15.02.2024
04.02.2024

Slovácko porazilo MSK Břeclav

19.07.2008, sobota, 18:29

V dalším přípravném utkání porazili fotbalisté 1.FC Slovácko na staroměstském Širůchu tým MSK Břeclav 2:0. Obě branky dal v prvním poločase Psohlavec.

Úvod patřil aktivně hrajícím hostům, jenže oproti domácímu zápasu s Opavou, kdy se dokázali střelecky prosadit, proti Slovácku jejich tlak velmi brzy opadl a bylo to domácí Slovácko, které začalo diktovat tempo hry.

Slovácko předvádělo kombinační akce na všech stranách hřiště. Obě aktivní křídla, Gonda i Kubáň, dělala vítr v obraně hostí a byl to hlavně druhý jmenovaný, jenž motal nejen hlavy, ale také nohy zadákům Břeclavi.

Domácí hráči ale opět spotřebovali na gól spoustu brankových příležitostí a někteří hráči mohli, hlavně v první půli, přidat na důrazu.

Šance se v zápase rodily hlavně na straně domácích. Nejprve po dvaceti minutách hry hledal Kerbr Psohlavce, u míče byl ale dříve golman hostí. O několik minut později se ale už domácí radovali. To nejprve standardní situaci skvěle zahrál Randa přímo na hlavu Formánka. Domácí obránce sice orazítkoval jen břevno, pohotový Psohlavec si ale naběhl přesně a z dorážkou neměl problém.

Slovácko dostalo gólem nový náboj a při snaze hostí o vyrovnání přišel rychlý brejk, který Gonda po čtyřicetimetrovém sólu sice nezakončil, byl ale faulován a pokutový kop, se štěstím, proměnil znovu Psohlavec. 2:0.

I v druhé půli hrálo prim domácí mužstvo a hosté se k pološancím dostávali pouze po chybách hráčů Slovácka a jednalo se spíše o střely ze střední vzdálenosti, které sice mohly v některých situacích skončit brankou, hosté ale mezi tři tyče nemířili.

Naopak Slovácko mělo dost možností ke zvýšení náskoku, Chmelíčkovi při jeho hlavičkách nebylo souzeno dát branku, i když měli hosté několikrát namále a zachraňoval je brankář, který se vyznamenal i po další hlavičce Formánka nebo střele Ondřejky. Ten se mohl zapsat do střelecké listiny zápasu také, když měl po Chmelíčkově přihrávce před sebou úplně odkrytou branku, z několika kroků ale míč poslal vedle.

A když se v závěru neujala ani střela Simandla na straně jedné, ani neuhodilo po závaru po rohovém kopu před brankou hostí, zvítězilo Slovácko 2:0 a vyslechlo si při odchodu ze hřiště zasloužený potlesk zhruba pěti stovek diváků.

1. FC Slovácko - MSK Břeclav 2:0 (2:0)