15.02.2024
04.02.2024

Tvrdý direkt ve Slezsku: Třinec - Slovácko 3:0

13.09.2008, sobota, 13:26

Velmi rychle zhořklo dnešní dopoledne pro fanoušky a hráče Slovácka, když museli strávit vysokou porážku od domácího Třince. Po brankách Veselého, Doubka a Eismanna totiž prohrálo vysoko 0:3.

Měl to být zápas, který ukáže stoupající tendenci výkonů a výsledků Slovácka, ukázal však jen obrovské chyby v obraně a přístupu některých hráčů k zápasu.

Trenér Jurkemik postavil stejnou jedenáctku, jaká přinesla tři body v zápase proti Čáslavi, jakékoli plány na body ale vzala hostům už úvodní čtvrthodina hry.

Ve 4. minutě sice nebezpečně pálil GOnda, když si zpracoval těžký centr ze vzduchu, ze strany Slovácka to bylo na dlouhou dobu vše.

Minutu poté totiž nevinně vypadající akce domácích skončila gólem. Ten jim však prakticky darovala stoperská dvojice Slovácka. Hrotek nejprve odhlavičkoval centrovaný míč přímo k Malířovi, ten odcentroval znovu. Do souboje o míč směřující na zadní tyč se vrhnul Šimáček, jenže se nechal přehlavičkovat Veselým a domácí vedli.

Slovácko evidentně branka spařila a útočné výpady z úvodu se už moc neopakovaly. A po čtvrthodině hry už to bylo o dva góly po další hrubici obrany hostí. Centrovaný míč směřující do malého vápna po několika tečích propadl pod nohama obránců přímo k důraznému Doubkovi, který toho dokázal využít a zblízka přehodil Filipka.

Dva inkasované góly donutily hosty zabrat, přímý kop Stýskaly z 24. minuty ale v pohodě chytil brankář Třince, hlavička Psohlavce mířila jen do země. Naopak znovu mohli udeřit třinečtí, Doubek ale rychlý brejk nezakončil díky šťastnému zásahu Stýskaly.

Hosté se herně zvedali a snažili se dostat zápátky do hry. Mohli dokonce snížit Psohlavcem, který pálil z šestnáctky, jenže jeho střela šla mimo a průnik Gondy bohužel skončil nepřesným centrem.

Závěr poločasu pak patřil znovu domácím. Filipko nejprve musel zasahovat proti dalekonosné střele Doubka, ve 41. minutě pak znovu musel lovit míč ze sítě po třetí. Kubáň nedokázal zpracovat míč ve středu pole, nechal se o něj obrat a domácí přečíslení čtyř proti třem se štěstím využili. Doubkovu jedovku totiž Filipko dokázal vyrazit, jenže nikým nehlídaný Eismann se do poloprázné branky trefil a s hosty bylo zle.

Druhý poločas zastihl Třinec v útlumu a Slovácko dostalo šanci něco se zápasem udělat. To by ale muselo proměňovat alespoň ty nejvyloženější šance. Psohlavec ale zblízka trefil pouze golmana, Bergerův pokus zblokovala obrana třineckých a střelu nejaktivnějšího z hostujících hráčů, Gondy, vyrazil opět Lipčák.

Zlepšený výkon hostů pokračoval, Slovácko drželo míč a kombinovalo převážně na polovině domácích. Třinec se spoléhal hlavně na brejkové situace a nepůsobil tak aktivně, jako v první půli, k vítězství to dnes stačilo. Slovácko znovu venku nedokázalo zopakovat nasazení a výkon z domácího zápasu. Slezané tak Slovácku uštědřili další facku v podobě vysoké porážky 0:3. Jak dlouho však bude muset tým, pomýšlející na postup, takové facky dostávat?

FK Fotbal Třinec - 1. FC Slovácko 3:0 (3:0)

Branky: 6. Veselý, 15. Doubek, 41. Eismann. Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Slavík. ŽK: 35. Šalamoun - 33. Čtvrtníček, 50. Hrotek, 82. Formánek, 86. Kerbr. Diváků: 1416.

Třinec: Lipčák - Kupka, Martinčk, Chlebek, Lisický - Malíř (69. Joukl), Ďurica, Šalamoun, Eismann - Doubek (80. Zítka), Veselý (13. Maceček). Trenér Miroslav Kouřil.

Slovácko: Filipko - Němčický (25. Berger), Šimáček, Hrotek, Formánek - Kubáň, Randa, Stýskala, Gonda - Čtvrtníček (51. Kerbr), Psohlavec. Trenér Ladislav Jurkemik.