*
před 8 hodinami
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Sadílk...
včera, 22:48
Kliment: Vedoucí branka nás uspala
včera, 20:43
VIDEO: Martin Svědík po zápase s Pardubi...
Více na fcslovacko.cz
*
včera
Jan Kliment po Pardubicích
včera
Martin Svedík po Pardubicích
12.04.2021
Luboš Pribyl pred Pardubicemi
11.04.2021
Petr Reinberk po zápase s Libercem
11.04.2021
Lukáš Sadílek po zápase s Libercem
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 954 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Úmyslné karty Slovácka: Podvod, ale i běžná praxe

04.05.2010, úterý, 20:11
sudi_ven_velky.jpg

Podraz na regulérnost ligy! To letí fotbalovým národem. Sparta totiž v rámci dostihů o mistrovský titul narazí na Slovácko, jehož čtyři důležití hráči si nechali dát čtvrtou žlutou kartu, aby nepřišli o klíčový boj o záchranu s Příbramí.

Sportovní etika se bouří, trest však nikomu nehrozí, protože jde o zaběhnutou praxi, která se toleruje. V Německu ovšem za stejný prohřešek přišel distanc.

V neděli si to Baník a Sparta rozdaly o mistrovský trůn na férovku před vyprodaným hledištěm na Bazalech. Už zítra budou v mistrovské řeži pokračovat na dálku. Ale bude férová? Zatímco Kladno vyrukuje na Ostravu v plné síle, Slovácko na Letnou všechny opory nepřiveze.

8 Až tolik hráčů ze základní sestavy Slovácka může chybět na Letné kvůli „žluté“ epidemii. Švancara, Ondřejka, Fujerik a Košút si nechali dát v minulém kole schválně čtvrtou kartu a určitě hrát nebudou, klub však zřejmě nenasadí ani Kubáně, Kordulu, Filipka a Abraháma, kterým naopak osudová karta hrozí.

Přitom o zisku titulu nakonec může rozhodovat, a vzhledem k totožné bilanci ze vzájemných zápasů to není vůbec nepravděpodobné, i celkové skóre.

A Chovancovu mužstvu by slovácká sestava bez stěžejních pilířů mohla v tomhle ohledu hodně nahrávat.

Vždyť v ní bude chybět hned kvarteto důležitých hráčů, které si vykoledovalo v závěru duelu s Mladou Boleslaví čtvrtou žlutou kartu. Shoda náhod? Ale kdeže. Slovácko karetní divadlo použilo k tomu, aby šlo v nejsilnějším složení do bitvy s Příbramí. Nikdo se tím ani netají.

„Možná si lidé říkali, jací jsme blbci, že si necháváme dát čtvrté žluté karty. Ale to byla taktika, patří to k tomu. Kdyby se na Spartě někdo vykartoval, mohlo by to pro sobotu znamenat velké oslabení,“ líčil na rovinu útočník Petr Švancara.

TRENÉR TO PRÝ NENAŘÍDIL

„Každý z nás věděl, jak se musíme zařídit, abychom byli stoprocentně fit a připraveni na Příbram. Nedostal jsem vyloženě pokyn od trenéra, ale věděl jsem, že mi nevynadá, když to takhle udělám. Zápas na Spartě je vždy odměna, ovšem tentokrát je naší prioritou záchrana,“ přidal jeho kolega Václav Ondřejka.

„Chováme se akorát zodpovědně, abychom nesestoupili,“ podtrhl to trenér Miroslav Soukup.

Odpovědnost lze shrnout do sloganu: Na oltář tří bodů s Příbramí položíme duel na Letné. A přidejme fakta z páteční praxe. 83. minuta: žlutá pro Petra Švancaru za loudavou chůzi při střídání. 87. minuta: žlutá pro Václava Ondřejku za to, že stál příliš blízko při rozehrání trestného kopu. 87. minuta: žlutá pro Lukáše Fujerika, který provedl totéž co Ondřejka, jen při rohovém kopu. 90. minuta: žlutá pro Tomáše Košúta za pomalé autové vhazování.

Nejde o ukázkový příklad znevážení soutěže? Vždyť ta by měla mít sportovní, a ne obchodní charakter. O tom se vede rušná debata mezi fanoušky. I k fotbalové generalitě se tyhle řeči donesly, ovšem že by se karetní smrští na slovácký účet vedení ligy, respektive svazové orgány zabývaly, to nelze očekávat. To by k tomu museli dát podnět ti, kteří měli zajištění regulérnosti inkriminovaného utkání pod palcem. A to se nestane.

„Karty jsem dával většinou za nesportovní chování a po utkání mi delegát řekl, že jsem je udělil zcela správně,“ pravil Jan Jílek, hlavní arbitr páteční předehrávky. „Že se ty žluté karty sešly až v závěru, jsem přičítal tomu, že Slovácko vede a tahá čas. Vůbec jsem nepřemýšlel o tom, kolikátou kartu jednotlivý hráč v sezoně má. To dost dobře ani nejde,“ zdůraznil.

Disciplinární komise už několikrát konstatovala, že nehodlá suplovat práci rozhodčích a svazových delegátů a že tohle pravidlo poruší jedině v mimořádných případech. Kauza Slovácko mezi ně podle všeho patřit nebude, byť existuje de facto mediální doznání hráčů i trenéra.

„Je na rozhodčím a svazovém delegátovi, aby uvedl věci, které se neslučují s pravidly, do zápisu. Pokud se tak stane, začne to řešit disciplinární komise,“ uvedl její mluvčí Jaroslav Kolář. Šéf ligy Ivo Lubas nabídl totožný názor.

V Německu ovšem po stejném příběhu trest v roce 1991 padl. Reprezentant Frank Ordenewitz v semifi -nále domácího poháru schválně zakopl míč, aby obdržel druhou žlutou kartu, mohl si trest odpykat v lize a nepřišel o pohárové finále. Jenže kouč Erich Rutemöller o tom mluvil v televizi, vedení svazu celou záležitost prověřilo a Ordenewitz si finále nezahrál. Dostal totiž distanc.

KOUBEK JE VÝJIMKOU?

V Česku však tohle nehrozí. Plánovité vyfasování stopky se bere za přirozený jev. I když existují výjimky: „Svým hráčům vždy zdůrazňuju, aby se žlutými kartami nespekulovali,“ tvrdí jasně Miroslav Koubek, kouč Baníku. „Je to vyčůranost. Přirozené přece je nechtít kartu dostat, ne naopak. Samozřejmě jim pak do hlavy nevidím,“ doplnil.

Jenže regulérnost české ligy je bombardována permanentně. Vzpomeňte si, jak třeba nedávno vyslala Slavia do Olomouce k ligovému utkání partu „zelenáčů“, protože protřelejší pardály šetřila na pohárovou odvetu s Jabloncem.

Slovácko by se tedy mohlo ptát: Znevážili jsme ligu víc my, nebo slávisté? A tak by se mohlo pokračovat.

TREST PRO WOLVERHAMPTON

Jak řešili podobný případ v Anglii? Wolverhampton nastoupil v této sezoně Premier League na Machesteru United se sestavou, v níž bylo oproti vítěznému utkání s Tottenhamem hned deset změn. Kouč Mick McCarthy šetřil „áčko“ na klíčové utkání o udržení s Burnley. Taktika mu vyšla, neboť „Vlci“ sice prohráli na Old Traff ord 0:3, ale pak Burnley porazili 2:0. Vedení Premier League však pro to pochopení nemělo a vyměřilo Wolverhamptonu pokutu ve výši 25 tisíc liber.

 Share |
Zdroj: deniksport.jpg
Jméno Heslo
text
 • Šovkovskij - 05.05.2010, středa, 07:53

  Ještě poznámka, tento článek nepsal Koštuřík, ale jistý Pavel Hartman.

 • stolmor - 05.05.2010, středa, 07:47

  že je koštuřík piča, víme všichni a dost dlouho, tak nemá cenu se tím zaobírat a jak říkal soukup, máme 22 hráčů a ti všichni z nich mohou hrát, a i kdyby ty žluté nedostali tak by stejně asi na spartě nehráli, vždyť ze stejného důvodu nehrál venca i na bazalech a nikdo se nad tím ani nepozastavil

 • Mirek - 05.05.2010, středa, 07:40

  ať těm redaktorům mráz koule poštípe ....

 • Siky - 05.05.2010, středa, 06:54

  Přátelé,nemohu se zbavit dojmu,tendenčního tlaku na naše odstranění z ligy. Kde byli tihle pisálkové,když byl neoprávněně vyloučen Švanci? To nebylo ovlivnění ligy? Bylo a jaké. Slávie přijede do Olmiku s dorostem,áčko odpočívalo doma na pohár,nikdo nic nenapíše. Je to pořád dokola. Atakují se jen jedni. Snad se zachráníme a bude dál lize. Sice tam moc nepatříme výkonem hráčů,ale fanouškama určitě a stadionem taky. Nezbývá než to v létě pořádně poskládat,potrénovat,nenechat vyvalit na 5 zápasů nejlepšího hráče a bude to ok S pozdravem

 • Buchlovjak - 05.05.2010, středa, 00:16

  šovki přesně jak říkáš :-)

 • Šovkovskij - 04.05.2010, úterý, 23:11

  Že to vůbec řešíte, já se nějakými články v bulváru rozhodně nezabývám. Po té vší špíně, která na nás tady tato pseudomédia společně se svazem háží, je to spíše úsměvná povídačka na dobrou noc. Čím více tyto ubohé pisálky budete řešit, o to více jim napomůžete. Tohle tady dělají všichni, bordel je tu neskutečný, ale hold, zase se něco musí najít na Slovácko, aby se náhodou nepřišlo na daleko štavnatější kauzy. A propos, v jaké sestavě proti komukoliv nastoupíme, je jen naše věc, máme kádr a je jen na nás, koho vyšleme, a nidko nemá právo tohle zpochybnovat... takže ubožáci ze Sportu at raději pátrají po ztraceném knírku Karla Gotta a neserou se do něčeho, čemu rozumí asi jak Afričan teplému obědu a studené zmrzlině.

 • Dany-Hull City - 04.05.2010, úterý, 22:48

  toto je naprosta blbost, slovacko mohlo i nemuselo ty karty dostat, to jsou jen spekulace, a to ze hraci kartu dostali neznamena ze bylo schvalne, horsi podvody delaji jine kluby, me spis pripada ze se nekdo snazi vytlacit moravske kluby z ligy, na olomouc byla hozena korupce na nas ted totok, to je proste diskriminace moravskych klubu, udelat toto sparta tak se to vubec neresi, a jak byl v clanku, slavia udelala to same, tak nevim co se resi!

 • FCSFRED - 04.05.2010, úterý, 21:06

  Tož to je moc...Totok mohl sepsat akorát nějaký Sparťan...Koho to vůbec zajímá?? Naša věc!!

 • JURKO - 04.05.2010, úterý, 20:50

  to sou hovada.....to už je fakt moc...toho pisálka něco žere, asi mu nestojí

 • Ryky - 04.05.2010, úterý, 20:37

  Už neví co by na nás vytáhly :-D

 • Jerry1984 - 04.05.2010, úterý, 20:21

  blijavec

pristi
 Další články:
05.05.2010, středa, 14:58 - Zápas proti Spartě u Slováckého krála!
05.05.2010, středa, 13:50 - Fotbalisté Slovácka se dnes šetří. Uspějí na Spartě náhradníci?
05.05.2010, středa, 11:03 - Chovanec: Nemůžeme se spoléhat, že na Slovácko bude stačit jediný gól
05.05.2010, středa, 09:39 - Randa v základu fotbalistů Slovácka chyběl dva měsíce
04.05.2010, úterý, 08:45 - Chytal jsem těžší zápasy, mávl rukou hrdina Filipko
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace