15.02.2024
04.02.2024

Slovácku zajistil cenný bod pět minut před koncem Zajíc

26.09.2017, úterý, 08:34

Fotbalisté Slovácka vstřelili po čtyřech zápasech gól a v Liberci vydolovali v dohrávce 8. kola HET ligy cenný bod za remízu 1:1.

Přežili přitom dlouhotrvající oslabení, protože v 6. minutě byl vyloučený Machalík. Síly se však srovnaly v 62. minutě, kdy obdržel červenou kartu Karafiát. Poté padly obě branky. „Kluci se rvali. Mají charakter, a pokud budeme pracovat, přijdou i vítězství,“ pronesl trenér Michal Kordula.

Sestava Slovácka doznala oproti předchozímu duelu s Mladou Boleslaví čtyři změny. Vykartovaného Reinberka nahradil na pravém bekovi Juroška, na stoperovi nastoupil Břečka místo Šimka, do středu pole se vrátil Šumulikoski a v útoku byl opět Zajíc.
Nicméně „nová“ krev mužstvo neosvěžila a na hřišti vládli v úvodu domácí fotbalisté. A když v 6. minutě obdržel červenou kartu za nebezpečnou hru Machalík, vypadalo to se Slováckem zle.

Jenže vyloučení jako by Severočechům uškodilo a deset statečných v bílých dresech se poctivou defenzivou v pohodě bránilo. Skulinka se objevila až ve 42. minutě, kdy se dostal k zakončení Breite, avšak v dobré pozici netrefil bránu.

Po změně stran se Slovácko bránilo úporně a zdálo se, že gól visí ve vzduchu. Blízko k němu měli Liberečtí v 57. minutě, ale Pulkrab v největší šanci trestuhodně minul bránu.

„Nechtěli jsme být úplně pasivní, ale Liberec nás kvalitou zatlačil do hlubokého bloku. V pasážích, ve kterých jsme mohli být odvážnější, jsme nerozehráli míč konstruktivně. S tím nejsem spokojený, naopak s bojovností ano,“ poznamenal 39letý Kordula.

V době, kdy se tlak domácích stupňoval, přišla zápletka. Karafiát fauloval na polovině hřiště Navrátila a po druhé žluté kartě putoval pod sprchy. Síly na hřišti se vyrovnaly.

Jenže Slovácko na danou situaci nezareagovalo, zůstalo v defenzivě a v 71. minutě inkasovalo. Juroška vykopl balon z rukou Heči, míč se dostal ke střídajícímu Hybšovi a ten jej trefil přesně k tyči – 1:0.