04.02.2024
30.11.2023

Ženy Slovácka snadno přehrály Jihlavu, příští týden je čeká Sparta

05.10.2008, neděle, 11:16

Bez dvou hráček základní sestavy - Cvernové , která si přivezla zranění z reprezentace U-19 a Hýlové, která reprezentuje na MS žen v sálové kopané, nastoupily ženy Slovácka na hřišti nováčka soutěže z Jihlavy. Slovácko nechtělo nic ponechat náhodě a od začátku přitlačilo domácí na vlastní polovinu. Pohříchu však ráz prvního poločasu jako by určila neproměněná vyložená šance Danielové ve 3., kdy z malého vápna přestřelila domácí branku. A tak se hra odbývala povážně v okolí branky domácí Jihlavy, která úporně, seč jí síly stačily bránily nerozhodný stav. Ten se podařilo změnit až ve 38., kdy si na chytře zahranou standardku naběhla Skupinová a umístila míč do sítě – 0:1.

Druhý poločas měl prakticky stejný charakter jako první, rozdíl však byl v brankovém vyjádření. Atak zahájila opět Danielová ve 47., kdy krásnou střelou zpoza šestnáctky zatřásla konstrukcí Jihlavské branky. A pak přišly chvíle kanonýrky Skupinové. Nejprve v 60. po centru Sedláčkové zvýšila hlavou na 0:2, v 64. trefila tyč, v 67.proměnila pokutový kop za ruku soupeřky 0:3 a v 73. po přihrávce Cahynové dovršila  čtvrtou brankou jak svůj účet v tomto utkání, tak klasický hattrick. Domácím pak rychle odcházely síly, čehož děvčata ze Slovácka využila v 86. Cahynovou, v 87. Poláškovou a v 88. Bartovičovou ke stanovení konečného skóre na 0:7.

Start Jihlava - 1. FC Slovácko  0:7     (0:1)

Branky: 38., 60.,67., 73. Skupinová, 86. Cahynová, 87. Polášková, 88. Bartovičová

Sestava Slovácka: Reuter (46. Bednaříková) – Fritzová (72. Bartovičová)  Marcoňová, Vlasatíková, Freislerová – Bačová (46. Cahynová), Polášková, Danielová, Sedláčková ( 75.Jačisková), – Zderčíková, Skupinová. trenérka: Jitka Klimková

Juniorky

V prvním poločase předvedly juniorky „výkon snů“ a fotbalem plným rychlosti, nápaditých kombinací a dobrého zakončení odsoudily soupeřky do role diváků. ve druhém poločase zavládlo trošku uspokojení, hrálo se hodně individualisticky, takže skóre dále nenarůstalo.

Start Jihlava - 1. FC Slovácko  1:11 (1:9)

Branky:  39. Vrtalová  -  10.,13.,16., 25., 78.  Soukeníková, 4.,7.,15., 23.  Cahynová, 38., 59.  Bartovičová

Sestava Slovácka: Bednaříková (41. Pražáková) – Lečbychová, Lucká, Helekalová, Křenková – Jankůjová, Cahynová (50. Barcuchová) , Jačisková, Soukeníková – Ondračková, Bartovičová. trenér: Ján Jačisko