04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Sním o bundeslize, říká běloruský gólman, který zachraňuje Slovácko

09.04.2011, sobota, 11:17

Dvě kaňky měl jinak spolehlivý výkon běloruského brankáře Ilyi Matalyhy při premiérovém startu za fotbalové Slovácko v české lize. Před týdnem týmu pomohl k cenné bezbrankové remíze v Českých Budějovicích, mrzet jej mohlo snad jen podskočení jednoho z centrovaných míčů.

"Překvapilo mě, jaký měl balon odskok. V tu chvíli mi pomohli kluci v obraně. Celkově je musím pochválit, odehráli zápas velice dobře a já jsem jinak za celou dobu nemusel řešit nějaký vážnější problém," pochvaluje si šestadvacetiletý gólman, který do Slovácka přišel v zimě z Dněpru Mogilev.

Utkání na jihu Čech nedochytal, v 68. minutě jej nahradil Milan Heča. "Chytla mě křeč do lýtka, Milan mě naštěstí i přes své mládí velice dobře zastoupil. Jít do brány v polovině poločasu přitom není nic jednoduchého," říká Matalyha uznale.

Trápí vás křeče často?
Vůbec ne, nikdy předtím se mi to nestalo. V prvním poločase bylo všechno v pořádku. Přišlo to až ve druhé půlce, při jednom z výskoků jsem si asi lýtko natáhnul. Dvacet minut jsem v bráně trpěl, ale déle už tam vydržet nešlo. Pár dní po zápase jsem to ještě trošičku cítil, ale při tréninku mě to nijak neomezovalo.

Kdy jste předtím chytal zápas v nejvyšší soutěži?
To už je hodně dávno, bylo to vloni v srpnu v běloruské lize. Pak jsem se rozhodl neprodloužit smlouvu a tak už jsem nechytal.