Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
06.08.2019

Slovácký Soukup ví, že jeho svěřenci vyhráli jen díky skvělému Filipkovi

01.05.2010, sobota, 13:38
soukup_fcs_velky.JPG

Díky výtečnému brankáři Filipkovi a potřebné dávce štěstí vybojovali fotbalisté Slovácka v pátečním utkání 27. kola Gambrinus ligy vítězství 1:0 nad Mladou Boleslaví 1:0. Trenér Miroslav Soukup tak prožil úspěšnou premiéru na domácím stadionu.

Soukup vystřídal po 25. kole na lavičce Slovácka odvolaného Josefa Mazuru, ovšem v minulém utkání změna nezabrala. Tým z Uherského Hradiště nezvládl zápas v Kladně a klesl do sestupového pásma.

Proto musel proti Mladé Boleslavi bodovat naplno, což se mu podařilo, přestože v první půli podali domácí zoufalý výkon.

"Navázali jsme na hru z Kladna, držela se nás nervozita. O přestávce jsme si v kabině řekli, že takto za výhrou jít nemůžeme. Přestali jsme se bát, zlepšila se přechodová fáze a přišly i šance," řekl Soukup.

Jeho tým nakonec spasil útočník Václav Ondřejka, který 11 minut před koncem napálil míč pod břevno a zajistil důležité tři body. "Dneska při nás stáli všichni svatí a to, že se pálily čarodějnice, nám asi taky pomohlo. Ve druhé půli jsme přežili dvě tyče a několik dalších nepříjemných okamžiků," uvedl kouč Slovácka, který vyzdvihl výkon slovenského gólmana Miroslava Filipka.

"Byla to naše největší osobnost. Kdybychom jej neměli, prohráli bychom minimálně o dvě branky. Chytal na sto sedmdesát procent," mínil Soukup.

Mladoboleslavský trenér Karel Stanner mohl litovat, že Středočeši nedokázali gólově vyjádřit převahu v první půli. "Byli jsme lepší a bylo jasné, že kdo dá první gól, bude mít navrch. Naše zápasy jsou totiž podobné. Po změně stran ná ze hry vypadli středoví hráči, soupeř se dostal do tlaku, dal branku a zaslouženě vyhrál. O naší porážce rozhodl špatný druhý poločas," prohlásil Stanner.

Soukup po důležitém vítězství nepropadal přílišné euforii, přestože Slovácko opustilo patnáctou příčku a dostalo pod sebe České Budějovice i Kladno. "Naše situace se neměnil. Sice jsme porazili velice kvalitního soupeře, ale pořád jsme v ohrožení. O záchranu se bude bojovat až do konce."

Další zápas odehrají jeho svěřenci ve středu na stadionu Sparty a ve Slovácku příliš nevěří v export bodů z Letné. Proto si Fujerik, Košút, Ondřejka a Švancara během pátečního duelu nechali dát čtvrtou žlutou kartu, aby byli připraveni na sobotní domácí utkání proti Příbrami.

"Sobotní zápas je pro nás strašně důležitý, takže jsme rádi, že tyto hráče budeme mít k dispozici a nemusíme riskovat, že by dostali čtvrtou kartu na Spartě," pravil kouč Slovácka.