Závěrečný koncert fanoušků

Stoper Slovácka Krejčí: Zápas v Boleslavi pro nás skončil ostudou

24. 9. 2018, pondělí, 08:44

Ostuda, průšvih. Přesně pojmenoval pět branek ve vlastní síti zkušený stoper Slovácka Jiří Krejčí. Debakl v Mladé Boleslavi prodloužil nepříjemnou šňůru svěřenců trenéra Korduly. Nula bodů, čtrnáct inkasovaných branek a tři vstřelené.

Taková je aktuální bilance fotbalistů z Uherského Hradiště z posledních čtyř ligových zápasů. Mizérie vyvrcholila na hřišti Mladé Boleslavi. První půlku inkasoval gólman Daněk jednu branku, přesto nebyl Jiří Krejčí s hrou svého týmu spokojený.

„První poločas byl z naší strany zbytečně pasivní,“ hodnotil úvodní dějství pro klubový web stoper Slovácka.

V druhé půlce inkasovala obrana Slovácka za pětatřicet minut čtyři branky a ještě přišla o vyloučeného kapitána Daníčka.

„Rozhodně to není normální, ale jsou i takové zápasy. Přitom jsme druhý poločas začali aktivně, daleko lépe jako první půlku. Snížili jsme, byly tam i nějaké závary, ale po třetí brance se zápas zlomil,“ viděl rozhodující moment duelu Krejčí, který vzal třetí gól na sebe.

„Neodhadli jsme situaci. Konkrétně já, měl jsem s hráčem běžet, ne ho vystavovat do ofsajdu. Boleslav měla dvoubrankový náskok, hrála v klidu a pro nás skončil zápas ostudou. Mrzí, že jsme v závěru přestali úplně hrát. V hlavách ten zápas vzdáme a pak to takto vypadá. Je to průšvih,“ pojmenoval Jiří Krejčí přesně výkon a výsledek svého týmu.

Filip Kubala: Utkání se zlomilo za stavu 2:1. Měli jsme tlak, ale dostali třetí branku

Trenér Slovácka už měl na hřišti Středočechů k dispozici tři útočníky. Uzdraveného Kuchtu, Zajíce a Kubalu. V základní sestavě nastoupil právě poslední jmenovaný.

„Boleslav byla v první půlce asi od patnácté minuty lepším týmem, také vstřelila vedoucí branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji, ale bohužel, jsme dostali tečovanou střelou druhý gól,“ hodnotil duel Filip Kubala.

A kde viděl mladý forvard rozhodující moment celého zápasu?

„Utkání se zlomilo za stavu 2:1. Měli jsme tlak, snažili jsme se o vyrovnání, ale domácí nás z brejku potrestali třetí brankou,“ zalitoval útočník Slovácka.