Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Zbytečné pitvání i ztráta dvou bodů. Jako přes kopírák, smutní Svědík

30.08.2020, neděle, 16:46

Na Jablonec mají pech. Fotbalisté Slovácka dokáží severočeského protivníka herně přehrát. Místy pořádně zmáčknout, ale svoji převahu nikdy nepřetaví ve výhru či tříbodový zisk. Stejně tomu bylo i v sobotu, kdy duel skončil nerozhodně 1:1. „Je to pro nás ztráta dvou bodů,“ povzdechl si trenér Slovácka Martin Svědík.

Celek z Uherského Hradiště doma s neoblíbeným protivníkem remizoval pošesté za sebou, v součtu s pohárem soupeře z opačného konce republiky neporazil už čtrnáct utkání v řadě.

„Je to škoda. Zasloužili jsme si vyhrát. Bohužel domácí zápasy s Jabloncem jsou jako přes kopírák,“ posteskl si Svědík.

Přitom Moravané po většinu utkání zase byli lepším týmem a Jablonec nepustili k pořádnému zakončení.

„Vzhledem k výkonu v prvním poločase a k vývoji střetnutí jsme měli náskok udržet. Takto zkušené mužstvo by to mělo zvládnout,“ je přesvědčený šestačtyřicetiletý odborník.

Domácím k výhře nestačila ani premiérová trefa letní posily Rigina Cicilii. Zahraniční akvizice ve 48. minutě otevřela skóre. Severočeši ale dokázali výsledek srovnat. Z přímého kopu se prosadil střídající Chramosta.

„Je zbytečné se v tom pitvat, ale soupeři jsme vyrovnání nabídli vlastními chybami sami,“ zlobil se Svědík.

Nejprve musel střídat zranění kapitán Daníček, čímž se narušila kompaktnost týmu. Pak středopolař Havlík přišel o míč a následně fauloval protihráče. Hosté nabídnutou šanci dokonale využili. Chramosta po šesti minutách na hřišti výstavní ránou z 20 metrů srovnal na 1:1.

„Bylo to na stranu gólmana. Nevím, zda Víťa nemohl udělat víc,“ přemítal kouč Slovácka.

Brankáři ale nic nevyčítal. Drbat hlavu si po zápase měli spíš ofenzivní fotbalisté. Moravané si totiž vytvořil hned několik slibných příležitostí, ale koncovku neřešili dobře.

„Bylo tam pár dobrých věcí, ale vlastní nekvalitou jsme jsme je zazdili,“ prohlásil Svědík.

Jinak s výkonem mužstva byl celkem spokojený.

„Určitě měl z naší strany slušné parametry. Dobře jsme začali. Byli velmi aktivní. Soupeře napadali, presovali a celkově v prvním poločase jsme byli herně lepší,“ míní.

Aktivita Slovácka hned po přestávce vyústila ve vedoucí gól. Po akci Havlíka se Sadílkem a přihrávce Petržely dopravil balon do sítě Cicilia.

„Vedení bylo zasloužené,“ poznamenal domácí kouč.

Jablonec po obdržené brance směrem dopředu ožil, i tak se ale dlouho nemohl dostat do vážnější šance.

„Soupeř sice získával územní převahu, ale pořádnou šanci si nevytvořil,“ připomíná Svědík.

Severočechům nakonec k bodu stačila jedna dobře kopnutá standardka. Slovácko bylo v závěru blíže výhře. V nastavení měl šanci střídající Hellebrand. Technický pokus navrátilce ze Slavie ale vytáhl gólman Hrubý na roh.

Celek z Uherského Hradiště kromě dvou bodů přišel v zápase i o dva marody. Sobotní duel nedohrál kapitán Daníček, ještě před ním střídal levý bek Divíšek.

„Nechci předbíhat, ale nemělo by to být nic vážnějšího,“ věří.

„U Vlasty jde o svalové zranění, v pondělí jde na vyšetření,“ dodal.