Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Sparta udolala Slovácko

19.02.2012, neděle, 12:34

Utkání, na jehož začátku stadion na Letné vzdal minutou ticha čest památce Lukáše Přibyla, místopředsedy představenstva Sparty, jenž nečekaně zemřel minulý čtvrtek, mělo z hlediska vývoje rakrtový vývoj.

Už ve 44. vteřině prodloužil Jarošík hlavou aut a Andrej Kerič v pádu skóroval na 1:0. Vedoucí tým tabulky, v jehož sestavě se na pozici stopera objevil uzdravený Zápotočný, měl potom značnou převahu, ale šance neproměňoval a tímto výsledkem zápas také skončil.

Už v 8. minutě po bleskovém protiútoku mohl zvýšit z levé strany Krejčí, ale brankář hostí Miroslav Filipko riskantním vyběhnutím vyrazil střelu nohama. V 17. předvedl Filipko doslova zázračný zákrok, když si na opačné straně naběhl na centr Sionko a bez přípravy vypálil pod břevno. Filipko skvěle vyrazil míč na roh.

Ve 33. minutě ukázal Jiří Jarošík, co ho dělá velkým hráčem. Vystihl rozehrávku soupeře, ihned přesně přihrál rozběhnutému Krejčímu a jeho centr našel Keriče. Chorvatský střelec však minul branku. V závěru poločasu hlavičkoval Kweuke po rohu těsně mimo.

Slovácko si do přestávky významnější šanci nevypracovalo, zahrozilo jen z několika standardních situací a centrů. Výraznou postavou byl sudí Jiří Jech, který v prvním poločase vytáhl pětkrát žlurou kartu, z toho čtyřikrát pro hráče Sparty. Pro Matějovského a Pamiče byly čtvrté v tomto ligovém ročníku, čili pro páteční zápas v Hradci jsou vyřazeni z boje.

Po přestávce začali hosté mnohem aktivněji, do velkého čtverce domácích se probíjeli Došek i Ondřejka, v 56. minutě Slovácko dokonce poprvé vystřelilo na bránu. Došek sklepl míč pro Kordulu, ten však promáchl, ale vypálil Ondřejka. Švenger však dobře vytušil, co se děje, vyběhl a ránu vyrazil nohama.

Sparta postupně úsilí Slovácka otupila a v 62. minutě získala další výhodu. Útočník hostí Václav Ondřejka zcela zbytečně ve středu hřiště zkosil Krejčího skluzem a Jech vytáhl rovnou červenou kartu. Ondřejka Krejčího navíc zranil a levý záložník Sparty musel být střídán.

Trenér Martin Hašek poslal do hry třetího útočníka Slepičku, který se postavil vlevo od Kweukeho. V 66. minutě měli Sparťané po kombinaci Kweukeho a Keriče další obrovskou příležitost, ale Keričův míč na kamerunského obra před odkrytou bránu byl nepřesný. Ani při přesilovce se Spartě nedařilo pojistit tři body další brankou.

V 80. minutě Slepička trefil obloučkem břevno. V závěru měli domácí velký tlak, ale skórovat se nepodařilo ve skluzu ani Kweukemu, protože ho zblokoval odvážným zákrokem Kubáň.

V nastaveném čase nedolétla do branky ani zkažená přihrávka hostí, kterou Hlůpik na čáře dostihl a odkopl. Sparta si hubené vítězství zcela zasloužila a vede tabulku znovu s náskokem šesti bodů.

Martin Hašek: "Utkání ovlivnil náš brzký gól, dal tomu zápasu tvář. Naši hráči se dneska nepohybovali optimálně, chyběl jim často krok, nezískávali jsme proto tolika míčů v osobních soubojích, často jsme proto faulovali a kvůli tomu jsme dostávali i ty žluté karty. Navíc Slovácko mělo výškovou převahu, hlavičkami nás dokázalo zatlačit, takže to trochu zkreslovalo obraz hry."

Miroslav Soukup: "Z naší strany ten fotbal neměl parametry a je úplně jedno, že jsme dostali gól v první minutě. Prostě jsme po zásluze v prvním poločase prohrávali. Hráli jsme tak nějak bojácně, ten respekt ze Sparty je hlavně u těch mladších hráčů vždycky. Druhý poločas už byl jiný, přišly šance i z naší strany, ale pak jsme dostali dvě velké rány."

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 1. Kerič.
Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Urban.
ŽK: Kweuke, Sionko, Pamič, Matějovský, Švengr - Trousil, Kubáň, Došek
ČK: 62. Ondřejka (Slovácko). Diváci: