Fanoušci v zápase proti Slavii

Slovácko zdolalo Senicu, výhru zařídil Kalouda

31. 1. 2015, sobota, 14:11
zima_fotbal_velky.JPG

Ani ve čtvrtém přípravném zápase fotbalisté Slovácka neprohráli. Papírově se jim postavil zatím nejsilnější klub, adept na evropské poháry a třetí celek slovenské Fortuna ligy FK Senica.

Po nezáživném prvním poločase rozhodl o výhře Slovácka deset minut po změně stran Luboš Kalouda

Slovácko vstoupilo do zápasu parádně. Do vedení se dostalo už po pěti minutách hry po spolupráci mladíků Civiče a Galušky.

Zakončoval druhý jmenovaný. Hosté srovnali o čtvrt hodiny později po rohovém kopu. První půlka nenabídla asi stovce fanoušků bůhvíjakou podívanou. Slovácko některé pasáže až příliš překombinovalo.

„Z naší strany byla hra pomalá. Strašně málo jsme běhali s míčem, bylo tam strašně moc doteků a další nedůrazné věci," zlobil se na své svěřence trenér Habanec.

Po změně stran byl výkon domácích o poznání svižnější. Modrobílí se dostávali častěji do zakončení, působili aktivnějším dojmem a pozorně si hlídali defenzívu. Gólman Daněk a po něm i Heča se tak v bráně nudili.

Rozhodující okamžik zápasu přišel deset minut po přestávce, kdy do černého zamířil Kalouda.

„S druhým poločasem jsem spokojen. Senicu jsme pustili jenom do jedné šance, sami jsme mohli vstřelit víc branek a zvítězit ještě větším rozdílem. Hlavně se zlepšil pohyb ve středu hřiště, to byl největší rozdíl," okomentoval duel trenér Slovácka, který se musel obejít bez tří hráčů základní sestavy.

„Kuncl s Divišem by měli po zranění a nemoci začít trénovat už ve čtvrtek, Kerbr má pošramocenou achilovku," vyjmenoval Svatopluk Habanec menší lazaret.

Jedním dechem nastínil další průběh přípravy.

„V příštím zápase jedeme do Maďarska na přírodní trávu, Ještě potřebujeme dopilovat kondici a končíme příští čtvrtek testy v Olomouci. Potom balíme a jedeme do Turecka, tam nás čekají tři zápasy. To je náš horizont."

Další mezinárodní konfrontace čeká na svěřence trenéra Habance v sobotu. Slovácko se střetne s devátým celkem nejvyšší maďarské soutěže Raba Eto Györ.

1.FC Slovácko – FK Senica 2:1 (1:1)

Branky: 5. Galuška, 55. Kalouda – 21. Dolný.

1. FC Slovácko: Daněk (64. Heča) – Reinberk, Rada (46. Šimko), Košút (46. Mezlík), Břečka – Galuška, Šumulikoski (46. Prajza), Valenta (46. Sadílek), Havlík (46. Trávník), Civič – Došek (46. Zajíc). Trenér: Svatopluk Habanec.