*
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
01.08.2021, neděle, 20:22
VIDEO: Martin Svědík po zápase s Dynamem
Více na fcslovacko.cz
*
včera
U17 zahájila sezónu
včera
U19 zahájila sezónu
01.08.2021
Martin Svedík po Dynamu CB
01.08.2021
Jan Kalabiška po Dynamu CB
01.08.2021
Michal Kohút po Dynamu CB
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Vše o 1. FC Slovácko před startem Gambrinus ligy

16.07.2010, pátek, 11:51
Vit_Valenta_velky.jpg

„Každé umístění nad desáté místo pro nás bude uspěchem,“ postavil na začátku letošního ročníku I. Gambrinus ligy před mužstvo jasný cíl ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Hráči, fanoušci i vedení klubu si však nejspíš všichni jednotně podvědomě přejí, aby se vyhnuli boji o záchranu. V minulé sezoně je totiž sestupový strašák budil ze sna až do posledních chvil.

Slovácko má „papírově“ kvalitní mužstvo, které by se mělo boji o udržení vyhnout. Hodně ovšem bude záležet na vstupu do soutěže. A právě tady může být zakopaný pes. Těžký los v úvodu sezony by mohl mužstvo psychicky nalomit. Souboje s Teplicemi a na Spartě rozhodně nebudou procházkou růžovou zahradou. „Teoreticky můžu po dvou kolech skončit,“ řekl před časem napůl v žertu a napůl vážně trenér Miroslav Soukup.

Je tady ovšem také druhá možnost – v případě uspěšných výsledků by se Švancara a spol. mohli nakopnout k jízdě do první poloviny tabulky.

Mužstvo půjde do boje už bez zkušených harcovníků Zelenky, Němčického, Abraháma či Formánka, které nahradili hráči s větší perspektivou. Ze sedmičky posil je nestarším hráčem stoper Radek Mezlík, kterému bylo před dvěma měsíci 28 let. Dlouholetá opora Opavy vytvoří stoperskou dvojiic s talentovaným Tomášem Košútem, jehož hostování ze Sparty Praha se během přestávky změnilo v přestup.

Největší posilou by měl být tvořivý záložník Ladislav Volešák, kterého Slovácko získalo z pražské Slavie. „Trenér po mně chce, abych podporoval útok a vytvářel útočníkům gólové šance. A taky bych samozřejmě rád nějakou branku vstřelil,“ prozradil rodák z malé vesničky Hradištko, který teď bude působit v Hradišti.

Šanci určitě dostanou i levý obránce Jaroslav Starý a útočník Michal Szmek. „Oba jsou to mladí hráči s výkonnostní perspektivou, nebereme je jako nadprůměrné ligové fotbalisty, ale počítáme, že se zapracují a budou základními články týmu,“ plánuje Soukup. Na svou příležitost v A-týmu si naopak nejméně do zimy budou muset počkat mladíci Daníček, Stráník a Hlúpik.

Omlazení kolektivu bylo součastí „optimalizace výdajů“, jak Vladimír Krejčí nazývá snižování rozpočtu. „Ten se bude letos na první mužstvo pohybovat mezi 25 a 30 miliony korun, což je asi o deset procent méně, než tomu bylo vloni,“ prozradil šéf klubu, podle kterého by mužstvo mělo vedle umístění do desáté příčky předvádět i atraktivní fotbal, který by uspokojil náročného slováckého fanouška.

A kde by rád viděl své mužstvo trenér? „Mně se líbí, co vždycky říká pan Starka (boss Příbrami – pozn. aut.). A totiž, že by chtěl ligu vyhrát. Jenže to je jen přání. A pak jsou zde reálné možnosti. A my se silou a zázemím nemůžeme rovnat s celky, jako jsou Slavia, Baník a Sparta. Se škodovkou také nemůžeze závodit s ferrari. My se musíme měřit s měřitelnými a uvidíme, jestli budeme lepší než oni, nebo naopak,“ hodil Miroslav Soukup svým svěřencům rukavici.

Vít Valenta: Budeme hrát útočně doma i venku

Nástupcem Pavla Němčického na kapitánském můstku se stal další odchovanec hradišťského fotbalu Vít Valenta. Ten navlékl na levý rukáv kapitánskou pásku už v generálce proti Opavě, v tomto týdnu jej pak ve funkci potvrdilo hlasování spoluhráčů. Radostné období ale zažívá i v soukromí – brzy se ožení s přítelkyní Andreou, se kterou je navíc v radostném očekávání.

Jak probíhalo hlasování o kapitánovi?
Trenér nám sdělil pět jmen, ze kterých jsme mohli vybírat. Pak se rozdali lístečky, na které každý napsal jméno, a pak se to vyhodnotilo.

Byl jste už někdy kapitánem?
Ještě nikdy, teď je to poprvé. Ani v žácích nebo dorostu jsem kapitána nikdy nedělal.

Co od své nové funkce čekáte? Nemáte z ní strach?
Strach určitě nemám. Parta v týmu je dobrá a sezona není o kapitánovi nebo nějakém jednotlivci, ale jak budeme šlapat jako mužstvo.

Kolik vás bude kapitánství stát?
Přiznám se, že nevím přesně, mělo by to být kolem dvou až tří tisíc. Ale asi si to určím sám, protože jsem byl zvolený i pokladníkem (úsměv). Ale já jsem férový, takže všechno určitě rád zaplatím.

Jak byste porovnal týmy z minulé sezony a ten nový?
Odešla spousta kvalitních hráčů, které ale nahradili je jiní kvalitní borci. Došlo k určité obměně, tak jak to v klubech v přestupních termínech chodí. Porovnávat sílu ale můžeme až v průběhu soutěže.

A co se týče porovnání trenérů Mazury a Soukupa?
To bych nerad hodnotil, protože každý trenér je jiný, každý má své metody. Ale teď za pana Soukupa se hodně věnujeme taktické přípravě. Za trenéra Mazury jsme také trávili hodně času při běhání v lese, zatímco teď jsme běhali spíš na hřišti s balónem, což je pro každého hráče příjemnější.

Změnil se nějak herní styl, kterým byste měli hrát?
Rozdíl tady je. Trenér po nás totiž chce, abychom hráli útočný fotbal jak doma, tak i venku. Věřím, že to bude ku prospěchu věci, protože vloni jsme z venku příliš bodů nepřivezli. I když jsme v přípravě hráli proti kvalitním protivníkům, tak nám nekladl žádné defenzivní úkoly, ale neustále nás nabádal k tlaku na soupeře a abychom hráli svou hru.

Trenér se nechal slyšet, že kapitán by měl být hráč základní sestavy. To asi potěší, ne?
To ano. Ale bude hlavně záležet, jaké budu podávat výkony jak v tréninku, tak při zápasech.

Cítíte, že máte oproti minulé sezoně co zlepšovat?
Určitě. Hlavně co se týče vstřelených branek (smích).

Kdo by měl být hlavním tvůrcem hry – vy nebo Volešák?
Uvidíme, jak to trenér postaví. Každopádně mě se s Láďou spolupracuje výborně, často spolu zůstáváme na hřišti i po tréninku.

Kde byste nastupoval raději – ve středu, nebo na levém kraji zálohy?
Abych řekl pravdu, tak je mi to jedno. Trenér po nás totiž chce, abychom rotovali a často měnili místa. Není tedy stanovéné, že když budu hrát zleva, tak tam musím být celý zápas.

Vyhovuje vám to tak?
Určitě. Každý ví, za koho má zaskočit. Třeba v Holandsku jsme to tak hráli, takže je pro mě takový návrat.

Ligový start je za dvěřmi, je to cítit na atmosféře v kabině?
Ano, už přichází taková ta zodpovědnost vůči klubu a fanouškům. To napětí se ale snažíme odlehčit, máme na to v kabině typy hráčů, jako je třeba Švanci (smích).

Proslýchá se, že brzy nebudete svobodný a také je na cestě přírůstek do rodiny…
Když už je to venku, tak ano, je to pravda. Přítelkyně je těhotná, čekáme rodinu. Také svatba se už blíží. To jsou ale samé pozitivní změny.

Ženit se budete v pátek 20. srpna, hned druhý den vás čeká důležitý zápas s Ústím nad Labem. Bude svatební noc?
Jsem domluvený s trenérem, že už večer budu k dispozici. Takže jenom obřad, svatba a zpátky k mužstvu. My si pak ale uděláme takovou posvatební noc (úsměv).

Očima trenéra

„Volba kapitána byl to projev vůle mužstva. Demokracie je ale u nás omezená, hráči si nevybírali ze všech, ale realizační tým jim dal pět možností. Víťa získal s převahou nejvíc hlasů. Za sebe musím říct, že mě to nepřekvapuje, jen se potvrdil odraz kabiny. Kapitán nemusí být nejlepší hráč nebo střelec, ale svým chováním a morálkou by měl jít příkladem. Navíc by měl patřit do základní sestavy, nebo a by byla velká pravděpodobnost, že bude zastupova. Měl by být prodlouženou rukou mezi sportovním vedením a kabinou. Jeho zástupci budou Michal Kordula a Miro Filipko.“ Miroslav Soukup
Vuvuzely zakázány

Mučivý zvuk vuvuzel, který většině fanoušků notně znepříjemnil sledování nedávného mistrovtsví světa, fotbal na hradišťském stadionu Miroslava Valenty rušit nebude. „Fanoušci je na svých webových stránkách v anketě jednoznačně odmítli, proto jsme se rozhodli vyjít jim vstříc a na našem stadionu je zakázat,“ uvedl ředitel klubu Vladimír Krejčí. „Naši fanoušci umí vytvořit skvělou atmosféru, takže s tím bez výhrady souhlasím,“ doplnil kapitán mužstva Vít Valenta.
Němčický míří do Mutěnic a hledá si práci

Ikona Slovácka Pavel Němčický pověsila profesionální kariéru na hřebík. „Budu hrát za Mutěnice I. A třídu. Už mám vyřízené roční hostování,“ oznámil zkušený obránce, který ale částečně zůstané i ve Slovácku. U dorostu U16 totiž bude dělat asistenta trenéru Kameníkovi. „A také můžete napsat, že si teď hledám práci,“ dodal Němčický. Více čtete v zítřejším vydání.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • tarantule - 17.07.2010, sobota, 08:40
  (0)

  Slušně, kulturně,dostatečně hlasitě, také zpěvně, folklorně a seriozně.

 • JUVE - 16.07.2010, pátek, 16:53
  (0)

  A nemyslim si ze sme narocni fanousci narozdil od jinych klubu napr: teplice,slavia,boleslav,brno,budejovice,plzen a tech klubu je vic. Nam se treba nedarilo a byli sme v tabulce ale furt sa chodilo v dobrem poctu a jezdilo sa taky vsude ven, takze nevim pak jaka narocnost.

 • JUVE - 16.07.2010, pátek, 16:51
  (0)

  Sem zvedavy kolik dovezem bodu z venku, dyz chcem hrat aj utocne venku coz je dobre.

 • huhu - 16.07.2010, pátek, 15:15
  (0)

  z diskuze Slavie:: Jinak když jsme Slovácku pustili Voldu a Starýho, tak jsme si měli vyžádat Ondřejku, ten by se mi u nás ohromně líbil. Ale je mi jasné, že typově potřebujeme spíš někoho silovějšího. Ale stejně by se mi u nás líbil :)

 • stolmor - 16.07.2010, pátek, 13:28
  (0)

  když už jsme nároční fanoušci tak já říkám, že chci titul :)

pristi
 Další články:
21.07.2010, středa, 18:14 - Jedeme na Spartu podpořit Slovácko! A VŠICHNI!
18.07.2010, neděle, 14:13 - Švancara se bavil fotbalem i střílel góly: Slovácko - Teplice 3:0
18.07.2010, neděle, 13:03 - Slovácko vstoupilo do ligy bez své ikony, Němčický ukončil kariéru
17.07.2010, sobota, 08:01 - Po zápase s Teplicemi všichni na náměstí!
15.07.2010, čtvrtek, 11:04 - I venku chceme hrát útočně, říká nový kapitán Slovácka Valenta
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace