Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
06.08.2019

Co se píše o Slovácku - MF DNES

14.05.2009, čtvrtek, 16:28

Finálová senzace je dokonána!

Fotbalisté Slovácka porazili pražskou Slavii i v odvetě a po čtyřech letech si zahrají finále Poháru ČMFS

Senzace je dokonána! Fotbalisté Slovácka zvítězili nad mistrovskou Slavií i v odvetě, tentokrát 2:1 a na vyprodaným domácím stadionem si plnými doušky mohli užívat postup do finále Poháru ČMFS.

Souboj o cennou trofej si slovácký celek naposledy zahrál v roce 2005, kdy podlehl v Olomouci ostravskému Baníku. Tentokrát jejich soupeřem budou Teplice, které po penaltovémrozstřelu vyřadily Spartu. Hrát se bude ve středu 27. května. Pořadatelský stadion musí teprve oznámit fotbalový svaz, očekává se však, že by se mělo znovu hrát v Olomouci.

„Porazit Slavii dvakrát během jediného týdne, to je obrovský úspěch. Komu se to kdy povedlo?“ smál se domácí trenér Josef Mazura. „Je škoda, že nepostoupila Sparta, už jsme asi mohli mít jistý postup do Evropy. Ale uděláme vše pro to, abychom i zápas proti Teplicím zvládli,“ slíbil. Od úvodních minut se za nutným gólem snažili jít hráči Slavie. Bylo vidět, že tentokrát už nemíní soupeře podcenit jako v domácím utkání. Do zakončení se však stejně jako před týdnem dostávali jen výjimečně a v prvním poločase se tak dostala jen ke střelám z dálky a k závarům po třech rohových kopech.

Slovácko se sice do zakončení téměř nedostávalo, jeho hráči však trpělivě bránili. Až po změně stran se začaly kupit šance.
Snažil se především bývalý slovácký útočníkMilan Ivana, který se dvakrát dravě přehnal přes domácí obránce přehnal a využil toho ve vedoucí gól v 65. minutě.

Pak už však hrací plocha patřila jen domácímu týmu.

Nejprve 84. minuta: Ondřejka vystihl špatnou rozehrávku hostů, řítil se zcela sám na Vaniaka a přesněmířenou střelou mu nedal šanci.

O minutu později dostal červenou kartu slávistický brankář Martin Vaniak, když zasáhl rukou mimo vápno střelu Ondřejky.
Slovácko se přesto prosadilo ještě jednou. V nastaveném čase další brejk do rozsypané hostující obrany zakončil Cleber, který překonal slávistického hráče Grajciara, jenž musel v bráně zaskočit.

Překvapení! Slavia i Sparta vypadly z poháru

Senzační obsazení má finále domácího fotbalového poháru. Budou v něm chybět obě pražská „S“. Místo nich si ve středu 27. května o trofej zahrají druholigové Slovácko, které po výhře 2:1 vyřadilo Slavii, a Teplice, jež po penaltovém rozstřelu přešly přes Spartu.

„Z našeho vyřazení pochopitelně radost nemám. Nebo jen maličkou, že přes nás přešlo zrovna
Slovácko,“ připomněl trenér Slavie Karel Jarolím, že v Uherském Hradišti před pěti lety působil.

Slovácko vyhrálo úvodní utkání v Praze 1:0, přesto se s jeho postupem nepočítalo. Do euforie jej dostal mladý útočník Václav Ondřejka, který vstřelil první gól, na druhý přihrál a ještě zařídil červenou kartu pro slávistického gólmana Vaniaka. Přitom před třemi týdny ani nepatřil do základní sestavy třetiligové rezervy!

„Důležitější gól jsem nikdy nedal,“ rozplýval se Ondřejka, který se na hřiště dostal v závěru první půle, kdy nahradil zraněného Chmelíčka.

Slavia měla v Uherském Hradišti potvrdit pohodu, kterou o víkendu získala ukončením šestizápasové šňůry bez vítězství. Jenže první poločas promrhala a z velkého náporu po přestávce vytěžila jen gól Ivany. Místo postupové pojistky pak přišla chyba v defenzivě a konec nadějí. „Zápas rozhodl kolaps, o který jsme se postarali sami,“ zlobil se Jarolím. Navzdory pohárovému vyřazení může Slavia brzy slavit, protože na dosah má ligový titul. Ovšem její největší rival Sparta zřejmě zůstane bez trofeje. Ligový triumf je utopií, včera ztratila šanci i na cenu útěchy. Z cesty do finále poháru obhájce odstavily Teplice, které vyhrály 1:0 a na penalty 5:4.

„Bůh ví, jak sezona dopadne,“ poznamenal brankář Sparty Jaromír Blažek. „Spoléhat se můžeme jedině na to, že se dobře vyspíme.“

Sparťanský náskok 1:0 z prvního zápasu v závěru smazal útočník, který vypadal, jako kdyby právě utekl z nemocnice. Aidin Mahmutovič, torpédo z Bosny, s ovázanou hlavou po střetu s Hubníkem využil kiks sparťanské obrany. Na pravé straně zůstal sám, propadl k němumíč, vběhl do vápna a ostrou ranou skóroval.

Mahmutovič zužitkoval tlak Teplic, ale v závěru měl na kopačkách postupový gól hostů Matušovič. Minul, a tak došlo na penalty. Až v poslední sérii nedal sparťan Piroška, pak odpálil euforii teplický Klein.

Zápas sledoval i nový reprezentační kouč František Straka, který Spartu i Teplice v minulosti dotáhl k pohárovému triumfu. Na své první pozorovatelské misi přemlouval k návratu do reprezentace teplického maséra Eduarda Poustku.