18
fanoušků

Emulze začnou účinkovat až v sauně, směje se brankář Heča

01.03.2018, čtvrtek, 20:01

Možná čekal, že v mrazivém počasí bude mít více práce. Brankář Slovácka Milan Heča v televizním duelu proti Spartě dlouho nemusel vytáhnout pořádný zákrok.

Při největší šanci Zahustela mu v první půli pomohlo břevno. Po přestávce se zase protáhl při ráně hostujícího středopolaře Kulhánka a problém neměl ani se slabou střelou Ben Chaima. Bez šance byl šestadvacetiletý gólman jenom v 53. minutě, kdy ho po střílené přihrávce Rumuna Stancia překonal zblízka dorážející mladík Drchal. „Obdržená branka mě mrzí, ale hlavní je, že jsme neprohráli,“ říká rodák z jihomoravského Krumvíře.

Se Spartou jste ve velkém mrazu vyválčili cenný bod. Jak moc vás remíza 1:1 těší?
Pocity jsou dobré. Máme bod, který musíme brát. První půlka z naší strany nebyla dobrá. Ve druhém poločase se naše hra trošku zvedla. Po inkasovaném gólu jsme začali více hrát, Sparta se naopak zatáhla. Asi si myslela, že už náskok ubrání a zápas v klidu dohraje. Nám se naštěstí podařilo skóre srovnat.
¨
Zápas připomínal úvodní duel Sparty s Libercem. Pražané měli slušný vstup, na začátku druhé půle se ujali vedení, ale po vstřelené brance se zatáhli a pouze se bránili. Viděl jste to stejně?
Věděli jsme, že Sparta na nás bude chtít vletět. Že bude na začátku hrát víc jednoduše. Bohužel jsme vzadu hráli složitěji, než jsme měli a dostávali se tím do problémů. Neudrželi jsme balon a zbytečně ztráceli míče. Ve druhém poločase už jsme se Spartě herně vyrovnali.

Jak byste popsal akci, která předcházela vedoucímu gólu Sparty?
Stanciu to udělal chytře. Čekal jsem spíš přímou střelu na branku. On to však trefil přesně na volného spoluhráče, který balon zblízka dorazil do sítě.

Tím šťastným střelcem byl mladík Drchal, pro kterého to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži. Překvapilo vás, že tento talentovaný útočník nastoupil od první minuty?
Přiznám se, že nás to trochu překvapilo. Na svůj věk hrál ale slušně. Popral se s tím dobře, dal gól. Asi splnil to, co měl.

Jak vás zaujala hvězda a největší zimní posila Sparty, Rumun Stanciu?
Zase jsem si ho tolik nevšímal. Výkon Stanciua by spíše měli ohodnotit kluci ze zálohy.

Vy jste proti Spartě odchytal už několikátý zápas. Jakou kvalitu má současný tým z Letné?
Sparta má podobný tým jako na podzim. Momentálně ale tolik nedominuje jako dřív. Před pár lety byla ještě silnější. Jde vidět, že po těch letních a zimních změnách si mužstvo ještě úplně nesedlo. Hráči si na sebe stále zvykají. Podle mě se ale bude Sparta jenom zlepšovat.

A vy? Ve dvou úvodních těžkých jarních zápasech jste vydolovali čtyři cenné body. Počítali jste s podobným startem?
Já myslím, že můžeme být spokojení. Baník i Sparta byli těžcí soupeři. Čtyři body z těchto utkání je dobrý počin.

• Artigas - 03.03.2018, sobota, 16:53
    (0)

Ano, díky Hečovi si Olomouc ty tři body na jaro konečně pohlídala!

• Witeek - 02.03.2018, pátek, 13:50
    (0)

"Výhoda Olomouce je v tom, že její hráči jsou dlouho spolu, jsou sehraní, jde jim to." Běžte s tímto už do prd... Jaká výhoda? My snad nejsme dlouho pohromadě? My bychom měli být tuplem sehraní. 3b z Olomouce!