30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Slovácko v závěru přípravy remizovalo se Znojmem + VIDEO

22.07.2008, úterý, 20:00

Tým Slovácka v posledním přípravném zápase, hraném na kunovické Bělince, remizoval s fotbalisty Znojma 1:1, když za domácí vyrovnával čtyři minuty před koncem Randa.

1.FC Slovácko - 1.SC Znojmo 1:1 (0:1)

Branky: 86. Randa - 37. Kováč

Sestava Slovácko: Fryšták(46. Marek) - Perůtka(46. Polák), Ineman(46. Hrotek), Šimáček, Formánek(46. Němčický) - Kubáň, Randa, Berger, Gonda(60. Stýskala) - Psohlavec(46. Matůš), Chmelíček(81. Ondřejka)

První půle nepřinesla příliš atraktivní podívanou a diváky z letargie dostávaly ojedinělé akce obou týmů. Domácí měli navrch v úvodu, hosté zase v polovině poločasu. Po zbytek doby si hráči střídavě půjčovali míč, žádný z nich si však nevytvořil tvalejší převahu.

Slovácko mohlo jít do vedení už ve 4. minutě, jenže po průniku Chmelíčka a jeho zpětné přihrávce, kterou Gonda nechal projít, Psohlavec nabídnutou šancí pohrdl a nastřelil spojnici břevna a tyče.

Hosté začali hrozit až později, když ve 13. minutě hlavičkoval Belej, jenže nemířil přesně. Podobně si vedl na druhé straně Chmelíček.

V dalším průběhu žádný z týmů nepovolil ohrožení své branky a až na několik pokusů z dálky neměli oba golmani příliš práce.

Ve 37. minutě ale znojemští hezkou kombinací pronikli do šestnáctky domácích a Gregor Kováč dokázal míč přehlavičkovat vybíhajícího Fryštáka. Toho ještě chtěl na brankové čáře zastoupit Šimáček, nedokázal ale dostatečně změnit jeho dráhu a Znojmo vedlo.

Slovácko se sice snažilo vyrovnat, Znojmo si ale vedení do konce poločasu pohlídalo, i když se golman Hrubý musel hodně snažit, aby vytáhl Gondův pokus ze 42. minuty.

Do druhé půle trenér Jurkemik obměnil sestavu a na kunovský trávník vyběhla čtveřice čerstvých hráčů.

Ani to ale v úvodu nezabránilo mírné převaze znojemských, ta ale nevedla k ničemu, co by ohrozilo vystřídavšího brankáře Marka. Naopak Slovácká mašina se pomalu ale jistě rozjela a odstartovala tím festival šancí. Bohužel však festival šancí zahozených.

Přímý kop Randy v rozmezí 56.-58. minuty vedl jen k sérii rohových kopů, v 61. minutě hezkým obloučkem zprava orazítkoval Matůš pouze břevno. To zazvonilo za znojemskou brankou znovu o pět minut později po střele Chmelíčka, který dokázal odražený míč vystřelit znovu, radost mu ale tentokrát pokazil Šebela, který vynikajícím zákrokem míč vyrazil na roh.

Slovácko znovu zahrozilo o pár minut později, tentokráte střílel Stýskala, který po svém příchodu ještě více rozhýbal ofenzivu Slovácka, ani jeho pokus ale k brance nevedl, dorážku pak sebral z nohy Chmelíčkovi znovu golman Šebela. V 72. minutě po rohovém kopu mohl zakončovat znovu Chmelíček, jenže mu chybělo pár centimetrů a míč těsně minul jeho hlavu.

Stejný hráč střílel znovu po přihrávce Stýskaly, jenže opět vedle. V 68. minutě vystřelil tentokrát Stýskala sám, pouze ale do rukavic golmana. Neujala se ani Kubáňova samostatná akce zakončená střelou těsně mimo, podobně dopadla i narážečka Ondřejky se Stýskalou.

Když už se zdálo, že hosté ubrání jednogólový náskok, pronikl Stýskala po pravé straně, naservíroval míč Randovi a ten jej uklidil za Šebelova záda. Slovácko mohlo obrat dokonat, jenže Stýskalův oblouček lapil šebela, Polákova střela zamířila mimo a Matůš v poslední šanci zápasu rovněž nezamířil přesně.

Slovácko tak v posledním přípravném zápase remizovalo 1:1 a před zahájením druhé ligy v Opavě ji čeká už jen nedělní ostrá generálka v pohárovém utkání ve Vyškově, kam tým opět můžete přijet povzbudit svými hlasivkami. Online přihlašování probíhá - ZDE - Více informací pak naleznete v článku o výjezdu do Vyškova.