04.02.2024
30.11.2023

Slovácko začne pohárovou pouť ve Vyškově + HISTORICKÁ VZPOMÍNKA

25.06.2008, středa, 16:33
clanek_znak_cmfs_velky.gif Divizní Vyškov bude potřetí za posledních pět let soupeřem druholigových fotbalistů Slovácka v Poháru ČMFS. Utkání svěřenců kouče Ladislava Jurkemika se má podle rozpisu ve Vyškově odehrát v neděli 27. července, tedy týden před startem druholigové soutěže, může ale dojít ke změně.

Vzpomínka z 22. července 2003:
2. kolo Poháru ČMFS: Vyškov - Synot 2:3 (2:1)
Tři vyložené šance zahodil v posledních deseti minutách domácí tým, hrající divizi, a ligový favorit si mohl pořádně oddechnout. V hustém lijáku, který provázel celý druhý poločas, si koledoval o vyřazení.
Domácí útočník Kropáček první gól dal, na druhý nahrál Opletalovi a hned po změně stran nastřelil břevno. Až to asi probralo do té doby nevýrazný Synot, který zkušeně využil dvou zaváhání ve vyškovské obraně a výsledek otočil. Při třetí brance domácí obrana přestala hrát, protože se hráči domnívali, že Malár je v ofsajdu, a Slončík pohodlně do prázdné branky rozhodl.
Branky: 14. Kropáček, 44. Opravil - 29. Kowalík, 58. Abrahám, 67. Slončík. Rozhodčí: Marada. ŽK: Havlíček, Lukášek, Žalud, Prachař, Lžičař, Opletal - Palinek, Lukaštík, Abrahám. Diváci: 100.
Vyškov: Vymazal - Lukášek, Prachař, Gália, Žalud Bárta (65. Foldyna), Lžičař, Slezák (80. Redek), Havlíček (81. Pataki) - Kropáček, Opletal.
Synot: Melichárek - Němčický (46. Abrahám), Kostka, Palinek, Seman - Lukaštík, Slončík, Činčala, Čoupek (55. Malár) - Kowalík, Voříšek (46. Polách).

Vzpomínka z 20. září 2006:
3. kolo Poháru ČMFS: Vyškov - Slovácko 0:2 (0:1)

Pokud měl pohárový zápas fotbalistů Slovácka ve Vyškově jen zajistit postup do 4. kola, mohou si hráči říct: Splněno.
Jestli ale od utkání očekávali, že pro ně bude vzpruhou po nevydařeném startu ligy, hubená výhra 2:0 nad průměrným divizním soupeřem po bezduchém výkonu je nastartuje jen stěží. Zvlášť, když Slovácko nastoupilo v nejsilnější sestavě pouze bez gólmana Drobisze a obránce Němčického.
„Bylo to typické pohárové utkání. Na jedné straně byla patrná nervozita, zodpovědnost. Na druhé elán a chuť vytáhnout se na favorita,“ prohlásil kouč Slovácka Jiří Plíšek. „Jsem rád, že jsme zápas zvládli, navíc bez obdržené branky. Splnili jsme povinnost.“
Celý první poločas měl soupeř složený z amatérských hráčů hrajících o tři stupně nižší soutěž výraznou, leč neplodnou převahu. Hostujícímu favoritovi sice chyběla chuť do hry, ale udeřil z první šance. Ve 38. minutě využil nepozornosti brankáře Kollára záložník Ferenc Róth, jehož slabší střela zapadla do domácí brány.
Také druhý gól přišel v závěru poločasu, tentokrát druhého. Čtyři minuty před koncem se díky značné únavě vyškovské obrany prosadil neobsazený záložník Róbert Zeher.
Branky: 38. Róth, 86. Zeher. Rozhodčí: Racek. ŽK: Pospíšil, Mašlej - Vrána, Brožík. Diváci: 650.
Vyškov: L. Kollár - Mašlej, Prachař, Hodinář, Pospíšil - Fober (87. Lang), Cetkovský, Vlček, Hanus (84. Tilšer) - Donneberger, M. Kollár.
Slovácko: Marek - Kúdela, Šuškavčevič, Vrba, Lysoněk - Vozábal, Görner, Zeher, Róth (59. Válek) - Vrána (46. Brožík), Malcharek (66. Němčický).

Jací soupeři mohou na naše hráče čekat v podzimních kolech?

1. kolo (úřední začátek v neděli 27. července od 17 hodin): Vyškov (venku)
2. kolo (středa 3. září od 17 hodin): vítěz zápasu Slavičín - Hulín (venku)
3. kolo (středa 24. září od 16.30 hodin): vítěz zápasu Ústí nad Orlicí/Týniště nad Orlicí - Brno (s Brnem by se hrálo v Uherském Hradišti, jinak v Ústí n. O. nebo Týništi n. O)
4. kolo (středa 29. října od 15.30 hodin): (Cholupice/Hořovicko-Krč)/Kladno - (Vilémov/Litvínov-Most)/(Chomutov-Ústí nad Labem) - trošku komplikované, zkrátka nejspíš proti Kladnu, Mostu nebo Ústí nad Labem
Čtvrtfinále (středa 8. dubna 2009 od 16.30 a středa 22. dubna 2009 od 17 hodin).
Semifinále (středa 6. května a středa 13. května 2009 - čas bude upřesněn dle dohody s TV).
Finále (středa 27. května 2009 - čas bude upřesněn dle dohody s TV).