237
fanoušků

Vládcem kraje je Slovácko! Derby rozhodl Zajíc

4. 8. 2019, neděle, 14:21

Na jaře na Letné prolomili dlouhé třináctileté čekání na výhru nad Zlínem, který skolili 1:0. A stejným výsledkem fotbalisté Slovácka rivala udolali i v sobotu. Celek z Uherského Hradiště je zase vládcem kraje, derby ve 44. minutě rozsekl domácí útočník Tomáš Zajíc.

Trenér Slovácka Svědík zareagoval na šestibrankový příděl v Jablonci dvěma změnami v sestavě. Šimka na levém kraji obrany nahradil Divíšek, na hrotu se po boku Zajíce objevil Šašinka, který přišel do Uherského Hradiště na hostování z Ostravy a v derby se Zlínem poprvé nastoupil od první minuty. Jen mezi náhradníky zůstal Kalabiška.

Hostující kouč Csaplár udělal po triumfu nad Libercem pouze vynucenou změnu, když místo zraněného Čanturišviliho hrál Bartošák, jinak rozestavení se třemi obránci ponechal.

Jako první zahrozili ševci. Povedenou ránu obránce Hlinky vytěsnil brankář Trmal konečky prstů na roh. Domácí kontrolovali střelou Navrátila, kterou Dostál rovněž vyrazil do zámezí.

Ve 25. minutě se k odraženému míči dostal Reinberk. Obránce Slovácka si zasekl míč a pálil z hranice šestnáctky, Dostál byl však pozorný.

Po půlhodině hry zahrozil i Fastav. Po brejku nejprve zakončoval Fantiš a po něm i Matejov, čekání na gól pokračovalo.

Do vedení šel ale na konci první půle celek z Uherského Hradiště. Převahu Slovácka přetavil ve vedoucí gól útočník Zajíc, který po průniku Petržely a střele Reinberka zblízka ranou pod břevno propálil bezmocného Dostála.

Krátce po přestávce měl na kopačce druhý gól Šašinka, ale v úniku proti Dostálovi neuspěl. Pak se trefil Petržela, ale radost domácích utnul zdvižený praporek asistenta rozhodčího Kříže.

Po hodině hry skončil dvakrát míč na konstrukci branky. Nejprve pálil Navrátil do tyče, vzápětí orazítkoval břevno hostující Poznar.

Rozhodnout třaskavý duel mohl v 77. minutě Zajíc. Třiadvacetiletý forvard ale po stříleném centru Kalabišky v jasné šanci selhal.

Mrzet ho to ale nemuselo. Slovácko už hubený náskok 1:0 uhájilo a po dvou porážkách bez vstřelené branky znovu slaví tři body. Naopak Fastav vyšel venku i podruhé naprázdno.

Litovat může hlavně dorážce Poznara v nastaveném čase těsně vedle.

Ševci se pokusí porážku z derby odčinit v pátek doma s Teplicemi, Slovácko hraje příští neděli v Plzni.

1. FC Slovácko – FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 44. Tomáš Zajíc

Rozhodčí: Dubravský – Vlasjuk, Kříž (Denev)

Žluté karty: Navrátil, Reinberk, Šimko - Hlinka, Azackij, Fantiš, Janetzký, Jiráček

Diváci: 5742

Slovácko: Trmal – Reinberk (67. Šimko), Hofmann, Kadlec, Divíšek – Petržela (74. Kalabiška), Daníček, Havlík, Navrátil – Šašinka, Zajíc (90.+1. Krejčí). Trenér: Martin Svědík.

Zlín: Dostál – Hlinka, Buchta, Azackij – Matejov (52. Cedidla), Hnaníček (46, Janetzký), Mašek, Jiráček, Bartošák (75. Nečas) – Fantiš – Poznar. Trenér: Josef Csaplár.