Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Sparta - Slovácko 4:1, lídr měl potíže, uklidnily ho góly v závěru

21.09.2013, sobota, 13:05

Už po páteční předehrávce je vyřešená zásadní otázka, kdo bude lídrem fotbalové ligy po 9. kole. Sparta porazila 4:1 Slovácko, udržela neporazitelnost a odskočila na pět bodů druhé Plzni, která má zápas k dobru.

Dlouho to vypadalo na takřka totožný průběh jako v pondělním zápase, kdy Sparta porazila 2:0 Znojmo. Dva góly v úvodní čtvrthodince a pak už jen "údržba" bez nervů. Ale Slovácko na rozdíl od Znojma zápas přeci jen zdramatizovalo.

"Slovácko proti nám hrálo dobře a zápas byl na vážkách do 80. minuty. Víme, že na naší hře máme pořád co zlepšovat.  Jsem moc rád, že naši kluci v závěru zápas zlomili a celkově je konečné skóre výrazné," oddychl si sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Ale popořadě...

Klid Spartě zajistil už v 5. minutě Hušbauer, na kterého prošla přihrávka stopera Brabce. Sám před brankářem Melichárkem měl spoustu času na to, aby dvakrát naznačil střelu a pak v pohodě poslal míč do sítě - 1:0.

Druhý gól přidal o devět minut Krejčí. Ač není žádným vyhlášeným hlavičkářem, prosadil se právě hlavou. Využil toho, že hostující stoper Rada na sražený centr vůbec nereagoval a ani nevyskočil.

"Chceme titul! My chceme titul!" skandovali fanoušci na letenském stadionu. Jako by už ani nepočítali, že zápas může skončit jinak než sparťanským vítězstvím.

Jenomže ouha! Sparta stejně jako v pondělí po vydařeném úvodu polevila a pustila Slovácko do šancí. Střela Daníčka po půlhodině zápasu ještě skončila na břevnu, ale krátce po přestávce už hosté snížili. Na Košútovu střelu zblízka gólman Vaclík stačil, Kerbrova dorážka už ovšem v bráně skončila.

Ani potom Sparta neexcelovala, byť se dostávala alespoň do šancí. Ale neproměňovala ani ty stoprocetní. Třeba když kapitán Lafata po centru z levé strany střílel z malého vápna, ale brankář Melichárek míč reflexivně vyrazil.

Vedoucí tým ligy, který doposud ztratil body jen za remízu s Plzní, si zahrával. Slovácko se dokonce dostalo i k několika dalším solidním příležitostem, ve kterých favorita zachránil buď brankář Vaclík, nebo nemouhoucnost hostujících útočníků.

A tak pokřik "My chceme titul!" vystřídal nespokojený pískot: "Hrajte něco!"

Až potom Spartu definitivně uklidnil stoper Brabec, jenž v pondělí proti Znojmu zaznamenal svou vůbec první ligovou trefu v životě a po zápase říkal: "Snad brzy přidám další góly..." Přání se mu splnilo hned v následujícím zápase. V 81. minutě zblízka dorazil střelu Krejčího a definitivně Spartu uklidnil.

Těsně před koncem na něj navázal ještě náhradník Bednář - 4:1.

"Měli jsme tři obrovské šance, a to rozhodlo, proč jsme neudělali body," hodnotil zápas Svatopluk Habanec, kouč Slovácka. "Výsledek 4:1 nebyl až tak zasloužený, ale na druhou stranu tato mužstva chyby zúročí. Sparta má pět nebo šest šancí a dá čtyři góly, to je celkem slušná produktivita. My jich měli podobně a proměnili jednu."

Sparta tak zůstává bez porážky. To, jaký náskok bude mít na prvním místě po 9. kole, rozhodne sobotní zápas proti Dukle. Obhájce titulu hostí pražský tým od 20:15.

AC Sparta Praha - 1.FC  Slovácko 4:1 (2:0)
Góly: 5. Hušbauer , 14. Krejčí , 81. Brabec , 87. Bednář - 51. Kerbr
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Dočkal (80. Matějovský), Hušbauer, Vacek (86. Konaté), Vácha, Krejčí - Lafata (83. Bednář)
Slovácko: Melichárek - Mezlík, Košút, Rada, Reinberk - Volešák, Valenta, Daníček, Havlík (72. Trávník ), Kerbr - Ondřejka
Žluté karty: 77. Hušbauer - 29. Daníček , 69. Rada
Rozhodčí: J. Jech  - M. Urban , M. Pilný
Počet diváků: 6612 (34% z kapacity 19317 diváků)