fanoušků

Svědík po demolici Příbrami: Je to jenom první krůček

6. 5. 2019, pondělí, 08:47

Rozmetali pochybnosti, shodili ze sebe tlak a udělali rázný krok k udržení ve FORTUNA:LIZE.

Fotbalisté Slovácka první zápas nadstavbové části proměnili ve střeleckou exhibici. Svěřenci trenéra Martina Svědíka se o sestup do druhé ligy bát nemusí.

Moravané slaboučkou Příbram před nejnižší návštěvou sezony znemožnili 5:1 a po nejvyšší výhře v letošní sezoně se vyhoupli do čela skupiny o záchranu.

„Je to hodně důležité vítězství, ale pro vývoj ještě nic neznamená. I když jsou body nesmírně cenné, je to jenom první krůček,“ prohlásil kouč Slovácka Martin Svědík.

S výkonem mužstva byl ale samozřejmě spokojený. „Zápas se mi hodnotí dobře. Pochválit musím celý tým. Vytknout klukům musím pouze pasáž hry od třicáté do pětačtyřicáté minuty, kdy jsme byli pasivní a nechali si dát branku,“ prohlásil Svědík.

Domácím znovu nastartovala poločasová domluva v kabině. „Druhá půle už zase byla z naší strany daleko zodpovědnější. Využívali jsme každé možnosti k rychlému přechodu do útoku. Náš výkon jsme korunovali dalšími dvěma brankami. Vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ pravil Svědík.

Demolici Středočechů řídil Jan Kalabiška. Zkušený záložník dvakrát udeřil v úvodních devíti minutách, hattrick zkompletoval po hodině hry.

„Od mého příchodu byl v základní sestavě od začátku. Důvěra byla ale přímo úměrná výkonům a jeho produktivitě. Honza si sedl na zadek. Už s Bohemkou ale ukázal, že má týmu co dát. Poctivě pracoval i v tréninku. Viděli jsme u něj zlepšenou formu i zvýšenou chuť. Za snahu i výkony zaslouží,“ řekl Svědík.

Další branky vítězů, kteří se v klidu obešli i bez nemocného střelce Zajíce, zaznamenali Dominik Janošek a stoper Stanislav Hofmann. Za hosty mírnil debakl v závěru prvního poločasu Jan Matoušek. Jinak ale Středočeši plnili spíše roli komparzu a směrem dopředu příliš nebezpeční nebyli.

Po třech direktech v úvodních sedmnácti minutách už nedokázali pořádně vstát.

„Hodnocení je jednoduché. Měli jsme katastrofální vstup do zápasu. Individuálními chybami jsme soupeře pustili do vedení 3:0. Tím pádem bylo o zápase rozhodnuto,“ uvedl kouč poražených Roman Nádvorník.

I když se hosté za nepříznivého stavu snažili vrátit zpět do utkání, definitivně je zlomil další kiks stopera Chaluše. „Byla to fatální chyba, kterou nevidíte ani na úrovni žáků,“ kroutil hlavou kouč Příbrami.

Slovácko? Nejtěžší soupeř

Středočeši přitom o poločase věřili, že dokáží nepříznivý výsledek ještě otočit. „Posledních patnáct minut první půle jsme odehráli slušně. Byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Měli náznaky šancí, dali gól,“ připomíná Nádvorník.

Příbramští se na konci úvodní půle dožadovali penalty, podle rozhodčího Matějčka ale brankář Trmal hostujícího střelce Matouška nefauloval. „Byl to sporný okamžik. Gólman se Matouška dotkl,“ tvrdí hostující trenér.

Podle Nádvorníka Slovácko nepatří mezi oblíbené soupeře Příbrami. Moravané soka porazili v sezoně i potřetí.

„Hra Slovácka nám nesedí, je pro nás nějaké zakleté. Je to pro nás nejtěžší soupeř ve skupině o záchranu,“ říká známý bouřlivák, který věří, že je v silách Příbrami vyhnout se baráži.

„Klíčový zápas bude s Karvinou. Bohemku máme na čtyři, Opavu na pět bodů. Ztráta to je, ale pořád to máme ve vlastních rukách. Můžeme se zachránit,“ nezoufá Nádvorník.

Zatímco Příbram si zhoršila situaci v boji o záchranu, Slovácko nedělnímu soupeři odskočilo na šest bodů.

Ve zbývajících čtyřech duelech celku z Uherského Hradiště bez ohledu na další výsledky stačí dvakrát zvítězit. „Bude to ještě boj,“ tuší Svědík.