28. 8. 2018
Závěrečný koncert fanoušků

Slovácko zničilo Sigmu ze vzduchu. Dva góly dal stoper Hofmann

12. 8. 2018, neděle, 20:08

Třemi hlavičkami sestřelili svěřenci trenéra Korduly olomouckou Sigmu. Dva góly dal Hofmann a další přidal Sadílek. Za Olomouc vyrovnával Houska. Po třinácti letech nastoupil v dresu domácích Michal Kadlec.

Ta nejpodstatnější zpráva přišla z domácího tábora dva dny před zápasem. Slovácko se dohodlo s pražskou Spartou na přestupu Michala Kadlece. Trenér Kordula bývalého reprezentanta okamžitě postavil na levý kraj obrany.

Každý tým šel do moravského derby v jiném rozpoložení. Domácí se vrátili ze Sparty bez bodů. Sigma sice v uplynulém kole také prohrála, ale má za sebou úspěšný vstup do Evropské ligy. Ve čtvrtek porazila silný Kajrat Almaty.

Hostům na Slovácku scházel brankář Buchta. Domácí nasadili i uzdraveného kanonýra Zajíce, který v den zápasu oslavil dvaadvacáté narozeniny.

Úvod jednoznačně patřil Hanákům. První šanci měl křídelník Pilař, ale míč ve vyložené pozici netrefil. Vzápětí hlavičkoval kapitán Vepřek, brankář Daněk míč vytěsnil na roh. V 7. minutě vytáhl domácí gólman skvělý zákrok při dorážce stopera Štěrby. Střela Zahradníčka šla vedle. V těchto chvílích držel domácí nad vodu skvělý Daněk.

„Na začátku nám nefungovala středová řada. Olomouc byla rychlejší a důraznější, naše středovka nestíhala,“ okomentoval úvod zápasu domácí trenér Kordula. Trenér Olomouce s ním souhlasil. „Prvních dvacet minut bylo v naší režii. Pak se dostal soupeř do hry.“

Slovácko úvodní nápor soupeře přečkalo a postupně vyrovnalo hru. Největší šanci měl Zajíc. Rtuťovitý útočník ovšem po rohu míč dobře netrefil a dorážku Kadlece zablokoval hostující obránce.

Celek z Uherského Hradiště udeřil až po půlhodině hry. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu a centru Sadílka se do vzduchu zavěsil neobsazený stoper Hofmann a parádně poslal domácí do vedení – 1:0.

„Stoper by měl za sezonu tři čtyři góly dát. Výsledkově ti bylo moje nejlepší utkání za Slovácko, “ pousmál se nad vstřelenou brankou autor prvního gólu.

V závěru poločasu se povedenu ranou blýskl Sadílek, hostující brankář Reichl skvěle zasáhl.

Aktivní Sigma srovnala už po pěti minutách druhé půlky. Z nějakých dvaceti metrů vystřelil po zemi k tyči Houska. Gólman domácích Daněk na míč vůbec nereagoval - 1:1.

Z gólu byl překvapený i samotný střelec David Houska. „Trefil jsem to sice dobře, ale nečekal jsem, že skončí balon síti.“ To určitě nečekal ani domácí kouč. „Nevím, možná mohl míč chytit, musím se podívat na video. Předtím nás ale Daněk dvakrát podržel,“ upozornil.

V 66. minutě mělo Slovácko štěstí. Střídající Falta nahrál na hlavu Štěrby, ale balon jen těsně minul domácí branku.

Obnovená premiéra Michala Kadlece v dresu Slovácka skončila v 70. minutě. Levého beka za potlesku tribun vystřídal Reinberk.

V době největšího tlaku Sigmy udeřilo na druhé straně. Juroška nacentroval a Sadílek hlavičkou, sice ne příliš vydařenou překonal gólmana hostů – 2:1.

Branka domácí nabudila, za dalších devět minut skórovalo Slovácko potřetí. Havlík poslal rohový kop přesně na hlavu Hofmanna, který dal v zápase svoji druhou branku – 3:1.

Ve zbývajících devíti minutách už se Sigma na zvrtat nezmohla. Domácí kouč nejpreve vysekl soupeři poklonu a pak zhodnotil zápas. „Narazili jsme na strašně silného a kvalitního soupeře. Kvalita a způsob hry Sigmy je vysoká. Musím říct, že Olomouc tahala za delší část provazu, měla víc ze hry, ale my jsme dali tři branky. Na obou stranách byly zajímavé okamžiky.

Jeho protějšek Václav Jílek se zlobil hlavně na hrubky v defenzívě. „Ztratili jsme utkání, ve kterém jsme měli bodovat. Fatálně jsme selhali hlavně při bránění standardních situací. Chovali jsme se jako malé děti ve druhé třídě. Soupeř využil toho, co jsme mu nabídli,“ zhodnotil duel Jílek.

FORTUNA: LIGA - 4. kolo
1. FC Slovácko – SK Sigma Olomouc 3:1 (1:0)

Branky: 32. a 82. Hofmann, 73.Sadílek – 54. Houska. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek.

Žluté karty: Machalík, Hofmann, Sadílek – Pilař. Diváci: 4 769.

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, Krejčí, Hofmann, Kadlec (70. Reinberk) – Daníček, Sadílek – Navrátil (85 Machalík), Havlík, Petr (61.Kalabiška) – Zajíc. Trenér: Michal Kordula.

Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (76.Nešpor), Plšek, Houska, Pilař (61.Texl) – Yunis (65.Falta) Trenér: Jiří Jílek

Rozhodující moment: Branka Stanislava Hofmann na 3:1.
V moravském derby byla Olomouc lepším mužstvem, její druhá branka doslova vysela ve vzduchu, ale nakonec udeřilo na druhé straně. Dvoubrankový náskok už zhruba deset minut před koncem domácí uhájili.

Hvězda zápasu: Stanislav Hofmann. Pro autora dvou branek domácích to byl zatím nejlepší zápas v dresu Slovácka. Hlavně první gól musel nadchnout. Učebnicově se pověsil do vzduchu a krásně zavěsil. „Stoper by měl za sezonu tři čtyři góly dát. Výsledkově to bylo moje nejlepší utkání za Slovácko, “ pousmál se autor celkově pěti ligových branek.

Číslo zápasu: 13.Přesně po třinácti letech a devíti měsících nastoupil znovu v dresu Slovácka odchovanec a největší persona klubu Michal Kadlec. Poslední zápas před odchodem do fotbalového světa odehrál paradoxně také proti Olomouci. Slovácko 4.12. 2004 prohrálo v hanácké metropoli 1:0. „Ještě to nebylo ono, dá se hrát i lépe. Doufám, že to bude lepší,“ řekl mimo jiné ke svému výkonu Kadlec.