18
fanoušků

Kapitán Slovácka oslavil gólem narození dcery

30.01.2011, neděle, 12:07

Kunovice – V penaltový souboj se změnilo přípravné utkání mezi fotbalisty 1. FC Slovácko a Trenčínem. Na každé straně se kopaly dva pokutové kopy, a zatímco domácí proměnili pouze jeden, hosté byli úspěšní v obou případech. Podruhé uspěl pouhou minutu před koncem Horváth a sebral tak domácím vítěztsví.

V první půli toho příliš ke koukání nebylo a domácí trenér Miroslav Soukup to svým svěřencům pěkně spočítal. „Ze začátku se hrálo jen mezi šestnáctkami, postupně jsme ale ztráceli půdu pod nohama a Trenčín nás pak výrazně přehrával. Vytvořil si minimálně tři velmi dobré situace, my jen jednu, takže jsme měli zaslouženě prohrávat,“ uznal slovácký kouč.

Po změně stran to bylo úplně jiné kafe. „Do druhé půle jsme vstoupili mnohem aktivněji a od začátku jsme měli víc ze hry,“ podotkl Soukup. Jeho slova potvrdil už po pěti minutách hry Vít Valenta, který z penalty otevřel skóre. Trefil se tak hned ve svém prvním zápase po úterním narození dcery Viktorie.

„Samozřejmě jsem rád, že jsem její příchod na svět takhle oslavil. Ten gól samozřejmě patří jí,“ usmíval se kapitán mužstva. „Teď ta branka ovšem ještě nemá takovou váhu, věřím, že se trefím i v mistráku,“ dodal hrdý otec, který si po utkání měl konečně odvézt dvě ženy svého srdce z porodnice. „Malá měla žloutenku, ale už by to mělo být všechno dobré, tak doufám, že je pustí.“

Ještě před odjezdem do nemocnice ale Valentu i jeho spoluhráče čekalo dalších čtyřicet minut. A během nich se rozhodně bylo na co dívat. Hosté bleskově vyrovnali (také z penalty), Jiří Valenta ale Slovácku stejně rychle vedení vrátil. Pak si domácí vytvořili spoustu šancí, jenže svůj náskok nepojistili. Tu největší spálil Fujerik, který neproměnil penaltu.