18
fanoušků

Závěry zápasů Slovácka v průběhu času.

10.05.2014, sobota, 12:10

V minulých sezonách jsme tradičně žehrali na závěry zápasů, kdy v mnoha případech Slovácko inkasovalo v závečečných minutách a tím přišlo o dobrý výsledek, neřku-li o body.  Zápasů, kdy jsme dostali gól v nastavení, byla celá spousta, ukázkovým příkladem je třeba zápas v Teplicích v sezoně 2006/2007, kdy jsme po dvou trefách Petra Kaspřáka ze 35. resp. 38. minuty vedli 2:0, nicnémě domácí i s přispěním sudího Příhody po brankách Fenina (68.), Džeka z pochybné penalty (85.) a Stožického (89.) rozhodli o své výhře, nakonec jsme z výborně rozehraného zápasu nebrali ani bod.

Ostatně, zrovna na Stínadlech jsme dostávali branky v nastavení vcelku pravidelně, památný je rovněž zápas ze sezony 2009/2010, kdy jsme brankou Fujerika ze 79. minutě vedli 1:0, avšak nadějně rozehraný zápas jsme nedovedli ani k remíze, která by nám značně pomohla v boji o udržení. Domácí totiž vlastním gólem Pavla Němčického z 82. minuty vyrovnali a v poslední, tedy 90. minutě rozhodl náš nynější klenot, Libor Došek, který přišel na hřiště právě až v závěrečných minutách. Pamatuji si velmi přesně, jak mi říkal RNA: "Ty vole, Došek, vsaď se, že v nastavení dá gól" a já jsem měl bohužel stejně neblahé tušení. Nicméně to jsem odbočil, takových zápasů bylo bezpočet. Byla to kolikrát smůla, jak to v takových případech bývá, ale zejména vlastní chyby, nekoncencetrace a vyhlížení poslední minuty, což je cesta do pekel. Proto s mimořádným potěšením konstatuji, že v letošní sezoně se karty konečně obrátily a v závěrech zápasů rozhodujeme my.

Udělal jsem malou analýzu: v této sezoně jsme zrovna v Teplicích snižovali dvěma brankami Košúta ze 76. a 83. minutě na 3:2, přičemž i po špatném výkonu jsme málem sahali po bodu. V domácím zápase proti Jihlavě pak v nastavení prvního poločau srovnával Venca Ondřejka, aby pak o tříbodovém vítězství, velmi důležitém, rozhodl tři minutuy před koncem Daníček. V Jablonci jsme prohráli 2:1, tři minuty před koncem nám dal planou naději Volešák. Doma jsme pak vyklepli Slavii 3:0 a v nastavení se opět prosadil Láďa Volešák, který nyní sbírá velkolepé úspěchy v Příbrami, jíž je velkou oporou a v závěrech zápasu se dokonce dostane i na hřiště. Zbytečné dodávat, že si tam vychutnává fantastickou atmosféru a už se projel i v Jardově tanku. Největší bodové importy, o kterých se rozhoduje v závěrech zápasů, se však konají na jaře. Ostatně, posuďte sami: v domácím klání proti Brnu Jarda Diviš sice jen kosmeticky upravil v poslední minutě na 5:0 a v mobilech leckterých zazvonilo symbolické "Odbyla pátá", avšak o bodech se rozhodovalo na Bazalech proti Baníku, kdy v 94. minutě parádní trefou rozhodl o importu tří cenných bodů na Slovácko Milan Kerbr, čímž přikoval Baník na předposlední místo tabulky, ze kterého se však nečekaně odpoutal a vzepjal se v boji o udržení. O výhře Slovácka v nastavení se postaral ve specifickém zápase proti dalšímu ohroženému týmu, bojujícímu nedůstojně o udržení, olomoucké Sigmě, v 92. minutě Libor Došek a výhru v 97. minutě podtrhl Víťa Valenta. Korunu všemu nasadilo utkání v Praze na Julisce, kdy se Dukla v rušném zápase ujala vedení 1:0 gólem Pospěcha z 85. minuty, pospíchal ovšem i Jakub Petr a v 89. minutě vyrovnal.

Jak tedy vidíte, v letošní sezoně dáváme nebývale velké množství gólů v závěrech zápasů, což je pro fanouška Slovácka, který v minulosti by nejraději posledních deset minut vyzamazal jak ze hry, tak ze svého života, balzám na duši. A obzvláště bilance posledních zápasů (Baník, Sigma, Dukla), kdy jsme rozhodli v úplném závěru, je fascinující. Doufám, že tímto elaborátem jsem nic nezakřil a když dnes neporazíme Znojmo po klidnějším průběhu, tak aspoň zase v tom nastavení.

Autor: Šovkovskij

• Šovkovskij - 01.06.2014, neděle, 15:04
    (0)

Takže když to uzavřu, v závěru jsme skórovali i v pražské Edenu proti Slavii, když o vyrovnávací, důležitou branku se v 84. minutě postaral Honza Trousil. V nastavení mohl Slavii dorazit Milan Kerbr, bohužel nedal, ovšem i tak měl bod z Edenu svoji cenu. Osobně si myslím, že v přechozích sezonách, hlavně v dobách Řezníka, bylo inkasování branke v závěrech svým způsobem jak kvalitou hráčů, tak určitou nezkušeností a taktickou nevyzrálostí, protože v té době hráli za Slovácko především mladí, nezkušení kluci, jelikož ty starší, kvalitnější a zkušenější pan Řezník s úspechěm rozprodal.

• riedlss - 15.05.2014, čtvrtek, 17:16
    (0)

Přesně, nevím co je to za trend jezdit autama ? beru to když jede málo lidí, ale pokud se nenaplní autobus a nevypraví jen proto, že se 10 lidí rozhodne jet autem, nevím nevím, is not good way of solving these problems ;)

• Šovkovskij - 12.05.2014, pondělí, 12:20
    (0)

S tím Civičem, kdy nemohl hrát za áčko, protože mu nebylo 18 let a pochází ze země mimo slovutnou EU, tak to je hodně stupidní a diskriminující pravidlo. Jinak ta naše budoucnost vypadá opravdu hodně slibně: Havlík, Civič, Sadílci, Trávník, Haša... Radovi se moc nepovedl začátek sezony, ale aklimatizoval se, sehrál se s ostatními a je vynikající. Buchlove, jaký autovýjezd? Já doufám, že vypravíme do Edenu bus, navíc se jedná o poslední výjezd!

• kecipep - 11.05.2014, neděle, 18:32
    (0)

Truska hraje normálně každý týden za béčko. Venca poslední dva týdny nehral snad ani jeden match, takže asi zranění.. ? Jinak místo Rady čekám spíše Mezlíka, Trousil je na jaro až 4. stoper a uvidíme, co se stane po sezoně s příchodem Hofmanna. Když by ale měl končit, tak rád bych tohoto bojovníka viděl v realizačním týmu

• fcs - 11.05.2014, neděle, 18:03
    (0)

v obraně výborný výkon Rady,Trávník přijemně překvapil a hodně se mi v posledních zápasech líbí Valenta,jinak nevíte co je s Vencou a Truskou?Trusku bych určitě rád viděl na hřiští když je Rada vykartovaný:)

• Buchlovjak - 11.05.2014, neděle, 15:13
    (0)

přesně tak jedou fajně a Slávce nic nenechat grátis. Mj. přátelé co tak autovýjezd do Edenu?

• riedlss - 11.05.2014, neděle, 14:06
    (0)

jojo klobouk dolů, jde vidět, že je celý tým v klidu. Hrál se fotbal, na který se dalo koukat. Chvilkama dobrý ťukes, pohledné akce. Těším se na další zápas, snad bude chuť ještě větší. Tomu ,,Pastorovi,, nesmíme nic dát.

• huhu - 11.05.2014, neděle, 14:05
    (0)

to bude jednou sestava :) Havlík Trávník Sadílek Civič a vepředu snad stále Došan :D

• Artigas - 11.05.2014, neděle, 13:44
    (0)

A kdyby přejeli ty čokoládovny a neposrali to v Liberci, tak na té pohárové příčce byli..

• kecipep - 11.05.2014, neděle, 13:43
    (0)

Sarka, já taky myslel Civiče :D 28. května mu bude 18, takže pak může u nás nastupovat. Teď nemohl ani za B a juniorku (demence). https://www.facebook.com/groups/213204732059131/661802760532657/

• huhu - 11.05.2014, neděle, 13:40
    (0)

nevíte někdo jak to vypadá s tím Civičem? když už sme u těch taletnů ve slovácku :)

• kecipep - 11.05.2014, neděle, 13:28
    (0)

Ti kluci nám dobře rostou :-) Sadílek, Tráva, Havlík.. za chvíli by měl konečně moct nastupovat i Dedič..

• Babu - 11.05.2014, neděle, 13:21
    (0)

Trávník nejlepší hráč na hřišti a Rada celé jaro parádní, ten člověk se nenechá podat :-) Jinak článek fajn, taky sem si toho všimla, my sme se dycky strachovali do posledních minut, co se kdy posere a teď toho spíš využíváme, máme víc odolné mužstvo... vemte si, že doma na jaře sme prohráli jen se Spartů :-)

• Šovkovskij - 11.05.2014, neděle, 10:20
    (0)

FCSFRED: Když to sečtu, tak bodů ze zápasů, kdy jsme rozhodovali v samotném závěru, bude docela dost, tipoval bych to tak na deset bodů plus, což nám v tabulce významně pomohlo. Ale neřešme, v kolikáté minutě ten gól byl, podstatné je, že padl! A na Slovácku se mi líbí, že tomu štěstíčku jde naproti. Hraje až do úplného závěru, věří si a jde za tím, že ten gól dá, třeba v devadesátépáté minutě, jak svého času Manchester United, a to se mi na našich šohajích moc líbí, že za tím gólem prostě jdou, nastavení, nenastavení:-) Jinak díky za upozornění co se týče Valenty, prostě jsem se upsal, tímto se omlouvám jak Víťovi, tak Jirkovi a samozřejmě i čtenářům:-) Jinak souhlasím s ostatními příspěvky, včera to byl opět výborný výkon a kdybychom ve dvacáté minutě vedli 4:0, tak by člověk neřekl ani popel. Parádní fotbal a výborná atmosféra, aspoň mně se to tak zdálo. Ovšem, i kdybychom nevyhráli, Slovácko nastoupilo cestu, která je a byla trnitá, ale přináší očividně ovoce, mně se ten fotbal, který kluci předvádějí, prostě líbí a jsem rád, že nejsem sám, hrajeme opravdu dobře. A s nadějemi vyhlížejme zase novou sezonu, snad nebude pohyb v kádru takový, aby nám uškodil, protože věřím, že o některé šohaje bude na přestupovém trhu značný zájem... (Diviš například, zaslechl jsem, že se kolem něj motají Teplice a dokonce Sparta, ale snad jsou to jen bulvární spekulace) :-)

• Hory - 11.05.2014, neděle, 06:28
    (0)

Včera to byl zápas, na který se dobře dívalo. Slovácko mělo velkou převahu na míči a kdyby to v 30 minutě bylo tak, že by se vedlo o tři goly, nikdo by se nedivil. Po druhém golu i parádní atmosféra na celém stadionu a výkon Trávníka a Rady,tak to pro mě byla ta třešnička na tom pomyslném včerejším vítězném dortu. Jen škoda,že Radu v letošním ročníku už neuvidíme,ale i tak věřím,že nás tato ztráta ve vítězných posledních dvou zápasech nezastaví. A to čtvrté místo, je pořád teoreticky možné...

• Pivo10 - 10.05.2014, sobota, 23:58
    (0)

Před dnešním výkonem smekám klobouk.Hráči odevzdali super výkon,stejně jako kotel a dnešní zápas sem si užil.Velice mě potěšil výkon Trávníka,který pro mě byl nejlepší hráč a snad u náš ještě chvíli zůstane.Skoda ztrát v Liberci a Příbrami jinak jsme ještě mohli hrát o poháry.

• ostuda slovácka - 10.05.2014, sobota, 21:55
    (0)

Gambrinus liga sdílel(a) odkaz. Před 2 minutami Nadvládu domácích týmů ve 28. kole potvrdilo také Slovácko, které doma porazilo 4:0 Znojmo. První dva góly padly už během úvodních 18 minut....Zřejmě dobrý matroš :DD

• celtic - 10.05.2014, sobota, 21:32
    (0)

dneska super zápas,,,hra se měmoc líbila,spousta přesných přihrávek,spousta šancí...snad nejlepší výkon jara,,,kdyby to bylo 5:0 ani bych se nedivil.. Znojmo mohlo děkovat brankaři Hrubému jinak by to byl debakl....po tomto výkonu už se těším na Teplice

• FCSFRED - 10.05.2014, sobota, 14:53
    (0)

Také sem si toho všiml, že bereme spíš body za góly ke konci utkání..jinak se autor přepsal s Víťů Valentů, který tu už nějaků dobu nekope.