Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Ligové Slovácko v Dubňanech sestřelilo Břeclav

27.01.2011, čtvrtek, 12:42

Díky čtyřem brankám Ondřejky, jedné Urbánka a Fujerika zvítězilo 1. FC Slovácko nad třetiligovou Břeclaví 6:1. Čestný úspěch hostů zaznamenal Bielčík.

Břeclavští fotbalisté ve svém prvním letošním vystoupení na ligového soupeře vletěli, ale po dvou rozích se osmělili i hráči z Uherského Hradiště. Nejdřív neproměnil tutovku kapitán Kordula. Ale chvíli na to poslal krásnou přihrávku za břeclavskou obranu Švancara a Urbánek uklidil míč za Zrzavého. Poté Slovácko posílil kouč Miroslav Soukup, který se přesunul z Myjavy, kde prohrála druhá polovina mužstva s domácím mančaftem 2:4. „Měli jsme obrovskou územní převahu. V první půli se hrálo v podstatě na obranné polovině Myjavy, ale nebyli jsme produktivní. Hlavně jsme se nepoučili z brejků,“ shrnul zasněženou porážku od druholigového slovenského týmu trenér Slovácka Miroslav Soukup.

V Dubňanech favoritovi vydržel hubený náskok téměř až do konce první půle. To se odražený míč poslal do břeclavské sítě z otočky Ondřejka. Do druhého poločasu prostřídali jen Břeclavští. Ale nula na jejich střeleckém kontě svítila dál, a to i poté, co šel na Motalyhu sám Hesek. „Dáme gól až tak na Štědrý den,“ glosoval střeleckou nemohoucnost modrobílých trenér Vladimír Michal.

Na druhé straně zvyšoval z trestného kopu s pomocí zdi Ondřejka. Počtvrté rozvlnil břeclavskou síť Fujerik. V 74. minutě si připsal hattrick po střele pod břevno Ondřejka. „Myslím si, že jsme viděli bojovný zápas hraný ve vysokém tempu až do konce. A my jsme tentokrát přidali branky. Většina hráčů odehrála celé utkání, což bylo i naším cílem. Šest branek je na přípravu slušný poměr,“ hodnotil Soukup.

Po chybě hradišťského gólmana snižoval střídající Bielčík. „Byl to pro nás první a nejtěžší zápas, ale nedělám z něj vědu. Někteří hráči hráli po dvou měsících. Nebyl to špatný zápas. V první půli jsme měli i nějaké šance. Objevily ale i nějaké chyby. Myslím si, že to vypilujeme,“ prohlásil Michal.

Na konečný 6:1 uzavřel dorážkou do prázdné branky Ondřejka. „Útočník je od toho, aby dával góly. A je dobře, že se tam dnes Venca dostal a ty góly dal. Petr Švancara měl podobné šance, ale lítalo mu to přes bránu,“ řekl k výkonům útočných hrotů kouč Slovácka. To v dalším přípravném utkání hostí v sobotu slovenský Trenčín.

Břeclavské MSK zkoušelo několik nových tváří. „Jsme teprve na začátku. Trénujeme jen týden. Přes to, že jsme dostali šest branek, tak se mi líbil Ondra Lysoněk. Crla si odvedl svoje a Pulkert s Heskem taky. Mile mě překvapil Kufa, je vidět, že v sobě něco má. Nikdo mě nezklamal,“ dodal Michal. Už ve středu čeká na jeho svěřence druhý přípravný zápas. Tentokrát zajíždějí na umělou trávu vedoucího týmu I.A třídy – Kyjova. Začátek utkání je v 18.00.

1. FC Slovácko – MSK Břeclav 6:1 (2:0).
Branky: 45., 60., 74. a 9. Ondřejka, 8. Urbánek, 63. Fujerik – 82. Bielčík.