*
včera, 20:22
VIDEO: Martin Svědík po zápase s Dynamem
včera, 18:34
Slovácko porazilo Budějovice 1:0
včera, 07:40
Statistiky a zajímavosti zápasů s Dyname...
Více na fcslovacko.cz
*
včera
Martin Svedík po Dynamu CB
včera
Jan Kalabiška po Dynamu CB
včera
Michal Kohút po Dynamu CB
30.07.2021
Filip Nguyen pred Dynamem CB
30.07.2021
Tiskovka po Plovdivu
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Fotbalistky Slovácka si polepšily

23.06.2008, pondělí, 16:34
jitka_velky.jpg Haló, tady Jitka Klimková, já jsem právě na dovolené v Itálii,“ začal náš telefonát s prosbou o zhodnocení sezony s trenérkou žen 1. FC Slovácko.

„Pošlete otázky e­mailem, obratem vám odpovím,“ pokračovala Klimková. Za necelou půlhodinku přišla od trenérky textová zpráva v tomto duchu: Raději zavolejte, mají tady nějaký divný a hlavně drahý internet. Budu stručná. Čekám na telefonu.

Fotbalistky Slovácka obsadily v konečné tabulce první ligy třetí místo. Je to už tak trochu zavedený stereotyp. Sparta, Slavia, Slovácko. Pamatuje si trenérka, kdy bylo pořadí jiné?

„To jste mě zaskočil, ale asi to bylo v ročníku 2002 - 2003, úplně jistá si ale nejsem,“ směje se do telefonu.

Sedmapadesát bodů, tedy stejně jako druhá pražská Slavia, ale o devět branek horší skóre odsunulo fotbalistky na třetí místo. Po zápase jara právě se Slavií Praha, kdy Slovácko vyhrálo ve Strání 2:0, si všichni mylně mysleli, že při podzimní prohře 1:3 v Praze se při rovnosti bodů použije pohárové pravidlo. To znamená, že díky vstřelené brance na hřišti soupeře se dostane v konečném účtování Slovácko před Slavii. Z tohoto omylu vyvedl Jitku Klimkovou až nejvyšší svazový funkcionář.

„Opravdu jsme si všichni mysleli, že díky gólu na Slavii skončíme druhé. Nakonec jsem volala na svaz do Prahy a pan Krejčí, který je předsedou STK, mně potvrdil, že nemáme pravdu a rozhodující je skóre ze všech zápasů a žádná pohárová matematika neexistuje,“ posteskla si Klimková, která tuto chybu bere jednoznačně na sebe. „Už jsem se holkám za tento „kiks“ omluvila. V každém případě se potvrdilo, že musíme hrát naplno i se soupeřkami, které jsou na spodku tabulky a které jsme porazily třeba 7:0, a přitom to mohlo být 10:0. V tomto ročníku se potvrdilo, že každý vstřelený gól navíc by nás hodně přiblížil ke stříbru. Je to pro nás velké poučení pro příští rok.“

Jak tedy hodnotí ambiciózní trenérka právě skončený ročník?

„V porovnání s loňskou sezonou jsme měly o osm bodů víc. Neztrácely jsme zbytečné body s mužstvy kolem středu tabulky. Po fotbalové a herní stránce jsme se hodně zvedly. První okamžik po skončení ligy bylo veliké zklamání z třetího místa, ale s odstupem času hodnotím tento ročník kladně. Hlavně jsme všechny cítily, že z naší strany byl fotbal o několik stupňů lepší než minulou sezonu. Musím říct, že i od trenérů jiných mužstev jsme slyšely, že tentokrát bychom si tu stříbrnou příčku za naše výkony zasloužily. To je takové pohlazení,“ hledá pozitiva ve třetím místě Klimková, která si také pochvaluje spolupráci s vedením klubu. „Od doby pana Řezníka (bývalý majitel klubu – pozn. aut.) se udělal obrovský skok, ale chceme se ještě více zapracovat do podvědomí klubu. Dobře víme, že ve Slovácku je priorita někde jinde, jak u ženské kopané, ale větší podpoře bychom se také logicky nebránily.“

V letní přestávce přichází prakticky v každém kádru k obměně. Nejinak je tomu také u žen Slovácka. Kdo je tedy na odchodu a na jaké nové tváře se můžou příznivci uherskohradišťských fotbalistek těšit?

„O profesionální angažmá v USA se snaží naše americká gólmanka Lauren Church. Já jí to upřímně přeji,“ přiznává Klimková, která ale další avizované odchody nevidí tak jednoznačně. „Určitě odejde Veronika Hoferková do Švédska, odchod Zdeňky Skupinové na Kypr je tak padesát na padesát a Eva Zderčíková by měla zůstat. Co se týče posil, tak všechno je zatím otevřené. Po dohodě s vedením klubu není vyloučený i start nějaké další zámořské posily. My chceme zapracovat do prvního mužstva hlavně naše nadějné juniorky,“ plánuje trenérka, která má už narýsovanou i letní přípravu. „Soupeřky budou hlavně ze zahraničí, přední slovenské a polské kluby. Přípravu zahájíme jako už tradičně poslední týden v červenci,“ zakončila povídání trenérka Jitka Klimková, která celý červenec tak jako každý rok stráví na kempu mladých fotbalistek v USA.


Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
26.06.2008, čtvrtek, 14:14 - Rozpis přípravných zápasů Slovácka + ANKETA
26.06.2008, čtvrtek, 13:54 - Slovácko zahájilo přípravu na novou sezonu
25.06.2008, středa, 16:33 - Slovácko začne pohárovou pouť ve Vyškově + HISTORICKÁ VZPOMÍNKA
25.06.2008, středa, 12:46 - Slovácko láká posily z první ligy
23.06.2008, pondělí, 23:55 - Registrace členství Supporter se rozbíhá...
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace