*
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
05.01.2022
Rozhovor: Tomáš Fryšták v FCS
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Ohlasy medií na zápas s Mladou Boleslaví

03.05.2010, pondělí, 08:58
noviny_velky.jpg

Stávka fanoušků hráče 1. FC Slovácko nakopla

Veledůležitý zápas Slovácka proti Mladé Boleslavi měl za sebou úvodních pár minut, ale sektor B3 na stadionu Miroslav Valenty zůstával nezvykle prázdný. Tedy právě ten sektor, ve kterém se schází ti největší fanoušci domácího mužstva – srdcaři a kotelníci Slovácka.

V kotli většinou najdete mladé příznivci Slovácka, kteří neváhají jet za svým milovaným klubem třeba na druhý konec republiky – třeba do Kladna.

Právě duel na hřišti dalšího adepta na sestupbyl důvodem proč se fanoušci rozhodli bojkotovat začátek pátečního utkání. Místo hromových chorálů vítaly hráče jen nezvyklé ticho a obrovská modrobílá vlajka natažená přes sedačky.

Přesně po čtrnácti minutách hry se ale začal kotel znovu zaplňovat.

„Byli jsme rozmístnění po zbývajících tribunách, kde bylo místo, a čekali jsme na povel, který nás zavolá zpátky do kotle. Ta naše odmlka ze začátku zápasu byla reakce na ostudný výkon na Kladně. My věříme, že se zachráníme, ale hlavně tomu musí věřit naši hráči,“ vysvětlovali o poločase „kotelníci“ Michal Koutský z Bojkovic a Radim Šalplachta z Ostrožské Nové Vsi.

Největší idol domácích fanoušků Petr Švancara byl reakcí kotle překvapený.

„Já jsem to nečekal. Jsou naštvaní, to k tomu patří. Říkal jsem si, že je v tom tichu překvapíme a dáme nějakou branku, ale v první půlce jsme byli fakt špatní. To, co předvedl kotel po patnácti minutách, když se vrátil, tak to mě fakt dokázalo nakopnout. Začalo se tleskat a povzbuzovali nás snad ještě víc než obvykle. Bylo to nádherné,“ komentoval nezvyklou situaci na tribunách domácí útočník.


Hrdina zápasu Ondřejka bude slavit až po sezoně

Až do zápasu proti Mladé Boleslavy se o nejlepšího střelce Slovácka dělil s rovněž pětigólovým Petrem Švancarou. Jedenáct minut před koncem utkání se ale stal Václav Ondřejka nejlepším kanonýrem domácích.

Svoji šestou branku vstřelil přesně v den svých dvaadvacátých narozenin.

Co říkáte na to, že jste se stal nejlépe střílejícím hráčem Slovácka a předstihl Švancaru?

Ale ono je to jedno, kdo ty góly dává. Nahrál mi už na čtyři branky a většinu akcí tvoří on, takže je to i jeho zásluha. Důležité je, že můj gól znamenal tři body.

Do gólové šance jste se dostal po dlouhém autu Tomáše Abraháma, byl to nacvičený signál?

Už předtím jsem měl šanci v podobné situaci, ale ta bohužel nevyšla. Já vím, kde to Tomáš háže, tak jsem se tam snažil naběhnout. Bylo to štěstí, že se to dostalo až ke mně. Balón jsem si zpracoval a ta střela se celkem povedla.

Nebylo to tedy tak, že jste zavřel oči a vystřelil?

Tak to určitě ne.

První poločas vypadal z vaší strany jako pokračování nepřesvědčivého výkonu z uplynulého kola na Kladně…

Báli jsme se, nahrávky byly nepřesně. Trenér ale zvolil sestavu ze zkušenějších hráčů a my jsme věřili, že ta šance přijde. A ve druhém poločase také přišla.

Bylo to hodně důležité utkání o záchranu. Byl jste nervózní více než v jiných zápasech?

To ani ne, připravovali jsme se stejně, tak jako na každý jiný zápas. Nějakou nervozitu jsem si nemohl připustit. I když musím říct, že hlavně v první půlce ten výkon nebyl ideální a nějaká nervozita na nás možná byla znát.

Co se dělo o poločase v kabině? Kdo z hráčů měl hlavní slovo?

Švanci, Zelí a Něma to doplnil (Švancara, Zelenka, Němčický). Něco jsme si řekli, než přišel trenér, který si k první půlce taky řekl svoje připomínky.

Všiml jste si, že kotel domácích fanoušků protestoval proti vašemu výkonu na Kladně a jejich sektor byl ze začátku zápasu prázdný…

Určitě jsem si toho všiml. Ale trenér nás připravoval na to, že musíme hlavně naplno bodovat a tady to nás nemohlo vyvést z míry. Na hřišti bylo to ticho znát, samozřejmě jsem to vnímal, ale my jsme se museli koncentrovat na samotný zápas a moc si toho nevšímat.

Narozeniny, vstřelený gól a výhra. To je dobrý důvod k pořádné oslavě, ne?

Hned zítra po zápase máme trénink a v kabině mně řekli, jak se mám chovat (směje se). Já si to nechám až na konec sezony, potom to teprve pořádně oslavím.

 


Švancara musí po výhře splnit slib, pojede na výlet dacií

Zraněná ruka, vyléčené srdce. To bylo velmi přesné uvedení Petra Švancary tiskovým mluvčím Slovácka na pozápasovou tiskovou konferenci. I když měl útočník Slovácka zlomenou kůstku na levé ruce, tak hlavně v druhém poločase své fanoušky rozhodně nezklamal.

„Jestli mně dovolíte, tak já bych chtěl především poděkovat traumatickému a chirurgickému oddělení nemocnice ve Zlíně a našemu maséru Radku Smolčákovi. Co ti frajeři pro mě udělali, abych mohl nastoupit, je něco neskutečného. Klobouk dolů před nimi,“ začal domácí útočník svůj téměř obvyklý monolog a přešel k hodnocení zápasu.

„V prvním poločase jsem si nadával, proč do toho vůbec lezeš, ty blbe. Celá moje hra byla taková nemastná-neslaná, centry tam chodily na nikoho, ale do poločasu byly naše akce mrtvé od všech,“ kritizoval výkon mužstva v prvním poločase Švancara.

Po obrátce přišlo na hřiště docela jiné Slovácko, jako vyměněný byl také útočník Petr Švancara.

„Nebudeme říkat, že první půlka byla dobrá. Je jasné, že všichni lidi nás po poločase pasovali na jasného sestupujícího. Neměli jsme jedinou šanci a v kabině jsme si to vyříkali. A nebyly to rozhodně žádné fráze. Na druhou stranu musíme říct, že Boleslav byla vynikající. Nevzpomínám si, že by tady hrál někdo lepší fotbal. Takový Sylvestre – já se divím, co ten frajer v naší lize vůbec dělá. Kúdela také hodně zlobil, hlavně jeho střely z dálky byly strašně nebezpečné,“ pěl slova chvály na hostující mužstvo domácí střelec.

Tři minuty po poločase se ale mohli radovat domácí. Právě po jeho akci se ale nedokázal ze slibné gólové pozice prosadit Martin Kuncl. Po zápase mu jeho nahrávající spoluhráč určil trest za neproměněnou šanci.

„To si vyříkáme ještě v autě,. Hned jak vyjedeme za Hradiště, tak bere plnou nádrž. Je to neskutečné, že ten Ukrajinec (Kuncl – pozn. aut.) to nedal,“ kritizoval se smíchem Švancara svého spolucestujícího, se kterým dojíždí do Uherského Hradiště z Brna.

Pět minut před koncem zápasu byl Petr Švancara vystřídaný. U lavičky domácích se okamžitě pustil do debaty s jedním fanouškem, který seděl těsně nad střídačkou Slovácka.

„Jestli to udržíme, tak ti slibuji, že se v té dacii projedu,“ hlásil směrem do hlediště. Po zápase potom neobvyklou sázku vysvětloval.

„Na zápase byl můj kamarád, který je majitel autosalonu Dacia v Brně. Já mu pořád říkám, že se mně ty auta vůbec nelíbí a na dálku jsem ho takto hecoval. Teď to musím splnit, pojedu v dacii přes celé Brno. Ještě to nějak probereme, ale hlavně se předtím musíme zachránit. Dnes to byl dobrý krok, ale rozhodnuto ještě zdaleka není,“ dobře ví idol domácích fanoušků.

Přestože vítězný gól vstřelil Václav Ondřejka, jasně největší hvězdou zápasu byl gólman Miroslav Filipko. Velkou pochavlu si vysloužil od trenéra Miroslava Soukupa, po zápase jeho jméno dlouho vyvolávali i fanoušci. Právem. Nebýt jeho zákroků, trčelo by Slovácko dál na sestupové pozici.

Sám brankář ale na sobě nějakou velkou radost ze svého výkonu příliš znát nedal. Mluvil s obvyklou až přílišnou skromností.

„Jsem tam na to, abych chytil něco navíc a výroky trenéra mně nepřísluší komentovat. Zažil jsem už i složitější zápasy a nepřikládal bych mému výkonu až takovou váhu. Sami víte, jaká je situace v tabulce. My hrajeme o všechno. Kdybychom dostali první branku, tak dotahovat ten náskok by bylo hodně složité. Situace je v této chvíli pro nás stále stejná, do konce schází tři kola, ale já pevně věřím, že ligu tady zachráníme,“ řekl přesvědčivě domácí brankář Filipko.


Kúdela chtěl dát góly, možná by jej ale mrzely

Přestože má Slovácko stále v srdci a přeje mu záchranu v lize, v pátek večer se jen snažil zničit. „Přál bych si, abychom na Slovácku vyhráli a ono se i tak zachránilo,“ říkal už před zápasem odchovanec hradišťského klubu Ondřej Kúdela, který však už nějaký ten pátek hájí barvy mladoboleslavského klubu.

V průběhu zápasu rodák z Pitína neúnavně bombardoval Filipkovu bránu, která ale za pomocí tyčí odolala. „Byl to pro nás smolný zápas. Měli jsme dát už v prvním poločase gól a mohlo dopadnout jinak,“ smutnil po těsné porážce.
Rozhovor

Jak si vysvětlujete tu změnu, která přišla po z vaší strany výborném prvním poločase?

Začátek druhé půle jsme úplně zaspali. Šance domácích jsme sice přežili, a pak jsem tam měl já ty dvě střely do tyče, nakonec to tam ale Venca Ondřejka parádně trefil a domácí získali důležité tři body.

Hrát proti Slovácku, které je teď ve složité situaci, pro vás asi nebylo jednoduché?

Slovácko mám v srdci, ale momentálně hraji v Boleslavi a chci získat body pro ni, to je fotbalový život. Kdybych dal ty góly, tak bych byl určitě rád, i když by mě to možná za Slovácko mrzelo. Byl to pro mě určitě zvláštní zápas.

Zdálo se, že až do inkasovaného gólu jste si ten zápas užíval, dařilo se vám…

Byly tam z naší strany nějaké chyby, ale celkově se nám dařilo. Měli jsme ale dát góly, což se bohužel nestalo.

Měl jste od trenéra za úkol vygumovat Zelenku?

Neměl. Měl jsem se pohybovat uprostřed. Sylvestre je ofenzivnější, takže hraje víc vepředu, snaží se tvořit hru. Já to jistím zezadu, když je však šance, tak se mám vysouvat. A že jsme hráli s Lukášem Zelenkou na sebe, to jenom vyplynulo ze hry. Nijak zvlášť jsem ho nehlídal, neměl jsem se snažit ho vygumovat. Měl jsem jenom hrát líp než on.

 Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
05.05.2010, středa, 09:39 - Randa v základu fotbalistů Slovácka chyběl dva měsíce
04.05.2010, úterý, 20:11 - Úmyslné karty Slovácka: Podvod, ale i běžná praxe
04.05.2010, úterý, 08:45 - Chytal jsem těžší zápasy, mávl rukou hrdina Filipko
01.05.2010, sobota, 19:23 - Slovácký kouč Soukup: Stáli při nás všichni svatí, nesmíme připustit euforii
01.05.2010, sobota, 19:19 - Zlepšení po přestávce přineslo výhru v boji o záchranu: Slovácko - Boleslav 1:0
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace