04.02.2024
30.11.2023

Zajícova rychlá trefa na výhru nestačila

30.07.2017, neděle, 09:43

Lepší vstup do letošního ročníku nejvyšší soutěže si fotbalisté 1. FC Slovácko nemohli přát. Když už ve 2. minutě odšpuntoval gólovou radost Tomáš Zajíc, zdálo se, že by svěřenci trenéra Stanislava Levého mohli v úvodním kole HET ligy vyhrát.

Jenže domácí na tento moment v dalším průběhu nedokázali svým výkonem navázat a Jablonec si po brzkém vyrovnání odvezl bod. „Když rychle vedete, mělo by to mužstvo uklidnit. My jsme ale přestali hrát, z čehož pramenil vyrovnávací gól. Remízu musíme brát, je zasloužená,“ poznamenal domácí kouč.

1. FC SLOVÁCKO – JABLONEC 1:1 (1:1)

To byla krása! Uběhla sotva minuta utkání a Slovácko už vedlo. Modrobílí předvedli báječnou rychlou akci, za kterou by se nemusely stydět ani evropské velkokluby, na jejímž konci byl Tomáš Zajíc, jenž uklidil míč pod břevno – 1:0. Útočník, který za čtrnáct dnů oslaví teprve jednadvacáté narozeniny tak rázně naznačil, že loňských pět branek, díky kterým byl nejlepším střelcem týmu, by nemělo být nepřekonatelnou metou.

Ještě den před zápasem přitom nebylo kvůli zranění vůbec jasné, jestli nastoupí. „V pátek poprvé po delší době trénoval s mužstvem. Měli jsme nácvik křídelních akcí a on hned dal nůžkami gól. To nás utvrdilo to v tom, že bude hrát. A pak se trefil i svým prvním dotekem v zápase,“ usmíval se Stanislav Levý. Pro Tomáše Zajíce měl jen slova chvály. „Když i v takovém stavu nastoupíte do zápasu, ukazuje to váš charakter. Má práh bolesti někde jinde, na rozdíl od jiných hráčů dokáže bolest překousnout,“ ocenil přístup mladého bojovníka.

Rychlý gól ale pomohl spíš Jablonci. Za svou aktivitu byli hosté brzy odměněni, když se po rohovém kopu a Doležalově prodloužení trefil Mihálik – 1:1.

„Zápas pro nás nezačal dobře, rychle jsme se z toho ale otřepali a první půle nakonec vyzněla lépe pro nás. Většinu času se hrálo na jednu bránu, jen je škoda, že jsme nedali ještě druhý gól. Z té převahy jsme měli vytěžit víc,“ litoval jablonecký trenér Zdeněk Klucký.

Jeho protějšek s ním souhlasil. „Úplně jsme vyklidili střed hřiště, nikdo nechtěl balon, nikdo se nenabízel, měli jsme špatný pohyb. Jablonec byl lepší, dobře kombinoval a přehrával nás. Vedle obdržené branky jsme tam měli i další problémy, hlavně při standardkách,“ všiml si Stanislav Levý.

Do konce poločasu si oba týmy vytvořily po jedné šanci. Zatímco jabloneckého Masopusta vychytal Heča, na druhé straně Havlík v ideální pozici po dlouhém váhání mezi střelou a přihrávkou zvolil druhou možnost, jenže poslal míč přímo ke gólmanu Hrubému.
V domácí kabině bylo o přestávce hodně „veselo“. „Řekli jsme si, že takhle nemůžeme pokračovat – že tam musí být lepší pohyb, nabídka. Pak jsme byli aktivnější, ale z optické převahy jsme si nedokázali vypracovat stoprocentní šance,“ litoval kouč Slovácka.
Bod po utkání braly obě strany. „Remíza asi zasloužená,“ shodli se oba trenéři.

• Skein - 31.07.2017, pondělí, 12:39
    (0)

vše máš v diskuzi a v článcích, tam máš odpovědi ;)

• Artigas - 30.07.2017, neděle, 15:23
    (0)

Kde byly ty slavné posily? Prvních deseti minut to trochu připomínalo fotbal, potom klasika, vedeme,to už je vyhrané... Pořád Jena a ta samá holomajzna, v přípravě porazí Zagreb, který je o tři levels výš, než jakýsi trapný Jablonec a v lize otřes. Takže zase sbírání bodů j Jihlavy a podobných, PSČ další mač jich Baník sfoukne jak plotnaky. Jediná možnost, aby se udrželi, je uzavření kaprligy, jinak končí...