Z PLOCHY | Tomáš Fryšták po zápase v Liberci

04.02.2024
30.11.2023

Duklu srazil dvěma trefami Marek Havlík

22.04.2018, neděle, 13:43

V dalším existenčním zápase vyběhlo Slovácko v osvědčené a vítězné sestavě z minulého týdne. Oba ohrožené mančafty bodovaly v uplynulém kole naplno, podobné ambice měly i ve vzájemném souboji. Vítěz zápasu by se hodně přiblížil k ligové záchraně. Domácím se na pražskou Duklu daří, v posledních osmi zápasech neprohráli a byli aktivnější i devátém duelu.

Úvodní střela Navrátilovi ještě nesedla, to Sadílkův pokus ze 14. minuty už měl gólové parametry, brankář Rada ho ale konečky prstů vytlačil mimo tyče. Ještě nadějněji vypadala spolupráce těchto dvou hráčů z 20. minuty. Navrátil po rychlém brejku připravil palebnou pozici Sadílkovi, toho ale opět vychytal gólman Dukly.

Ve 27. minutě byl i on překonaný, střelu Zajíce ale stačil těsně před brankovou čárou odkopnout do bezpečí vracející se obránce Miloševič.

V těchto chvílích vysel gól Slovácka ve vzduchu. Přišel šest minut před poločasem, po tlaku domácích naprosto zaslouženě. Marek Havlík napřáhl z nějakých pětadvaceti metrů a krásnou střelou zrušil bezgólový stav – 1:0. Do té doby vynikající gólman Dukly Filip Rada plachtil vzduchem zbytečně.

„Mára to krásně trefil, to nám ohromně pomohlo,“ vysekl poklonu střelci úvodní branky kouč Slovácka.

Pojistka ze strany domácích přišla ještě do poločasu a znovu u toho byl Marek Havlík. Středopolař domácích viděl ve vápně Navrátila, kterého podsekl Podaný. Kopala se penalta. Míč si po chvilce váhání postavil střelec úvodní branky a s notnou dávkou štěstí překonal gólmana Dukly – 2:0.