22. 4. 2018
Fanoušci v zápase proti Dukle

Stanislav Hofmann: Vytrestal nás první poločas, koušu to špatně

23. 7. 2018, pondělí, 09:46

Slovácko se vrací z Prahy bez bodů. Svěřenci trenéra Korduly odehráli trestuhodně první poločas. To potvrzuje i stoper mužstva z Uherského Hradiště.

Smutno, velmi smutno bylo ve tvářích fotbalistů Slovácka po závěrečném hvizdu na Bohemce. Nový ročník FORTUNA:LIGY svěřencům Michala Korduly rozhodně nevyšel podle plánu. V pražských Vršovicích prohráli 2:1, mrzet je může především první poločas, ve kterém dali klokani dvě branky.

„První gól, který jsme dostali už v desáté minutě, ovlivnil celý zápas, ale celkově byla první půlka z naší strany špatná, hráli jsme bez pohybu,“ hodnotil úvodní dějství stoper Stanislav Hofmann.

Po změně stran už to byl jiný příběh. Tempo hry udávalo Slovácko, bylo lepší, aktivnější, vypracovalo si i víc šancí, ale scházelo to nejdůležitější – branky v síti soupeře.

Do dvou solidních příležitostí se dostal i stoper mužstva z Uherského Hradiště.

„V první šanci jsem balon jenom lízl hlavou, vlastně ani nevím, jak daleko vedle brány skončil, už jsem ho nesledoval. Při druhé střele jsem měl smůlu. V souboji s obráncem Bohemky jsem stál za ním, balon zůstal stát na brankové čáře. Kdybych se dostal před něj, tak by z toho byla branka,“ popisoval svoje příležitosti Hofmann a dodal.

„Druhý poločas jsme hráli dobře, měli jsme dost šancí na vyrovnání a možná i na otočení celého zápasu. Nakonec jedeme domů s porážkou. Koušu to špatně, ale myslím, že závěrečný výsledek nás vytrestal hlavně za nevydařený první poločas.“