Fanušci v zápase proti Dukle

Slovácku se v přípravě daří. Znojmo dostalo čtverku

29. 6. 2017, čtvrtek, 10:09

V dalším přípravném zápase přehráli svěřenci trenéra Levého druholigové Znojmo.

Branky padaly až po změně stran. První gól dal z penalty Kubala. Další góly přidali Navrátil, Machalík a Prajza.

Už tradičního soupeře si vybralo Slovácko v druhém přípravném zápase, pokud tedy nepočítáme propagační duel v Jankovicích. Pro druholigové Znojmo, které vedl nový kouč Jiří Balcárek, to bylo už čtvrté utkání letní přípravy.

Zápas, který se odehrál v Kosticích na Břeclavsku, přinesl branky až po změně stran. Tři minuty po přestávce po faulu na Machalíka dostal Slovácko z penalty do vedení Filip Kubala.

Za pět minut bylo srovnáno. Za Znojmo se trefil Budínský. Po hodině hry šli svěřenci trenéra Levého zásluhou Navrátila znovu do vedení.

„Asi nejkrásnější branka zápasu, Honza krásně obstřelil gólmana šajtlí,“ okomentoval vedoucí branku asistent trenéra Jiří Dekař. V závěru se ještě trefil aktivní Machalík. Účet zápasu uzavřel Prajza, který se vrátil z ročního hostování ve Vítkovicích.

„První půlka byla špatná, pomalá bez kombinace. Fotbal se začal hrát až ve druhém poločase. Ta parta, co vystřídala, to na hřišti rozběhala. Začali jsme hrát kombinačně. V naší hře bylo víc pohybu a byli jsme daleko víc na míči. Znojmo jsme zaslouženě přehrávali,“ okomentoval duel asistent trenéra Jiří Dekař.

Ve druhém poločase nastoupil za Slovácko Patrik Hellebrand, který v uplynulé sezoně odehrál jeden ligový zápas v dresu Zlína.

1. FC Slovácko - 1. SC Znojmo FK 1:4 (0:0)

Branky: 48. Kubala, 61. Navrátil, 77. Machalík, 83. Prajza – 53. Budínský.

1.FC Slovácko:
1. poločas:
Daněk – Juroška, Tkáč, Rada, Divíšek – Armero, Šumulikoski, Sadílek, Ťok – Vasiljev, Yu.
2. poločas: Heča – Prajza, Reinberk, Břečka, Šimko – Navrátil, Daníček, Hellebrant, Machalík – Rezek, Kubala.
Trenér: Stanislav Levý.