Slovácko srazila v Teplicích hrubka Trmala

30. 3. 2019, sobota, 18:20

Souboj o lepší polovinu tabulky a také o šest bodů. Pokud by Slovácko v Teplicích uspělo, tak by se na Severočechy v tabulce dotáhlo. Svěřenci trenéra Martina Svědíka remizovali třikrát v řadě a ze Stínadel chtěli tři body.

Jenže jejich plány jim vydrželi sotva deset minut.

Ne – o zápase na teplických Stínadlech nebude gólman Matouš Trmal vyprávět s nadšením.

Po deseti minutách hry brankář Slovácka vyběhl mimo vápno, balon odkopl přímo k teplickému Horovi, který ho pohodlně vrátil do prázdné branky.

Šílený úvod pro hosty pokračoval za dalších pět minut. Hyčka nahrával a ještě na podzim hráč Slovácka Kuchta se lehce obtočil kolem nedůrazného Kadlece a přidal druhou branku sklářů.

Za tři minuty mohlo být po zápase, ale Jindráčkova gólová střela byla obranou Slovácka zablokována.

Osm minut před odchodem do kabin mohlo jít Slovácko teplickým na dostřel, ale Sadílkovo sólo vytěsnil skvěle Grigar.

Do druhé půlky poslal kouč hostů k Filipu Hološkovi dalšího útočníka. Navrátila vystřídal Zajíc.

Po hodině hry znovu škaredě zahrozili domácí. Parádní střelu Žitného vytáhl Trmal na roh. Gólman Slovácka tentokrát svoje mužstvu podržel.

V dalších minutách se hrál hodně opatrný fotbal bez větších gólových příležitostí. Domácí byli ukolébaní dvougólovým vedením a hostům se nedařilo vytvořit si alespoň nějaký náznak tlaku.

Patnáct minut před koncem poslal hostující kouč do hry dalšího útočníka. Na hřišti se poprvé na jaře objevil Haris Harba, ale ani bosenský ofenzivní hráč zvrat nepřinesl.

V závěru mohli hosté snížit z kopačky Sadílka, ale jeho střelu z nadějné pozice srazila domácí obrana na roh.

Slovácko v Teplicích příliš neoslnilo a po třech remízách v řadě prohrálo.  Na výhru čekají svěřenci Martina Svědíka už pět kol.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)

Branky: 10. Hora, 15. Kuchta.  Rozhodčí: Matějček – Šimáček, Pfeifer.  M. Vitner.  Žluté karty: Kučera, Hora, Shejbal (všichni Teplice).  Diváci: 2 626.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Kadlec, Šimko – Navrátil (46. Zajíc), Havlík (76. Harba), V. Daníček, Sadílek, Kalabiška – Hološko (61. Jakub Rezek). Trenér: Svědík.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka – Kučera, Trubač (85. Hošek) – Hora, Žitný (77. Bezdička) – Kuchta (39. Radosta), Jindráček. Trenér: Hejkal.