*
včera, 20:53
VIDEO: Tiskovka po zápase s Bohemians
včera, 17:45
Slovácko loupilo v Ďolíčku
22.01.2021, pátek, 06:55
Jurečka: Trenér nás drží nohama na zemi
Více na fcslovacko.cz
*
včera
Martin Svedík po výhre nad Bohemians 1905
22.01.2021
Víta Nemrava pred Bohemians 1905
20.01.2021
Jan Kliment po zápase v Ostrave
20.01.2021
Martin Svedík po zápase v Ostrave
19.01.2021
Jaromír Srubek pred Baníkem
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 954 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Spolu za Slovácko i reprezentaci

14.10.2019, pondělí, 15:04
trmal_sadilek_repre_velky.jpg

Oba jsou svázaní se Slováckem. I když každý jinak. Dvacetiletý Michal Sadílek si v něm vyšlapal svoji cestu do holandského PSV Eidhoven a několikrát byl vyhlášen největším talentem českého fotbalu. O rok starší Matouš Trmal se rychle prosadil mezi slovácké ligové tyče. Dnes je čeká společná bitva za Českou republiku proti tvrdým Skotům.

Začněme otázkou, která se sice netýká fotbalu, ale zato hýbe v těchto dnech Českem. Rozloučení s Karlem Gottem. Znali jste jeho písničky a oslovila jeho hudba i vaši generaci?

Matouš Trmal: Zasáhlo to i nás. Jeho písničky jsme měli rádi.

Michal Sadílek: V kabině i v autobuse se hrají i jeho písničky. Jeho muzika nás dokázala oslovit. V poslední době měl navíc několik písniček, které byly moderní. Byla to velká osobnost celého českého národa.

Pojďme ke kopané. Určitě jste sledovali v pátek večer souboj reprezentačního áčka s Anglií.

MT: Áčko určitě překvapilo, ale těžký zápas zvládlo a udělalo další krok k Euru.

Jaký byl váš pohled na hru v poli?

MS: Vyhráli jsme zaslouženě. Od začátku jsme hráli aktivně a za vítězstvím nebo dobrým výsledkem si šli. Pro áčko je jen dobře, že se postup přiblížil.

Michale, už jste byl v nominaci na kvalifikační zápas s Černou Horou. Nemrzí vás, že jste nebyl u vítězství nad Anglií?

Ani nemrzí. Jsem rád, že můžu být s klukama z jednadvacítky, a společně jsme začali naší kvalifikaci výhrou. S Řeckem to sice byla remíza, ale teď je na nás, abychom Skoty před našimi fanoušky porazili.

Skotové jsou ostrovním týmem stejně jako Anglie. Brali jste si z utkání áčka na ně nějaký recept?

MS: Myslím, že se nedá vzít nějaký konkrétní recept. Anglie nehraje už ten typický ostrovní fotbal nakopávaných míčů. Mají hodně hráčů, kteří jsou na tom kombinačně dobře a jsou technicky vybavení. Ostatní ostrovní země - Irsko, Skotsko, ... - jsou ještě řádný kus za nimi. Když jsme viděli hru Skotů na videu, tak je založena na jednoduchosti a náš vzájemný zápas bude o velké bojovnosti.

Oba jste prošli Slováckem a jeho akademií. Co pro vás oba Slovácko znamená teď?

MT: Přišel jsem před čtyřmi roky a Slovácko mě připravilo na ligový fotbal. Začal jsem chytat v lize... Na Slovácko nedám dopustit.

MS: Já začal trénovat ve Slovácku v sedmi letech. Celé fotbalové mládí až do odchodu do Holandska jsem prožil v něm. Můj největší rozvoj byl právě ve Slovácku. Opravdu mám jen samé skvělé vzpomínky a zkušenosti ze Slovácka a na všechny, kteří se v něm pohybovali nebo pohybují dodnes. Hrozně rád se do Hradiště a na Slovácko vracím.

Vyplatily se vám základy ze Slovácka v evropském fotbale?

MS: Určitě ano. Trenéři i celá akademie jsou natolik věhlasní, že patří k nejlepším v České republice. Trenéři ve Slovácku jsou vzdělaní a vědí, jak se mají o hráče starat. Je to poznat i na trenérech, kteří z akademie vyšli. Pan Kameník teď trénuje Zlín nebo Zdeněk Psotka, momentálně působící v Plzni.

Při určité konstelaci se vás může v pondělí na hřišti potkat v základní jedenáctce pět hráčů, kteří máte vazbu na Slovácko. Vedle vás i Libor Holík, Dominik Janošek a Ondřej Šašinka. Je to jen shoda náhoda a držíte při sobě?

MT: Dominik byl ve Slovácku rok, než přestoupil, Ondra v něm hostuje. Největší vztah tak máme k němu asi my dva. Zapomenout nesmím ale ani na Libora Holíka, který byl ve Slovácku od malička.

MS: Já s Holasem (Libor Holík) prošel všechny mládežnické kategorie, než odešel do Slavie, a zažil jsem toho s ním opravdu hodně. Znali jsme se hlavně i ze školy, když jsme chodili spolu na "sportovku" (Základní škola, Sportovní v Uh. Hradišti).

Jak dlouho nosíte v hlavě zápas se Skotskem na Slovácku? Kolik máte rezervovaných lístků?

MT: Těšil jsem se od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že budeme na Slovácku hrát. Uvidíme, jestli v něm nastoupím. Určitě přijde rodina, kamarádi, ... Odhaduju to na patnáct listků.

MS: Určitě jsem se těšil. Na Slovácku jsem hrál za reprezentaci dvakrát. Se sedmnáctkou jsme uhráli remízu 2:2 a s devatenáctkou jsme tady slavili postup na EURO. Vzpomínky jsou krásné. Stejně jako atmosféra. Celý kraj je fotbalový a navíc má být pěkně, tak věřím, že si lidé cestu na stadion najdou a pomůžou nám. Já to zatím odhaduju na 30 lístků.

Na rozdíl od Michala zažíváš atmosféru na stadionu každý ligový zápas. Věříš, že vás slováčtí fanoušci poženou za vítězstvím i v pondělí?

MT: Věřím! Máme skvělé fanoušky, kteří nás ženou za vítězstvím neustále. Ať se nám daří, nebo ne. Drží s námi v každé situaci.

Lvíčata, jak se jednadvacítce říká, mají už i svůj kotel fanoušků z celé republiky. Myslíte, že se podaří spojit síly slováckého kotle s reprezentačním?

MS: Od startu kvalifikace máme v domácích zápasech skvělou podporu vlajkonošů, kteří dokážou strhnout ostatní diváky na stadionu, a velmi nám to pomáhá. My budeme na hřišti určitě bojovat do poslední minuty. Doufám, že to společně zvládneme a po zápase si užijeme vítěznou děkovačku.Share |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
 • Artigas - 20.10.2019, neděle, 13:57

  To byla repre? Návštěva super, hra holomajzna děsivá...

 • Bobby - 16.10.2019, středa, 10:22

  Na jednu stranu souhlasím s těma, co říkají, že by se mělo křičet víc k tématu, na stranu druhou říkám, že alespoň já jsem jel do Budějovic, nebo do Karviné proto, abych si užil fotbal a fandění a nějaký fotbal mi byl úplně fuk. Takže prostě Když je tam tam euforie a nechodí se na výsledek, nebo na soupeře, tak je to TOP. A to u Vlajkonošů zatím vždycky bylo. Repre mě nezajímá ani A-tým, natož U21. Zajímají mě naši hráči, potažmo odchovanci, kteří tam hrají. Velká škoda, že u nás na Slovácko jsou lidi tak soustředění na to kolik hrajeme a s kým hrajeme a jestli to byl nebo nebyl offside, že přestávají fandit. To se na Vlajkonoších nestane. Tam aj když kopali Řekové penaltu, tak se valilo na 110% a to že jsme dostali gól bylo každému uplně u prdele. Takže chápu i druhou stranu :)

 • fandajakhrom - 16.10.2019, středa, 09:00

  Celková atmosféra byla samozřejmě velice dobrá a pozitivní (i díky kotli!). Jen by bylo fajn, kdyby kotel více reagoval na průběh zápasu. v určitých chvílích bylo prostě potřeba, aby začal celý stadion řvát (např. my chceme gól nebo hoši bojovat).. možná by tak hráče vyburcoval (aspoň na chvíli) k vyššímu výkonu ... vše, díky

 • Šovkovskij - 15.10.2019, úterý, 16:24

  To jsi špatně pochopil. Já jsem byl včera taky v kotli (jako vždy) a fandil jsem, jako vždy. Jen jsem chtěl říct, že by to mohlo být lepší ale jak zdůrazňuji, celková atmosféra byla velmi dobrá. Tím bych ze své strany tuto diskusi ukončil, myslím, že jsme se vzájemně nepochopili:-)

 • riedlss - 15.10.2019, úterý, 16:18

  šovky: o čem to tady mluvíš? si to přečti ješte jednou. Nikdo tady nikomu nevnucuje evropský styl, jen to prostě za kazdou cenu nemusí být právě tak jak říkáš. Rvat pri rohu my chceme gól kdyz je rozezpivany chorál. A nerikam nereagovat na aktualni dění vůbec, jen říkám nereagival na nej pokaždé. Sis to očividně vzal po svém, ale budiž. U jrdnadvacítek si lidi museji zvyknou na jiné veci, s tim se smiř. A pokud se ti nelíbí tak se obávám, ze s tim nic neuděláš. Proč, to uz ti řekl eLucky. Až tu bude hrat Ácko repre a fandeni bude zarizovat Fačr tak si klidne krič při pěti rozích po sobě,,my chceme gól,,. Jindy drzite na céčku huby a ted štékáte, že kotel nezapojil stadion :D Jinde to s lidma slo a tady je divák nasrany jen co koupi listek, protožeje za 150. Ke stesti byl vcera za pul sta..... :)

 • eLucky - 15.10.2019, úterý, 15:15

  to Šovki: Pokud chceš opravdu pořádnů atmosféru, tak se musíš oprostit od toho co sa děje na hřišti a jet si svoje navzdory dění na hřišti. Nenazval bych to zahraničním trendem jak riedls, ale spíš nutností. Poznámka o skotech a lidech, kteří se jedů bavit a né se mlátit a dělat bordel je sice pěkná, ale nějak nechápu proč to zatáhls do debaty o vlajkonošoch? Jejich cílem je to samé co je cílem těch skotů - podpora nároďáku a zábava v hledišti - nic víc a nic míň. Hlavní výhoda a plus vlajkonošů je v tom, že tam se sdružují ti opravdu aktivní z jednotlivých táborů a taková ta naplavenina co příde do kotle protože je to zrovna móda a chce si udělat fotku je tady v menšíně. Na supportu to bylo výrazně poznat, že oproti jakémukoli klubovém kotli tady byli tito superaktivisté ve většíně a naopak přicmrdačí, kteří fandí jen v momentě kdy zrovna nedrží pivo, neřvů na hráče, rozhodčí, soupeře nebo si nefotí selfíčka apod,... ti byli v menšíně a dost možná někteří z nich dokonce byli strhnuti davem. Bylo by krááásné to takto mnět v našem kotli při zápasech Slovácka, ale asi se toho nedočkáme... na U21 toto zjevně možné je. Jen tak dál!

 • Šovkovskij - 15.10.2019, úterý, 14:22

  Už se k tomu nechci vracet ale 1.) Proč se nemá reagovat na situaci na hřišti? Když se kope roh, tak se vždycky skanduje "My chceme gól!", tak to bylo, je a bude. Lukáši, ty tady mluvíš o zahraničních trendech. Vy jste ti soudci, kteří rozhodují, co je moderní a jak se fandí? To, co je v cizině, musí být i u nás? To je přece blbost. A jak bylo vidět, Vaše trendy asi nejsou úplně TOPOVÉ:-) 2.-)Chci se vyjádřit k návštěvě skotských fanoušků, které jsem potkal na Krčku. Největší zážitek byli praví Skotové na Krčku, v tradičních sukních a vyhrávajícími dudami... nepopsatelný zážitek:-)Však oprávněně dostali nejednu štamprlu za ohlušujícího potlesku:-)Toto jsou prostě lidé, naše (moje) garnitura, kteří se jedou bavit, ne se mlátit a dělat bordel. Palec nahoru!:-)

 • riedlss - 15.10.2019, úterý, 11:08

  Jasné, tam nikdo nechodí na fotbal a emá své návyky, možná v Chomutov bych ještě chápal. Strop. 21 ne 20 :)…..........

 • Šovkovskij - 15.10.2019, úterý, 10:40

  Lukáši, v Chomutově, Budějovicích, či Karviné se lidé nic nic učit nemuseli, na nic nebyli zvyklí, protože prostě a jednoduše, s prominutím, tak na fotbal nikdo nechodí a nikdo nefandí. Což se o Slovácku jaksi říct nedá, máme na rozdíl od nich své návyky. Neber si to osobně. Nazdar a promiň, že jsme ti ukrojili dvacet minut z Tvého života:-D

 • riedlss - 15.10.2019, úterý, 10:22

  Šovkovskij: já ti znovu říkám, že jinde s tím nebyl problém a lidi fandili s námi. Tak jaký potenciál prosím tě? Vždyť tady ze všech těch zápasů před, byli lidé nejvíc líní učit se něčemu novému a něco udělat, až mě to vůbec nepřekvapovalo. Myslíš to v dobrém, ale obávám se, že Vlajkonoši nic přizpůsobovat nebudou. Tam se jede ikdyž se prohrává a to by tady lidi už vbc nepobrali, takže nějaké udivení, že se jede chorál když se kope roh a nefandí se ,,my chceme gól,, to je normálně k smíchu, koukněte se do evropy jak se fandí....Kdyby tady mělo publikum reagovat na každou aktuální situaci na hřišti, jak by to potom vypadalo?! :) končím tuto diskuzi, dala se čekat kritika(obzvlášť tady), ale kam až to může dojít to jsem fakt nečekal :) za mne škoda slov a pár minut života :)

 • Šovkovskij - 15.10.2019, úterý, 10:12

  riedlss: A právě proto to je asi ten problém, když jsi v menšině. Prčo to trošku nepřizpůsobit místním podmínkám? Já to myslím jen v dobrém. Ten potenciál je obrovský, proč jej nevyužít?

 • riedlss - 15.10.2019, úterý, 10:00

  Šovkovskij: uvědom si, že to je repre, ne slovácká obnoš! Nebo myslíš, že se kotel přizpůsoboval Chomutovu, Karviné, Budějicím ne, lidi se měli přizpůsobit kotli. Sami by tu hubu ani neotevřeli. Uvědomte si, že toto je úplně jiný oddíl. Tvl nevěřím svým očím tady!!!

 • Šovkovskij - 15.10.2019, úterý, 09:52

  Hoši, já se přidám. Souhlasím s oběma stranami. Když se skandovalo třeba "Celý stadion, ruce nahoru ("vzhůru)", absolutně mi to nešlo z huby, proč se to nepřízpusobilo našemu "Celý stadion, fandí s námi"? Nebo proč nebyly další populární typu "Povstaň, kdo má rád..." a tad dále? Návštěva vynikají, to jsem nečekal, ale je pravda, že efektivita využití céčka byla velice nizká, což je škoda. Je třeba se ponaučit a příště to bude lepší. Ale celková atmosféra byla výtečná.

 • riedlss - 15.10.2019, úterý, 09:33

  eLucky: Tak jak vidno je to slovácká klasika, fotbal stál za hovno tak zkritizovat alespoň něco. Ale, že křiklouni z céčka nikdy nezačnou u sebe a nepřiznají, že se prostě ,,nezapojovali,, když měli možnost. A právě pokřik ,,češi,, na Lvíčatech nikdy neuslyší, protože my jsme Česko!!! A právě pokřiky, které jmenoval jsou prostě tím zapšklým standardem, které se křičí na Áčku na repre, pokud je tam právě ty zmiňované děcka rozeřvou, protože se k tomu nikdo jiný vlastně nemá. Na internetu haur a na stadioně hubu neotevře...Je to k pláči, ne k smíchu :)

 • eLucky - 15.10.2019, úterý, 08:15

  Tak nevim jestli je to k pláči nebo k smíchu, že tu někdo vyčítá vlajkonošům, že se víc nefandilo těma tupýma pokřikama, ale jely se chorály. Jestli chcete "fandit" takto tož, to si potom jeďte na áčko, kde vlajkonoši zřejmě nikdy nepáchnů, protože by se museli půlku zápasu hádat s gaučama, kteří chců přece vidět fotbal!

 • riedlss - 14.10.2019, pondělí, 21:52

  ,,dále: kopeme roh a kotel si zpívá nějaké choraly, které nikoho nezajímají a oblíbené my chceme gól museli řvát děti na tribune D 🤣,,kdyby jak, toto řekne jenom lopata, ktera tonu vbc nerozumí:) ...a nějaký potencionál ,,celého stadionu,, ten umřel, kdyz se celý stadion nechal přemlouvat, aby zvednul ruce. V Karviné a predtim3v Budejovicich se lidi zapojovali mjohem více a to byl v podstate stejný scénář. Tady lidi klasicky zhypnotizovaní na mič a na hru...slabé

 • peetrs - 14.10.2019, pondělí, 21:32

  Jo chorály mají vlajkonoši parádní a hnali to celý zápas. Ale fandovi rozumím, opravdu o chtělo chvílama zjednodušit a využít potenciál plného stadionu. Tak třeba příště...

 • riedlss - 14.10.2019, pondělí, 20:36

  fandajak...: jde vidět, že nejsi ohledně vlajkonošů docela v obraze...nedělej tady ze sebe tupouna....🤷‍♀️

 • fandajakhrom - 14.10.2019, pondělí, 20:19

  Musely

 • fandajakhrom - 14.10.2019, pondělí, 20:19

  Trosku nechápu, proč kotel víc nekricel Češi do toho a hoši bojovat. Tzn. klasiku, kdy by se casteji přidal cely stadion... dále: kopeme roh a kotel si zpívá nějaké choraly, které nikoho nezajímají a oblíbené my chceme gól museli řvát děti na tribune D 🤣

 • hešpy - 14.10.2019, pondělí, 17:35

  Respekt za dnešní návštěvu na fotbale.

pristi
 Další články:
20.10.2019, neděle, 18:46 - Karviná - Slovácko 0:2, čekání na domácí výhru trvá dál
20.10.2019, neděle, 14:31 - Hlavně neinkasovat jako první. Slovácko chce bodovat i v Karviné
19.10.2019, sobota, 14:55 - Fotbalové Slovácko čeká série zápasů s týmy zespodu
18.10.2019, pátek, 19:00 - Kapitán Slovácka Daníček: Největší změnu vidím v realizačním týmu
17.10.2019, čtvrtek, 11:21 - Výjezd do Karviné - JEDEME MINIBUSEM!
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace