04.02.2024
30.11.2023

Série neporazitelnosti juniorky skončila + přidáno video!!

28.04.2008, pondělí, 08:08
becko_velky.jpg Frýdek-Místek zastavil po velmi dobrém výkonu dlouhou sérii Slovácka bez porážky a po výsledku 2:3 si zpět na sever Moravy odváží všechny body. Juniorka byla prakticky po celý zápas pod tlakem a hostům odolávali hlavně v první půli, kterou se štěstím vyhráli. Frýdečtí tak ukončili domácím jak sérii neprůstřelnosti, tak i šestizápasovou sérii bez porážky.

Začátek zápasu nezastihl ani jeden z týmů v dobrém rozpoložení a necelá stovka diváků na stadionu v Kunovicích příliš atraktivní fotbal neviděla. O míč se bojovalo mezi šestnáctkami, více ze hry ale měli spíše hosté.

Poprvé si domácí hráči a diváci oddechli v 11. minutě zápasu, kdy napřáhl ke střele Mišinský a za Fryštákem, který se v brance juniorky po dlouhé době objevil. Slovácko se do šestnáctky Frýdeckých příliš nedostávali a prakticky z první své vážné situace skórovali.

V 37. minutě se Ondřejka zbavil obránce v šestnáctce, poslal míč na nohu Stýskalovi, který se uvolnil a hezkým technickým obstřelem poslal domácí do vedení. To mohlo být do poločasu ještě vyšší, ale Ondřejkův lob sice brankáře překonal minul ale branku.

Do druhého poločasu zkusil domácí kouč změnit stávající stav střídáním. Druhá půle skutečně přinesla mnohem zajímavější podívanou, hrálo se nahoru-dolů, prim ale stále hráli hosté. Ti mohli srovnat několikrát už v první desetiminutovce druhé půle, hodně zatížená obrana ale stále ještě držela za cenu hokejového lehání do střel či štěstí. To měl domácí tým znovu, když Mišinský podruhé v zápase trefil tyč.

Staré známé fotbalové pravidlo se znovu projevilo mezi 55. a 60. minutou. Do obrovské šance se dostal útočník Slovácka Pyclík, k němuž se míč dostal po kiksu obrany Frýdku, z několika kroků z voleje ale napálil pouze golmana. A tak přišel trest. Několikanásobné štěstí v neštěstí si vybral hostující Szmek. V době, kdy už bylo nachystáno jeho střídání, dostal se Szmek do zakončení. Nejprve trefil znovu tyč Fryštákovy branky, míč se k němu ale odrazil a netečná obrana domácích jen sledovala dorážku, která skončila v síti. 1:1.

Gólem hosté ožili ještě více a hlavně absence zálohy, která s přibávajícím časem odcházela, znamenala prakticky permanentní tlak na domácí obranu. V 70. minutě se ještě juniorka ubránila, když míč směřující na malé vápno odvraceli nad branku, o několik minut později po útočné akci ale zapomněli na zadní vrátka a Mišinský po několika tyčkách posílá po sóle lobem do branky a otáčí skóre.

Prakticky ihned po rozehrání se domácí dostali do podobné situace. Po neúspěšně založeném útoku pasem za polovinou našli hosté Kořínka, který předvedl, na tribuně přihlížejícím hráčům A týmu Slovácka, jak se zakončují sólové úniky.

Domácí, viditelně zaskočeni, už ve zbávajícím čase nepůsobili jistě a katastrofu mohl dokonat Čelůstka, jehož nechali zadáci Slovácka střílet z šestnáctky, naštěstí ale hostující hráč zamířil nad.

V samém závěru pak sice Ondřejka snížil po vydařené sólové akci v šestnáctce díky nedůslednosti hráčů Frýdku, na víc ale dnes Slovácko nemělo a zřejmě zaslouženě prohrálo.

1. FC Slovácko B - Frýdek Místek 2:3 (1:0)

Branky: 37. Stýskala, 90. Ondřejka - 60. Szmek, 74. Mišinský, 75. Kořínek

Slovácko B: Fryšták - Pacl, Bělaška, Spazier, Čtvrtníček - Perůtka, Crla (46. Rohovský), Stýskala (83. POspíšil), Šilinger - Pyclík (72. Sukup), Ondřejka

Frýdek: Dittert - Čelůstka, Literak, Hrdlička, Krajčovič, Staněk, Cabak, Skotnica, Szmek (60. Kořínek), Němec (84. Fizek), Mišinský (88. Jordán)