30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Slovácko opět bez vítězství

27.04.2008, neděle, 00:37
kolecko_velky.jpg Už třetí domácí remízu musí překousnout fanoušci druholigových fotbalistů Slovácka. Jejich tým hrál v sobotním zápase 23. kola nerozhodně 2:2 s Jihlavou a ze třetí příčky spadl na čtvrtou, o niž se navíc dělí s Opavou.

Slovácká sestava byla na deseti místech stejná jako při týden staré prohře 1:2 v Čáslavi. Jediná změna se dotkla útoku, kde na jaře poprvé vyběhl od začátku Činčala - nahradil Matůše.

Tým trenéra Leoše Kalvody se do soupeře od samého úvodu zakousl a po sérii dvou rohů už byl blízko vedoucí brance. Na malém vápně hlavičkoval Šimáček, jeho pokus ještě tečoval Šultes, ale poprvé v zápase se vytáhl brankář Šimon.

Jihlava se spoléhala na brejky. Jeden jí málem vyšel v 9. minutě. Po zaváhání Inemana centroval Veselý nebezpečně na nabíhajícího Faldynu, před nímž na poslední chvíli míč uklidil na roh Němčický.

Po fatální hrubce domácího týmu padl i první gól zápasu. O tři minuty později totiž brankář Bolek odkopl míč tak nešťastně, že trefil jen dotírajícího útočníka Faldyny a míč se od něj odrazil přesně do prázdné brány.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a bylo podobně kuriózní. Po ruce Tlustého kopalo Slovácko penaltu, kterou sice Šultesovi jihlavský brankář chytil, ale exekuce se opakovala. Domácí útočník totiž zahrál pokutový kop před písknutím rozhodčí a dostal tak žlutou kartu. Napodruhé si míč postavil Činčala a střelou taktéž po pravé ruce brankáře se už prosadil, v 17. minutě srovnal na 1:1.

Tempo hry po hektických chvílích poněkud upadlo. Až ve 30. minutě pelášil po levém křídle Šultes, který se z úhlu řítl neohrožován k bráně. Prováhal ale správný okamžik ke střele či přihrávce a trefil jen vyběhnutého brankáře.

A závěr prvního poločasu se nakonec dohrával za pískotu tribun. Ve 42. minutě si totiž na rohový kop lehce naskočil nepokrytý jihlavský kapitán Kadlec a hlavičkou k pravé tyči upravil na 2:1 pro hostující celek.

Nervozita z nepříznivého výsledku byla na domácích kopačkách čím dál patrnější. Slovácko sice svého soupeře těsně svíralo, ale v příležitostech chyběla domácím hráčům jistota a pohoda.

Jako dar z nebes tak přišla 61. minuta, v níž sice Gonda při odvážném průniku prováhal vhodný čas ke střele, míč se ale k němu od jednoho z obránců šťastně vrátil. Pak už se Gonda přízemní ránou nemýlil a srovnal na 2:2.

Slovácko se pak hnalo za vítěznou brankou. A v 75. minutě ji měl na kopačce Matůš. Po Fischerově chytrém prostrčení upaloval dlouho sám proti brankáři, ale v zakončení selhal a trefil jen vyběhnutého Šimona.

Slovácko - Jihlava 2:2 (1:2) Branky: 17. Činčala z penalty, 61. Gonda - 12. Faldyna, 43. Kadlec. Rozhodčí: Damková - Štěrba, Santarius. ŽK: Šultes, Grim - Da Silva, Sláma. Diváků: 4125. Slovácko: Bolek - Němčický, Ineman, Šimáček, Lysoněk - Čtvrtníček (46. Matůš), Fischer, Grim (36. Görner), Gonda - Šultes (90. Eismann), Činčala. Trenér: Kalvoda.
Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý, Kadlec, Cihlář - Veselý (70. Da Silva), Gába, Schneider, Vepřek - Vácha (62. Rabušic), Faldyna (79. Böhm). Trenér: Marko.