*
před 2 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Příbra...
15. 8. 2019, čtvrtek, 09:15
Kam za Slováckem - hned osm zápasů doma!
14. 8. 2019, středa, 14:04
Trmal: Při výhře je nula takový bonus
Více na fcslovacko.cz
*
včera
Předzápasový trénink před Příbramí
15. 8. 2019
Magazín: 1.FC Slovácko před Příbramí
14. 8. 2019
MSDL ml: FCS-Vítkovice 0:3/0:3/ Širůch 14.8.2019
14. 8. 2019
MSDL st.: FCS-Vítkovice 2:2/2:0/-Širůch 14.8.2019
13. 8. 2019
Milan Petržela po zápase v Plzni
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 950 fanoušků
*
Poslední články:
17. 7. 2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14. 1. 2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
28. 11. 2018, středa, 13:10
Společně pro dobrou věc! Už potřetí!
Poslední článek v blogu:
1. 4. 2018, neděle, 13:44
Slovácko výrazně posiluje...
Poslední video
28. 4. 2019- Fanoušci v zápase proti Bohemi...
Poslední fotogalerie
5. 2. 2016- Fanaticos Cup 2016
*
6. 8. 2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu
28. 4. 2019
Fanoušci v zápase proti Bohemians
14. 4. 2019
Dejte jim góóóĺ
14. 4. 2019
Fanoušci v zápase proti Příbrami
10. 4. 2019
Fanoušci proti Plzni a rozhodčímu

Ostrava vs Slovácko

Přihlaš se na výjezd

23. 8. 2019 od 18:00

Městský stadion Vítkovice

Přihlášeno
21
fanoušků

Trmal: Měl jsem chytat jen jednou, ale v bráně už jsem zůstal

5. 4. 2019, pátek, 10:41
trmal_2018_velky.jpg

Matouš Trmal je ve 20 letech suverénně nejmladší ze všech současných ligových brankářů. Se Slováckem se chystá na nedělní domácí zápas proti Plzni.

V říjnu coby ligový debutant málem pomohl tehdy utrápenému fotbalovému Slovácku k senzačnímu bodovému zisku na hřišti Plzně.

V neděli od 18 hodin bude dvacetiletý Matouš Trmal čelit úřadujícím českým šampionům znovu, tentokrát už jako gólmanská jednička týmu.

„Co jsem za těch pět měsíců zažil, bylo pro mě jenom příjemným překvapením a zadostiučiněním, právě pro tohle jsem celou svou kariéru dřel. Je pro mě obrovskou ctí, že můžu chytat,“ zdůrazňuje mladý rodák z Tasovic u Znojma.

Řečí čísel jste ve 14 utkáních inkasoval 14 branek a šestkrát jste udržel čisté konto, úspěšnost zákroků 77 procent vás řadí mezi ligovými gólmany na páté místo. Jak své výkony hodnotíte vy?
Zpočátku to byla taková euforie, dařilo se mi, lidi kolem toho dělali velký boom, všichni se ptali, co je zač ten brankář, co ve dvaceti letech chytá ligu. Na jaře už je to trošku horší, možná i odpadla ta nováčkovská euforie, je to těžší potvrzovat. Ten velký krok je ale pro mě velkou školou, snažím se si to užívat a ze všeho sbírat zkušenosti.

Jste aktuálně nejmladším brankářem v lize, ostatní jsou minimálně o tři roky starší. Chybí českým klubům odvaha?
Těžko říct, čím to je. Všichni si asi říkají, že gólman je poslední článek, když udělá chybu, už to nemá kdo napravit. U ostatních postů to tolik vidět není. My brankáři se na zápasy musíme hlavně dobře připravit hlavou, ne až tolik v trénincích. Je potřeba to zvládnout psychicky. Jsem každopádně rád, že já jsem ji dostal. Třeba jsem tím pomohl prošlapat cestičku i dalším mladým brankářům.

Že se vám do ligy podařilo tak brzy naskočit, je o to zajímavější, že jste neměl zkušenosti s mládežnickými reprezentacemi. Poprvé jste chytal teprve před pár dny za jednadvacítku. Čím to bylo?
Možná jsem později vyspěl. Na chytání v mládežnické reprezentaci v nějakých šestnácti, sedmnácti letech moje hlava ještě úplně nebyla nachystaná. Až později jsem si všechno srovnal.

Díky čemu se vám tedy podařilo být brankářskou jedničkou už ve dvaceti letech?
Měli jsme na podzim nějakou šňůru, kdy jsme prohrávali. Přitom jsme pár zápasů mohli zvládnout, ale neměli jsme štěstí. Vyměnily se pak průběžně snad všechny posty, změnu zkusili trenéři udělat i u gólmanů. Když jsem šanci dostal, snažil jsem se jí držet.

Jaké máte vzpomínky na debut v Plzni?
Na to celý život nezapomenu. Byl to první zápas a hned proti takovému soupeři. Myslím, že jsme celkově podali dobrý výkon a sahali jsme po bodu. Vím, že hned v první minutě jsem měl zákrok, kterým jsem se chytl. Měl jsem tehdy chytat jen jeden zápas, ale nakonec se to vyvinulo tak, že už jsem v bráně zůstal. Bylo to moc pěkné období.

Tehdy jste inkasoval od Procházky gól z penalty, od té doby jste ale z dalších čtyř pokutových kopů vyšel jako vítěz. Dařilo se vám obdobně už v mládeži?
Drží se mě to. Vzpomínám si, že s devatenáctkou jsme v dorostenecké lize z 10 zápasů měli osm remíz, po kterých se kopaly penalty. A my jsme v nich častokrát vyhrávali. Penalty jsou hlavně loterie, je to o štěstí, ale štěstí přeje připraveným. Samozřejmě se na hráče chystám, ale nerozhoduju se podle videa, spíš podle intuice, hráče se snažím rozhodit. Bylo už penalt docela dost. Aspoň to se daří. Snad to tak bude pokračovat.

Vymykáte se ještě něčím oproti vrstevníkům? Jste kliďas?
Snažím se působit flegmaticky, ale zrovna teď v Teplicích mě možná moje chyba před prvním gólem soupeře poznamenala na celý zápas. Ale jinak si říkám, že je mi celkem jedno, jestli přijede Plzeň, nebo Příbram. Musím se mít stejně na pozoru, ať už na mě bude střílet Krmenčík, nebo nějaký hráč Bohemky.

Byl zmíněný gól v Teplicích prvním slabším momentem, který jste si vybral?
Ještě možná v Opavě jsem situaci před prvním gólem mohl vyřešit líp. Ale toto byla chyba, kterou vidí i ti, kteří nerozumí fotbalu.

Střetly se vám myšlenky?
To ani ne. Možná jsem byl až moc sebevědomý, chtěl jsem to zahrát při lajně mojí slabší nohou vrchem, ale nesedlo mi to. Namazal jsem mu to po zemi přímo na nohu.

Jak dlouho jste pak na tu situaci myslel?
Když se něco takového stane, ještě ten den si to pouštím, babrám se v tom, jsem zklamaný. Ale pak se jdu nějak odreagovat a při dalším tréninku už jsem zase v pohodě. Hodím to za hlavu a už se tím nezabývám. Jdeme dál.

Jaká byla reakce týmu?
V zápase vás za to asi nikdo nepochválí. Po zápase všichni kluci jsou v pohodě, povzbudili, že se to může stát, v jiném zápase to zase vynahradím. Totéž i trenéři, kteří si to se mnou vyříkali.

Jak prožíváte aktuální sérii pěti zápasů bez výhry?
Hlavně jsme jaro začali dvěma výhrami, všichni z toho najednou dělali, že bychom mohli hrát skupinu o titul. Já si úplně nemyslím, že bychom měli na to být v top šestce, na desítku máme. Z posledních zápasů jsme toho mohli získat i víc, ale buďme rádi tam, kde jsme. Když jsem začínal chytat, měli jsme devět bodů a byli jsme s Příbramí poslední. Pojďme dál postupnými kroky. Hlavně se vyhnout baráži.

Je ještě šance v posledních čtyřech kolech umazat čtyřbodovou ztrátu na desáté místo a vyhnout se tak skupině o udržení?
Zkusíme o to zabojovat, nálada v týmu je i přes tu sérii bez výhry pořád dobrá. Nějaké body díky remízám sbíráme, není to pět zápasů bez bodu za sebou. Když zvládneme porazit Plzeň, pořád ve hře o desáté místo budeme. Pokud to nezvládneme, už bude těžké se tam dostat a budeme se koncentrovat na záchranu.Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
 • vajdik - 7. 4. 2019, neděle, 11:03

  Volic - presne tak, popsal si trefně fotbalové prostředí. Dle mě, cesky fotbal je na tom hůř nez pred korupční aférou!

 • volič - 7. 4. 2019, neděle, 10:52

  losování poháru,ovlivňování zápasů nasazováním poslušných sudích,hráči hrající jakoby se jim nechtělo,i třeba vliv agentů a různých bafuňářů na složení sestavy i té repre,VAR jen někde,zvláštní rozhodování disciplinárky,předseda stíhán za rozkrádání dotací,diktát médií kdy se má hrát,česká klika,moravská klika a nad tím vším STBák Berbr...

 • Babu - 6. 4. 2019, sobota, 22:05

  Je to udělané tak, aby systém zvýhodnil top týmy.. od té doby, co to rozdělili na nenasazené a nasazené, ej celý pohár zbytečný..

 • Šovkovskij - 6. 4. 2019, sobota, 14:42

  To je strašná kašparáda. Když se takhle losuje semifinále, jak se asi losovala předchozí kola. Celkově je to paskvil. Nechápu, jak třeba rudí soudruzi ze Šangahje hrají pořád doma, vždyť tam měli i třetiligový tým, tuším Chrudim. Naproti tomu třeba Baník jel do do Plzně a my do Liberce. Strašný paskvil, tenhle systém. Do určtého kola prostě papírově slabší tým musí hrát doma. I kvůli divákům. V Chrudimi by měli svátek, narvaný stadion, takhle kluci jedou akorát na výlet do Edenu. Postrádá to jakoukoliv logiku.

 • GarryR - 6. 4. 2019, sobota, 12:32

  Marakyjov - presne, jakoby je ani netrapilo jak moc je to okaté. Strasna šaráda, co se tady deje

 • marakyjov - 6. 4. 2019, sobota, 09:13

  je to hrozná fraška...aj kdyby to byla fakt náhoda, že vylosoval Slavii, tak by měli na svazu udělat všechno, aby zabránili nějakým takovým spekulacím. Jim je to ovšem evidentně úplně fuk...komedie prostě.

 • Babu - 6. 4. 2019, sobota, 08:19

  kecipep: jj tady je toho málo, borec tam dal míčky a jen tak lehce přes ně přejel rukou, takže se otočily jedním směrem, ale ani jeden nezměnil pozici :D a jak na to čuměl, tak musel přesně vědět, který je který :D

 • kecipep - 5. 4. 2019, pátek, 22:04

  Babu: ještě jsem to neviděl celé od roztočení, tohle mi přijde jen jako dotočení :-)

 • Babu - 5. 4. 2019, pátek, 18:56

  https://twitter.com/martin__tomas/status/1114111272499523584 // t je regulérní Karlovarska losovacka.

 • Babu - 5. 4. 2019, pátek, 18:56

  Viděli jste někdo los poháru dneska? Já už mám z toho paranoiu. Borec losuje, míčky vůbec nezamicha, celou dobu do toho čumí a po vytazení Slavie si oddechne..a když michal druhou dvojici, tak se vůbec nedíval a pořádně to projel rukama.. Slavia hrála venku 2x a doma 11x.

 • Šovkovskij - 5. 4. 2019, pátek, 13:00

  Jak jsem tu už jednou psal, každý brankář si někdy vybere slabší chvilku a u takhle mladých kluků je to ještě pochopitelnější. Prostě musí chytat dál, ať se na ten zápas v Teplicích zapomene a hodí za hlavu. A věřím, že přehodnotí i své sebevědomí. To je nezbytné a důležité, ale musí být zdravé a mít nějaké hranice. Nejen gólman musí být sebevědomí, ale nesmí to hraničit s hazardem. Doufám, že podobné vylomeniny si už odpustí. Nějaké vysedávání na lavičce tomu vůbec nepomůže, ba právě naopak. Trmal je opravdu velmi talentovaný brankář, tak ať chytá a nadále se rozvíjí a posunuje nahoru. I celkové statistiky má výtečné. Čím dříve brankář začne pravidělně chytat, tím lépe se rozvíjí jejich talent. Šovkovskij v Dynamu Kyjev, či Casillas v Realu Madrid začali chytat v A týmech shodně v sedmácti letech, což jsou sakra jiné týmy oproti Slovácku (s odpuštěním):-), nemluvě o tom, že zanedlouho se zařadili i do reprezentace, kde se staly dlouholetými oporami...

 • kecipep - 5. 4. 2019, pátek, 10:48

  V neděli bude muž zápasu. Za nás góly Harba, Hološko i Zajíc ;-)

pristi
 Další články:
8. 4. 2019, pondělí, 07:24 - Měli jsme to tady hodně těžké, ale penalta byla, míní Vrba
7. 4. 2019, neděle, 13:41 - Mistr, nemistr. Fotbalisté Slovácka nutně potřebují body
7. 4. 2019, neděle, 12:49 - Slovácku začíná play-off. Cítíme, že jde do tuhého, říká Svědík
5. 4. 2019, pátek, 14:58 - Nechceme hrát ve skupině o sestup, burcuje Sadílek
1. 4. 2019, pondělí, 08:33 - Kouč Slovácka: Někteří hráči by si měli uvědomit, že hrajeme o záchranu
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace