04.02.2024
30.11.2023

Zelenka: Bohemku i Kladno musíme porazit

06.10.2009, úterý, 09:56

Po třech a půl letech se vrátil do české nejvyšší soutěže. Po Petru Švancarovi zřejmě největší posila fotbalistů Slovácka.

Devětadvacetiletý záložník Lukáš Zelenka si však svoji premiéru představoval úplně jinak. I když on sám svým výkonem určitě nezklamal, jeho mužstvo odešlo bez bodů a popáté v řadě dokonce bez vstřeleného gólu.

Lukáši co říkáte prvnímu zápasu v dresu Slovácka?
Určitě nejsem spokojený s výsledkem, i když naše hra do nějaké pětašedesáté minuty celkem ušla a řekl bych, že jsme byli i lepším týmem. Bohužel posledních pětadvacet minut, to byla bída. Hráli jsme špatně – nebyli jsme tak organizovaní a ztráceli jsme spoustu míčů. Je to škoda, protože jsme měli dvě dobré šance a soupeř neměl nic. První gól jsme si dali vlastně sami po naší hrubce.

Znamená to, že netrpělivě čekáte na to, až nastoupí Švancara?
Když hrál „Švanci“, tak asi uměl vzít zodpovědnost na sebe a dělali se také výsledky. Prostě bez něj nejsme schopni proměnit šance. A dneska to bylo o té první šanci. Kdybychom ji proměnili, tak věřím, že bychom ten zápas zvládli. Bohužel se to nepovedlo.

I přes prohru se zdálo, že jste si zápas užíval?
Já si myslím, že jsem nehrál až tak špatně, že jsem hrál docela solidně. Může to být samozřejmě ještě lepší, ale teďka musím v reprezentační pauze čtrnáct dnů máknout a potom nás čekají další dva těžké zápasy. Když nebudeme dělat hloupé chyby, tak si myslím, že Bohemku i Kladno můžeme v příštích zápasech klidně porazit.