2. 4. 2018
Fanoušci v zápase proti Liberci

Slovácko zrychluje hru. V přípravě zdolalo Vítkovice 4:0

21. 1. 2018, neděle, 12:10

Slušná hra ozdobená přímočarými akcemi, po kterých padly všechny čtyřmi branky, spousta dalších nevyužitých šancí a nakonec jednoznačná výhra 4:0. To je výsledek sobotního přípravného utkání fotbalistů Slovácka, kteří na umělé trávě v Uherském Brodě jasně přehráli druholigové Vítkovice a zvýšili si sebevědomí před blížícím se startem jarní části HET ligy.

„Pozitivní je, že kluci byli koncentrovaní a hráli s chutí. Dali jsme čtyři branky, klidně jich ale mohlo být víc. Hlavně ve druhém poločase jsme spálili hodně tutovek. V zakončení jsme ale byli lehkovážní,“ mrzí trenéra Slovácka Michala Kordulu.

Devětatřicetiletý kouč přitom svěřence před přípravným utkáním namotivoval.

„Tlačím kluky do toho, aby neustále chtěli vyhrávat. Nechci, abychom šli zápas pouze odehrát,“ říká Kordula.

O co proti Vítkovicím šlo? Bývalý defenzivní záložník na sobotní odpoledne naordinoval svým svěřencům běh a podle uhraného výsledku a vstřelených branek v každém z poločasů jedenáctce hráčů nějaké metry odpustil.

„Za vítězství a vstřelené branky se minutáž snižuje, kdybychom zápas nezvládli, tak by se délka trati naopak protáhla. Takže ti, co hráli první poločas a dali góly, budou běhat méně minut než druhá parta, která vyhrála pouze 1:0,“ vysvětluje svoje pravidla Kordula.

Nejlépe z toho vyšel Jakub Petr. Krajní záložník nastoupil v základní sestavě a dvěma přesnými trefami pomohl favoritovi k jasné výhře.

„Bude běhat, ale méně,“ přiznává s úsměvem Kordula.

Trenér Slovácka proti soupeři z nižší soutěže protočil dvě kompletní jedenáctky a poprvé nasadil také devatenáctiletého záložníka Dominika Janoška. Mládežnický reprezentant podepsal ve Slovácku smlouvu na dva roky, proti Vítkovicím odehrál druhý poločas a ukázal svůj potenciál.

„Některé věci měl dobré, jiné zase horší. Nastoupil na pozici číslo šest, jako alternativa do budoucna,“ říká Kordula.

Spokojený byl hlavně s výkonem mužstva v prvním poločase. Čtrnáctý tým HET měl skvělý nástup a po čtvrt hodině hry vedl už 2:0. Skóre hned ve 2. minutě otevřel Petr, druhý gól přidal dorážející Kubala. Svoji převahu celek z Uherského Hradiště korunoval další trefou Petra. Jenom pro upřesnění, žádný gól nebyl náhodný. Všechny branky padly po precizně sehraných akcích.

„Na podzim jsme drželi míč snad ze všech ligových týmů nejvíc, přitom v některých fázích hry nám scházela větší přímočarost. Chceme zrychlit a zjednodušit hru, to je náš největší úkol,“ prohlásil Kordula.

I po krátké přestávce Slovácko na umělé trávě kralovalo, z několika vyložených šancí však proměnilo pouze jednu. Po přihrávce Rezka se prosadil středopolař Daníček.

Oba zmiňovaní borci měli na kopačkách další branky, ale Daníčka vychytal vítkovický gólman a střela Rezka skončila na tyči.
Fotbalisté Slovácka výhrou 4:0 zakončili další týdenní tréninkový cyklus, který jim po návratu do Česka nenarušily sněhové ani dešťové přeháňky.

„Počasí nám přípravu vůbec nekomplikuje. Bez omezení trénujeme normálně na Širůchu,“ dodává Kordula.
Jeho tým před druhým soustředěním v Turecku příští neděli absolvuje ještě atraktivní přípravný duel ve Vídni, kde vyzve slavný Rapid.

Přípravný fotbal –

1.FC Slovácko – MFK Vítkovice 4:0 (3:0), hráno na umělé trávě v Uherském Brodě

Branky: 2. a 32. Jakub Petr, 15. Filip Kubala, 62. Vlastimil Daníček
Sestava Slovácka: 1. poločas: Heča – Juroška Tkáč, Hofmann, Divíšek – Havlík, Šumulikoski, Hellebrand, Machalík, Petr - Kubala.
2.poločas: Heča (60. Trmal) – Vasiljev, Břečka, Šimko, Reinberk –Navrátil, Janošek, Daníček, Sadílek, Rezek – Zajíc.