04.02.2024
30.11.2023

Report z domácího zápasu se Spartou

07.04.2014, pondělí, 14:00

Ve 23. kole přivítalo Slovácko na domácím pažitu vedoucí tým Gambrinus ligy a nepříliš oblíbeného soupeře, pražskou Spartu. Hosté byli pochopitelně před zápasem favority utkání, Slovácko se však nehodlalo vzdát bez boje, obzvlášť po nevydařeném utkání v Příbrami. To se potvrdilo i na trávníku, kde jsme Spartě vzdorovali až do 59. minuty, kdy se po přihrávce Dočkala prosadil sparťanský Krejčí. Více branek už v tomto utkání nepadlo, a tak bylo Slovácko poraženo 0:1 a Pražené si odvezli plný počet bodů, i když bychom si přáli alespoň ten bod.

DIVÁCI: Zápas navštívilo 7127 diváků, což je oproti našim standardním 4000 mimořádná návštěva, ale jednalo se samozřejmě spíše o diváky, kteří se přišli podívat na soupeře. Hostující sektor byl zaplněn víc než slušně asi čtyřmi stovkami fanoušků. Někteří další sparťanští příznivci posedávali po ostatních tribunách.

ULTRAS: Domácí si připravili několik produkcí. Tou první byla v desáté minutě plachta s velkým S S s korunkou, modrými fóliemi a nápisem: JEDINÉ S KTERÉ TADY VLÁDNE. Druhé choreo byla plachta na síť ve třicáté minutě, na které byla vyobrazena zeď s graffiti 1.FCS a nápisy Fanaticos, ACAB a Fuck FAČR. Na konci zápasu bylo odpáleno hodně pyra. Hosté se neprezentovali.

SUPPORT: Namačkaný kotel se od začátku prezentoval velice kvalitním supportem, který vydržel celý první poločas. Na začátku druhého poločasu přišel pokles ve fandění, pak jsme navíc dostali gól, ale za pár minut jsme se zase zmátořili a nasadili vysokou laťku. Support se dá celkově označit za povedený a nadprůměrný. Sparťany nelze z našeho sektoru objektivně zhodnotit.

POD ČAROU: Proč nás běžně bývá v kotli kolem 250 a tentokrát asi 350-400? Neměli by být fanoušci v kotli ti věrní a stálí, jejichž místo na stadioně je jasně dané? Jinak ale celkově vydařený zápas, Sparta dojede jednou za rok, nával diváků, co dojdou na soupeře máme za sebou a sparťani z Hluku a jiných dědin, kteří navštíví Spartu jen když hraje na Slovácku, už si můžou odškrtnout fajfku, takže asi dobré. Škoda jen, že si neuvědomují, že opravdoví sparťanští fanoušci jimi pohrdají stejně jako my...Tož tak.

(0)

moon: neboj, příště nás v kotli tolik nebude :-)

• moon - 13.04.2014, neděle, 02:06
    (0)

asi po 2 letech jsem byl na domácím zápase a po 3 letech v kotli. Musím uznat, že mi to hodně chybělo a už se nemůžu dočkat na Olomouc :). Jen mě v kotli opět dostali klasicky náctiletí fanoušci, kteří dokážou zařvat jen nadávky ale normální chorea jim nic neříkají... Snad se to ale zlepší do příště.

• Podtrzitko_ - 10.04.2014, čtvrtek, 12:08
    (0)

eLucky: tak to je jasný, že se nebudeme bratříčkovat ;) každopádně díky za názory a GL do zbytku sezóny.

• eLucky - 09.04.2014, středa, 20:56
    (0)

to Podtrzitko: Nikdo netvrdi, ze fanousek si moze rikat jenom ten, kdo je vsude,... to dost dobre nejde, pokud clovek mosi chodit do prace a ma rodinu. Slovácku taky fandí nemálo lidi, které život zavál různě po republice - Boskovice, Praha, Jirkov, Brno... samo že taky nejezdí na všechny zápasy klubu, ale když možů, tak se vydají ať už na výjezd, nebo na zápas doma. Proti takovým fanouškům jiného týmu máme maximálně to, že fandí jinému:D A je jedno jesti je to Sparta, Baník nebo Xaverov Horní Počernice:D

• Podtrzitko_ - 09.04.2014, středa, 11:36
    (0)

eLucky: a to by ses divil, kolik lidí není schopných se vypravit ani do Hradiště. A propos.. nemluvil bych o tom, že jedu za Spartou, tam kam můžu. Každý normální člověk má svou práci/školu, povinnosti či rodinu. A proto je rád, když se sem tam vypraví na výjezd či na Letnou. Proto je nemožné se vypravit do Jablonce a tady těchto vzdálených partají.. Jo a poslední docela závažná věc. Termíny zápasů jsou často dost na kkt, ale o tom víte i vy své, holt český fotbal pro fanoušky..

• eLucky - 09.04.2014, středa, 07:39
    (0)

to HLUKonTOUR: Pokřik o pičách z moravy je samozřejmě mířen proti těm machýrkům velkým hospodským sparťanom, kteří se na Spartě ukážů enom dyž hraje v UH, ne proti Sparťanom z Moravy, kteří za svým klubem opravdu jezdí kde možů!

• HLUKonTOUR - 08.04.2014, úterý, 20:43
    (0)

hele máš pravdu jsou tady jak v Hluku tak i blízkém okolí kteří snámi jezdí takový ti ''fans'' co jedou jen tam kde cesta není delší jak hodina třeba, ale pak my co jezdíme na aspon každý druhý zápas ACS a snažíme se se jezdit co nejvíce, jasný pokaždý to nevyjde ACS díky přenosům TV hrají většinou neděle,pondělky večer a jelikož nemáme řidiče a spoje prostě nevycházejí tak jet prostě nemůžem tak se nedívejte na to jestli je na stadioně vlajka nebo ne my tam jsme :)..PS. nepočítám že jsme byly v Kodani,Rotterdamu,na Liverpoolu,na Chelsea,Moskvě,Vidni a další :)

• Babu - 08.04.2014, úterý, 20:31
    (0)

HLUKonTOUR: tomu říkám argument. Ale ok, vysvětlím svůj pohled na věc: Jestli se jedná o lidi, kteří jezdí se Spartou, kam můžou, a ne jen na Slovácko, Znojmo a do Brna, protože je to u nich v regionu či blízko, ale navštěvují i Letnou a jiné výjezdy, nemá nikdo s takovým fanouškem problém, protože je to fanoušek opravdový. Ale jestli se jedná o "sparťany", kteří dolezou na Spartu jen když hraje tady, tak jsou to pseudofanoušci a hrajou si na něco, co nejsou. To je snad jasné každému, kdo se aktivně účastní zápasů.. co o tom víš teda ty? Fakt se normálně ptám, když už tady vyvoláváš něco do světa :-)

• HLUKonTOUR - 08.04.2014, úterý, 20:19
    (0)

nic nevíte a píšete pičoviny...

• Greif - 08.04.2014, úterý, 06:27
    (0)

Tydle lidi ste měli poslat dom beztak jim zasedl někdo jejich volné místo na C tak se pak domáhali svého.

• Matesss - 07.04.2014, pondělí, 21:05
    (0)

my nahore jsme meli podobnou prihodu:) jinak dik za report, jen skoda te pachuti neodpiskane penalty. Ted vzhuru na banik!!

• eLucky - 07.04.2014, pondělí, 19:56
    (0)

Nově příchozí by si asi měli hlavně ujasnit o čem je kotel. Dojalo mě, když mi kluk na mém místě ukazoval, že na to místo má permanentku:D