2. 12. 2018- Děkovačka po zápase FCS - Spar...
13. 8. 2018
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Sparta nedala na Slovácku dvě penalty. Tři body trefil v poslední minutě Havlík

2. 12. 2018, neděle, 08:06

Poprvé se nový kouč Slovácka Martin Svědík představil na domácím stadionu. Čekala ho velká premiéra. Do Hradiště rozhodně nepřijel žádný lehký soupeř- přijela pražská Sparta. Domácí šli do zápasu s psychickou vzpruhou tří bodů z Ostravy.

vítězného zápasu na Baníku scházel zraněný krajní bek Reinberk, kterého nahradil Divíšek. Po třech měsících se také na lavičce domácích objevil uzdravený Michal Kadlec.

Spartě se vrátil do základní sestavy po karetním trestu gabonský záložník Kanga. V základní sestavě Sparty nastoupil překvapivě gólman Heča. Pro odchovance Slovácka to bylo vůbec první ligové utkání v dresu Sparty. Také vůbec poprvé se hrálo v Uherském Hradiště za asistence videorozhodčího.

Slovácku se doma zoufale nedaří dávat góly, už tři zápasy v řadě na svém stadionu nedalo branku. Svěřenci trenéra Svědíka chtěli tuto nepříjemnou statistiku změnit hned v úvodu zápasu.

Už po šesti minutách hry se dostal míč k Havlíkovi, ale ten ve velké šanci selhal, Heča mu jeho střelu chytil. O pět minut později nebezpečně hlavičkoval domácí Daníček, ale gólman Sparty balon znovu lapil. Na druhé straně střílel nebezpečně Standou, ale jeho projektil mířil nad.

Kangovu penaltu Trmal chytil

Ve 21. minutě hrál domácí Divíšek ve výskoku a vápně rukou. Rozhodčí neváhal ani na okamžik – penalta. Míč si postavil Kanga, ale skvěle chytající Trmal mu střelu vystihl.

První poločas byl hodně výživný. Šance se střídali na obou stranách. Na gólmanovi Slovácka si lámal zuby hlavně Tetteh. Matouš Trmal mu dvě jeho velké příležitosti zpacifikoval.

Šest minut před odchodem do kabin se Slovácko radovalo z vedoucího branky, který vstřelil po nahrávce Navrátila Zajíc. Hlavní arbitr už ukázal na rozehrávku ze středu hřiště, ale na pokyn videorozhodčího a ke značné nelibosti domácích fanoušků branku pro ofsajd neuznal. Jak se ukázalo podle kamer, tak se hlavní arbitr rozhodl správně.

Ještě čtyři minuty před odchodem do kabin trefil domácí Havlík břevno.

Slovácko se v úvodu druhého poločasu víc snažilo a bylo opticky častěji na polovině Sparty, ale kýžená vedoucí branka nepřicházela.

Velké příležitosti měl po rohu domácí Kalabiška a hlavně Janošek, který měl úplně odkrytou branku, ale Heča mu jeho střelu vyrazil.

Zatímco domácí netrefili bránu ani z vyložených příležitostí, tak Spartě stačila k vedoucí brance nenápadné akce z pravé strany gólman Trmala. Civič se prodral kolem Navrátila, nahrál před prázdnou bránu a Pulkrab už si věděl rady – 0:1

Obrovskou šanci na vyrovnání měli patnáct minut před koncem Zajíc a po něm Kalabiška, ale ani jeden nedokázali výborně chytajícího Heču překonat.

V 77. minutě šel do sprch sparťanský Kanga, jeho loket v obličeji Zajíce vyhodnotil po poradě s videorozhodčím hlavní arbitr na červenou kartu.

Gól a dva puntíky v závěru

Šest minut před koncem se pop parádní nahrávce Havlíka trefil z bezprostřední blízkosti Zajíc. Pro domácího forvarda to byla vůbec první branka v letošní sezoně.

Hodně vzruchu přinesla poslední minuta. Po střetu Kuchty s Civičem dostal bosenský záložník červenou kartu a po poradě s videorozhodčím kopalo Slovácko dokonce penaltu. Tíhu zodpovědnosti na sebe vzal Marek Havlíka a bezpečně proměnil. Stadion Miroslava Valenty se dostal do euforie.

Hlavní arbitr nastavil šest minut a hned v první kopala Sparta po faulu Divíška penaltu, ale ani na druhý pokus Sparťané nedali. Ristič překopl bránu a Slovácko získalo tři body.

FORTUNA: LIGA - 17. kolo

1. FC Slovácko – AC Sparta Praha 2:1 (0:0)

Branka: 85. Zajíc. 90. Havlík 61. Pukrab. Rozhodčí: Příhoda – Flimmel, Kubr. Žluté karty: Juroška, Kalabiška, Janošek, Hofmann – Frýdek. Červená karta: Kanga. Škvič. Diváci: 5 124.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – Daníček (72. Kuchta), Janošek – Navrátil (79. Petr), Havlík, Kalabiška – Zajíc.  Trenér: Svědík.

AC Sparta Praha: Heča – Chipciu, Costa, Radaković, Civić – M. Frýdek, Stanciu, Kanga, Plavšić – Tetteh, Pulkrab(79. Vízner). Trenér: Šťastný.