04.02.2024
30.11.2023

Juniorka Slovácka zničila rezervu Jihlavy

04.05.2008, neděle, 12:50
becko_velky.jpg Juniorka Slovácka si dnes dopoledne pohrála jako kočka s myší s hráči Jihlavské rezervy a po vítezství 4:1 se posunula na 7. místo tabulky MSFL. Svěřenci Jana Palinka rozhodli o svém vítězství už v prvním poločase, kdy nasázeli do branky golmana Štěpanovského hned čtyři góly.

Už od úvodního hvizdu bylo zřejmé, že domácí chtějí hrát fotbal a dělali pro vítezství vše. Hýřili aktivitou i pohybem na hřišti, měli častěji míč na svých kopačkách a jihlavské do šancí přiliš nepouštěli. A když už se hostům podařilo dostat přes půlící čáru, většinou pak zkazili akci nepřesnou přihrávkou či centrem.

V první vážnější situaci se zjevil v 7. minutě Čtvrtníček, jeho pumelici ale Štěpanovský odvrátil na roh. Domácí křídlo pálilo znovu o několik minut později, tentokráte na roh odvracel obětavý obránce. Po čtvrthodině hry už ale domácí udeřili. Čtvrtníček se prosadil na pravé straně, prošel až k brankové čáře v pokutovém území a míč poslal před branku. Míč trochu se štěstí prošel přes brankáře a obránce až k volnému Šturmovi, který poslal domácí do vedení.

Gól pomohl fotbalu, hosté začali také hrát a v následujících minutách se hrálo hlavně před oběma šestnáctkami. Vyrovnání měl na kopačce Böhm, Fryšták byl ale proti a včasným vyběhnutím a dobrým zákrokem zabránil gólu. Štěstí pak při domácím golmanovi stálo, když centr z levé strany jen o centimetry minul hlavu naskakujícího Chlupa. Na opačné straně šel zase Šturma sám na Štěpanovského, hokejovým blafákem se jej zbavil, jenže z úhlu poslal míč do branky dostatečně pomalu na to, aby jej stihl hostující stoper odvrátit.

Slovácko ale v prvním poločase kralovalo a Jihlava odolávala jen s vypětím všech sil. Filipského střelu z leva hosté ubránili, dorážka Pyclíka šla vedle, ale v 38. minutě už hráči hostí jen přihlíželil vynikající střele domácího Šturmy, který se prosadil do šestnáctky, vystřelil a míčem vytřel všechny části pravého horního rohu Štěpanovského branky, aby se míč od šibenice ještě odrazil "angličanem" na opačnou stranu branky.

Uběhla jen minuta a Šturma mohl dokonat svůj hattrick, tentokráte ale nesobecky volil přihrávku, kterou Pyclík přetavil v třetí gól. Jihlava byla v té chvíli na ručník a domácí toho stoprocentně využili. Ve 43. minutě vysunul Pacl Pyclíka, ten nacentroval na opačnou stranu šestnáctky přímo na hlavu Ondřeje Čtvrtníčka, který dokonal zkázu Jihlavy v první půli.

V pohodě hrající domácí sice v druhé půli nechávali hostům více prostoru k útočení, jenže do zakončení se Jihlavané příliš nedostávali. V úvodu druhé půle se sice snažili o zkorigování výsledku, jenže obrana domácích dnes pracovala dobře.

V 59. minutě se opět na zadní tyči zjevil Čtvrtníček, hlavičku zamířil tentokrát vedle. V 73. přišla kontroverzní situace. Šilinger nasadil jesle jednomu obránci, obcházel druhého, který jej poslal bodyčekem k zemi, jenže píšťalka zůstala němá a vzápětí se pokutový kop pískal na druhé straně, kdy Fryšták složil k zemi pronikajícího hráče Jihlavy. Penaltu hosté proměnili a snížili tak na 4:1.

Slovácko i přes inkasovanou branku i nadále kontrolovalo zápas a mohlo znovu zvýšit svůj náskok, jenže ani Šilinger, ani Ondřejka ve vyložených šancích neuspěli a zápas tak skončil vítězstvím domácích o tři branky.

1:FC Slovácko B - FC Vysočina Jihlava B 4:1 (4:0)

Branky: 15., 38. Šturma, 39. Pyclík, 43. Čtvrtníček O. - 74. Pacholík (pen.)

Slovácko: Fryšták - Sukup, Spazier, Bělaška, Čtvrtníček L. - Čtvrtníček O., Pacl, Perůtka, Filipský(57. Šilinger) - Šturma(77. Ondřejka), Pyclík (67. Rohovský)
Jihlava: Štěpanovský - Naniáš (36. Benda), Wasserbauer, Nešpor, Bodeček - Netrda(75. Chmelík), Pacholík, Havránek, Chlup - Rabušic(66. Procházka), Böhm