*
před hodinou
Pavel Dvořák posílil 1.FC Slovácko
včera, 12:05
Slovácko odcestovalo na soustředění
23. 6. 2019, neděle, 08:45
VIDEO: Sestřih utkání se Skalicí + ohlas...
Více na fcslovacko.cz
*
22. 6. 2019
FCS-Skalica 1:0/0:0/-příprava ve Strání-22.6.2019
18. 6. 2019
Ohlasy po přípravném zápase na Slovanu
8. 6. 2019
FCS-Slavia Praha 0:7/0:4/-liga žen-Kněžpole 8.6.2019
2. 6. 2019
FCS-Loko HH BRno 1:0/0:0/liga dorostenek-Kněžpole 2.6.2019
1. 6. 2019
Finále OFS UH-Jankovice-Jarošov 2:1/1:1/-31.5.19
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 948 fanoušků
*
Poslední články:
19. 6. 2019, středa, 09:30
Info o prodeji permanentek do Sektoru B3
14. 1. 2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
28. 11. 2018, středa, 13:10
Společně pro dobrou věc! Už potřetí!
Poslední článek v blogu:
1. 4. 2018, neděle, 13:44
Slovácko výrazně posiluje...
Poslední video
28. 4. 2019- Fanoušci v zápase proti Bohemi...
Poslední fotogalerie
5. 2. 2016- Fanaticos Cup 2016
*
28. 4. 2019
Fanoušci v zápase proti Bohemians
14. 4. 2019
Dejte jim góóóĺ
14. 4. 2019
Fanoušci v zápase proti Příbrami
10. 4. 2019
Fanoušci proti Plzni a rozhodčímu
17. 2. 2019
Fanoušci v zápase proti Karviné

Kristýna Janků: S fotbalisty Slovácka na rande nechodím

4. 1. 2017, středa, 18:21
kr_janku_velky.jpg

Fotbal, fotbal a pro změnu ještě jednou fotbal to je život Kristýny Janků. Patří do širšího kádru české reprezentace a loni v létě se zúčastnila světové letní Univerziády v Jižní Koreji. V dresu Slovácka jí patří levá strana zálohy či obrany.

Fanoušci prvoligového áčka ji ale znají i z jiné strany. Už několik měsíců moderuje pro klubový web video upoutávky na zápasy ligového týmu. O tom také bylo naše povídání s 22letou fotbalistkou a moderátorkou Slovácka, která má životní motto: Nenech své sny vždycky být jen sny.

Na úvod se nabízí otázka, jak jste se vůbec k moderování fotbalových zápasů dostala?
Vzniklo to při jednom mém komentování mezinárodního zápasu, kdy mi měl vypomáhat František Uhříček (tiskový mluvčí Slovácka). Měl zápas odmoderovat v češtině a já v anglickém jazyce. Nakonec dorazil na utkání později a celé moderování padlo na mě. Když přišel, tak už mi to přenechal a ještě přišel s nápadem, že bych mohla uvádět slovácký předzápasový magazín. Věděl, že jsem nechtěla zůstat „jen" u moderování reprezentačních utkání, ale že chci sbírat zkušenosti i jinde. Okamžitě jsem s jeho návrhem souhlasila.

Vzpomenete si na první natáčení?
Jasně, bylo to na jaře. První host byl Matěj Biolek. Asi se na tu reportáž budu mu-set znovu podívat, když jste mi to připomněl. (úsměv)

Byla jste nervózní?
Ze začátku tam pochopitelně nějaká nervozitka byla, ale s postupem času to bylo lepší a lepší. Teď už nervózní nebývám vůbec. Nasbírala jsem už nějaké zkušenosti, s hráči se znám, lidi si na mě snad už taky zvykli, takže není ani moc důvod být nervózní. To však neznamená, že tomu přikládám menší váhu než dřív, kdepak! Jen jsem před kamerou už uvolněnější a víc si to užívám. Jsem moc vděčná, že se mi tahle příležitost vůbec naskytla!

Jak dlouho trvá natáčení a kolik se na něm podílí lidí?
Časově to záleží hodně na tom, jak dlouho klukům trvá, než se po tréninku vyparádí (směje se). Když nečekáme na hráče dlouho, tak průměrně do půl hodinky to máme natočené, někdy i dřív. Někdy se u rozhovorů přeřeknu nebo mě kluci rozesmávají. Potom to trvá o maličko déle. Nejvíce spolupracuji asi s mým skvělým parťákem, kameramanem Radkem Frühaufem a taky s tiskovým mluvčím Františkem Uhříčkem.

Jak probíhá výběr hráčů na rozhovory?
Jednou mi někoho domluví, jindy si hráče zvolím sama. Většinou je to po vzájemné domluvě. Snažím se hráče vybírat i například podle soupeře nebo podle toho, jestli mají s týmem pro nadcházející zápas nějaké zkušenosti. Je to různé.

Je hodně poznat nálada hráčů, když se dělá upoutávka po vyhraném zápase?
Myslíte, jestli se po něm všichni hrnou na rozhovor? Tak to úplně ne. Nechci mluvit za hráče, ale myslím si, že každému se určitě mluví lépe po vyhraném utkání než po tom prohraném. Osobně se mně také lépe pokládají otázky.

Znáte hráče podle toho, jak se vyjadřují?
No, to ano.

Prozraďte, kterých hráčů má Slovácko víc těch ukecaných, nebo spíš těch málomluvných?
Myslím si, že téměř všichni hráči i trenéři umí na kameru dobře mluvit, takže je radost s nimi pracovat. Dokonce i Mára Havlík už se to docela naučil.

Už jste dostala od nějakého hráče pozvánku na rande?
S hráči se bavím normálně, ale na rande s nimi opravdu nechodím. (směje se) Ale nějaké kafe tam bylo, to musím přiznat. Někteří kluci jsou samozřejmě fajn, ale to je vše.

Děláte rozhovory i se spoluhráčkami. Je to pro vás po odehraném zápase složitější?
Právě naopak. S holkami je spolupráce snadnější, jsme spolu téměř každý den a procházím stejným tréninkem. Znám je lépe než třeba kluky z áčka, vím, na co se ptát nebo koho si na rozhovor vzít. Někdy si i sama říkám odpovědi na mé otázky, nejradši bych je zodpověděla za ně.

Komentovala jste v Uherském Hradišti s hlasatelem Slovácka Davidem Pavlíčkem i jeden zápas kvalifikace reprezentační jednadvacítky. Jaká to byla zkušenost?
Tak jsem vlastně s komentováním zhruba před dvěma lety začala. Náš trenér Petr Vlachovský mě pro moji údajně dobrou angličtinu doporučil na komentování reprezentačního zápasu v angličtině. Snad se to líbilo, od té doby jsem překládala všechny mezinárodní zápasy, které se odehrály v Uherském Hradišti nebo ve Starém Městě. Až tedy na Euro jednadvacítek, bohužel. Utkání kvalifikace proti Černé Hoře bylo zatím asi tím největším, na kterém jsem se podílela, takže super! David už má zkušeností na rozdávání, takže spolupráce s ním je naprosto bezproblémová. Je to skvělý člověk a moderátor, děkuji mu za veškeré rady a prostor při komentování, který mi dal. Navíc je skvělé si užívat chvíle, kdy jste v blízkosti kvalitních hráčů, jako tehdy tady hrál třeba český talent Václav Černý nebo Patrik Schick, který teď válí v Itálii.

Máte nějaký moderátorský vzor? Co třeba komentátorka České televize Monika Čuhelová?
Ve všem, co dělám, se snažím být sama sebou, mít svůj vlastní styl. Nikdy by mě nenapadlo někoho napodobovat. Žádný vzor nemám, jedu sama za sebe. Moniku Čuhelovou samozřejmě znám, ale spíš jen vím, o koho jde. Nijak ji při práci nesleduju nebo něco podobného.

Také jste v loňském roce nafotila pro fotbalový svaz kalendář. Jak se vám zamlouvala tato práce?
Byla to skvělá zkušenost. Všechno bylo na profesionální úrovni a moc jsem si focení užila! Takové věci občas k fotbalu patří a mě moc baví. Jako třeba teď na podzim jsme tři hráčky Slovácka nafotily novou kolekci pro našeho sponzora. Půl dne skvělé zábavy v okruhu moc příjemných lidí, to potom ani nejde, aby se vám to nezamlouvalo.

Dokážete si představit, že byste se novinařinou, potažmo komentováním někdy živila?
No jejda, to by byla skvělá práce. Jasně že si to dokážu představit. Teda až po živení se fotbalem jako hráčka. Jen bych se musela posunout někam dál než zůstat u předzápasových magazínů Slovácka. Ale rozhodně bych chtěla zůstat u fotbalu, třeba natáčet rozhovory s hráči po ligových nebo reprezentačních zápasech. Pro televizi, točit různé reportáže, více to spojit i s cestováním. Možností a nápadů by se našla určitě spousta. Jen musím hezky postupně. Zatím stále sbírám cenné zkušenosti a mám to jako takový koníček jeden den v týdnu.

Jsme na začátku nového roku, tak vyslovte přání pro něj…
Mé přání je, aby si co nejvíce lidí na Slovácku našlo cestu na fotbal. Jak na mužský, tak na ten náš ženský. Dále aby se jim ten fotbal líbil, aby se jim líbily i naše reportáže a zachovali nám svou přízeň. Už se na ně moc těšíme.

A jaké je vaše osobní přání?
Být šťastná.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • Šovkovskij - 5. 1. 2017, čtvrtek, 09:54

  Já taky ne:-D

 • Skein - 5. 1. 2017, čtvrtek, 09:08

  ted jsem se pobavil...

 • kecipep - 4. 1. 2017, středa, 19:09

  Toz velmi pekna a sympaticka. Ja byt nezadany, tak zacnu hrat fotbal, abych od ni mohl byt vyzpovidan v predzapasovem rozhovoru..

 • karagavrylydys - 4. 1. 2017, středa, 19:07

  Kočka.

pristi
 Další články:
6. 1. 2017, pátek, 15:35 - Petr Pojezný: Našim odchovancům nechceme zavírat dveře
6. 1. 2017, pátek, 10:58 - Chceme Slovácko zase rozhýbat, slibuje nový ředitel klubu Pojezný
5. 1. 2017, čtvrtek, 20:27 - Slovácko získalo posilu, z Liberce přichází Jan Navrátil
5. 1. 2017, čtvrtek, 20:20 - Proč pustilo Slovácko oporu Diviše? Jablonec hráči nasypal víc
4. 1. 2017, středa, 08:35 - Tomáš Zajíc se Slováckem přípravu nezačal, dobírá antibiotika
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace