se snažili okamžitě odpovědět, jenže Nečas zakončil vedle. Na opačné straně Sadílkova přízemní střela zamířila mimo branku. Po více než půlhodině vypálil Vodháněl z úhlu z přímého kopu jen do gólmana.

Vzápětí si Valeš poradil s nepříjemnou Jurečkovou střelou k tyči zpoza šestnáctky a o chvíli později Kohútova dělovka skončila mimo. V závěru první půle vypálil z hranice vápna Nečas, ale Nemrava jeho pokus vytáhl.

Po změně stran si Nemrava poradil s Hronkovou střelou, Vackův pokus zase zamířil nad. Poté Vodháněl zblízka ve skluzu nezužitkoval rychlý brejk domácích. V další šanci Hronkova střela prosvištěla kolem branky. Na druhé straně vystrašilo Valeše Juroškovo zakončení.

Závěr pro domácí fanoušky přinesl doslova infarktové momenty. Nejdříve Sadílek zblízka neprostřelil Valeše a vzápětí Mosquera po samostatném úniku v první minutě nastavení srovnal.

Slovácko se hnalo za prodloužením a málem na něj dosáhlo, jenže Kalabiškova tečovaná střela skončila na břevně. Na následný roh si naběhli všichni hostující hráči včetně Nemravy, čehož využil Mosquera, který poslal míč do opuštěné branky. Bohemians zvítězili v osmém z posledních devíti ligových duelů. Slovácko porazili v lize potřetí za sebou 2:1 a v nejvyšší soutěži s ním neprohráli posedmé v řadě.

„Druhý poločas byl nahoru dolů, divákům se to asi muselo líbit. Mohly postoupit oba týmy. V závěru jsme to zlomili,“ konstatoval Klusáček. „Museli jsme riskovat a hrát opravdu vabank. Je to pohárový zápas, a proto jsme se v něm museli takhle chovat,“ prohlásil hostující kouč Martin Svědík, který dnes oslavil 46. narozeniny.