Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Slovácko dalo v přípravě bratislavskému Slovanu mat za pět minut

10.10.2010, neděle, 21:41

Slovácko porazilo v přípravném zápase pátý celek nejvyšší slovenské soutěže bratislavský Slovan. O výhře domácích fotbalistů rozhodla gólová pětiminutovka v rozmezí 17. a 22. minuty.

SLOVÁCKO – SLOVAN BRATISLAVA 3:2 (3:1)

Domácí nastoupili v kombinované sestavě, příležitost vedle obvyklých členů základní jedenáctky dostali i hráči, kteří pravidelně v ligových zápasech nenastupují. Do brány se postavil Milan Heča, místo vykartovaného Košúta nastoupil na stoperu Jaroslav Starý a v záložní řadě hráli od první minuty Filip Hlúpik s Jiřím Perůtkou.

„Během týdne sás trošku zaskočily zdravotní problémy některých hráčů. Bohužel, nemohl nastoupit Košút, nemohl hrát Reinberk, Szmek a navíc nám dlouhodobě vypadl Urbánek. I proto dneska dostali šanci hráči, kteří nenastupují pravidelně,“ vysvětloval změny v sestavě domácí trenér Miroslav Soukup.

Slovácko bylo od úvodního hvizdu aktivnější a častěji zlobili na polovině slovenských hostů. Úvodní branka padla už po sedmnácti minutách hry po kombinaci jako z fotbalové učebnice Švancara – Fujerk – Hlúpik. Posledně jmenovaný se s koncovkou příliš nenadřel, když přesně zakončoval z malého vápna za záda bezmocného gólmana Slovanu.

O dvě minuty později vysunul Perůtka Ondřejku, ten se s míčem nijak nepáral a bombou z úhlu mířil přímo do šibenice bratislavské svatyně. Gólovou pětiminutovku zakončil znovu Ondřejka, když se hlavou nemýlil po milimetrovém centru Švancary, který tak potřetí behěm pár desítek vteřin mohl svým typickým způsobem roztleskávat perfektně povzbuzujví kotel domácích fanoušků.

Z absolutní pohody tak vyvedla domácí až hlavička Božiče, který tři minuty před odchodem do kabin snížil na 3:1.

Do druhého poločasu nastoupili na straně domácích Volešák s Kordulou, který převzal od Švancary kapitánskou pásku. Na rozdíl od úvodního dějství se hrálo většinou mezi šestnáctkami obou soupeřů. Skóre na straně domácích mohl navýšit Fujerík, ale v ideální gólové pozici mířil vedle. Definitivní podobu výsledku tak dal čtyři minuty před konce na druhé straně střídající Juraj Halenár. Utěšenou bombou z nějakých dvaceti metrů upravil pro hosty na přijatelnou jednobrankovou prohru.

„Utkání sloužilo hlavně k tomu, abychom zůstali v zápasovém rytmu. Já si myslím, že s takto kvalitním soupeřem příprava splnila svůj účel, takže ji hodnotím velmi pozitivně,“ konstatoval po zápase kouč Slovácka a dodal. „Přestože jsme vyhráli, Slovan byl velmi těžký soupeř. V posledních dvaceti minutách nastoupil po zranění Víťa Valenta, který už nemá zdravotní problémy, ale zatím má tréninkový deficit. Na dvou postech jsem vyzkoušel i Jardu Starého, který je alternativa na levou stranu obrany a na stopera. Na stoperu se mně dneska líbil o něco víc, je ale dobře, že zvládá oba posty,“ zakončil hodnocení trenér Soukup.

Branky: 17. Hlúpik, 19. a 22. Ondřejka – 42. Božič, 86. Halenár. Rozhodčí: Adámek – Tomanec, Miko.

Slovácko: Heča – Kuncl (68. V. Valenta), Mezlík, Starý, Kubáň – Fujerik, Perůtka (46. Kordula) J. Valenta, Hlúpik – Švancara (46. Volešák), Ondřejka.