22. 4. 2018
Fanoušci v zápase proti Dukle

Slovácko zdolalo Baník gólem v nastavení. Někdo nahoře nás odměnil, řekl kouč

29. 7. 2018, neděle, 18:39

Svěřenci trenéra Korduly porazili ostravský Baník potřetí v řadě. Výhru trefil ve druhé minutě nastavení střídající Kubala. Slovácko dostal do vedení Jan Kuchta, který vstřelil první ligovou branku.

Oba mančafty vstoupily do nové sezony rozdílně. Slovácko padlo po mizerné první půlce na Bohemce a Baník doma udolal Mladou Boleslav. Poslední dva vzájemné zápasy vyhrálo mužstvo z Uherského Hradiště.

Oproti prvnímu kolu udělal domácí kouč v sestavě dvě změny, místo Machalíka nastoupil Sadílek a Janoška nahradil Havlík.

Mnohem lépe vstoupil do utkání Baník. Z územní převahy ale vytěžil první nebezpečnou příležitost až ve 12. minutě, kdy těsně vedle pálil Adam Jánoš.

Slovácko odpovědělo v 18. minutě, kdy po rohovém kopu zůstal na zadní tyči volný Sadílek, jenže nemířil přesně.

O pět minut později už se ale skóre měnilo. Jan Kuchta prodlužoval v šestnáctce centr, odražený balón se k němu vrátil mladý útočník jej levačkou poslal přesně k pravé tyči – 1:0.

Pro jedinou letní posilu Slovácka to byl premiérový ligový zásah v kariéře.

Vedení ale domácím vydrželo jen dvanáct minut. I na druhé straně se totiž gólově prosadila čerstvá posila, když se po skrumáži před Daňkovou bránou trefil Daniel Holzer – 1:1.

Do druhé půlky lépe vstoupilo Slovácko, ale vytvořilo si jenom optický tlak bez pořádné šance. Po hodině hry nebezpečně vystřelil Reinberk, ale ostravská obrana střelu odblokovala.

V 72. minutě udělal obrovskou chybu Hofmann, ledabyle zahrával balon, který mu sebral střídající Granečný. Ten šel sám na domácího gólmana, ale Daněk skvěle zasáhl. Brankář domácích se vyznamenal také o minutu později po střele Jiráska.

Šest minut před koncem vystřelil nebezpečně Šašinka, ale minul branku. Největší příležitost měl Baník o dvě minuty později. Z malého vápna nebezpečně hlavičkoval Fillo, ale s jeho střelou si Daněk poradil a následná dorážka minula branku.

„Byl to vlastně on, který zápas zlomil. Chytil Baníku dvě skvělé šance, musíme mu za jeho výkon poděkovat,“ hodnotil svého gólmana trenér domácích Michal Kordula.

Fotbal nebyl moc ke koukání

Závěr zápasu byl sice v režii Baníku, ale v nastavení viděl skvěle zaplněný stadion velké věci. Trestný kop Jakuba Petra gólman Baníku Laštůvka vyškrábl jenom před sebe. Přes Sadílka se k balonu dostal střídající Kubala, který prostřelil brankáře Ostravy – 2:1.

„Pořádně jsem tu situaci neviděl. Musím se po zápase podívat na video, ale v první řadě neměli naši hráči nechat proniknou Navrátila nebo kdo to tam byl,“ viděl příčinu prohry hostující trenér Bohumil Pánik.

„Je jasné, že jsme vyhráli se štěstím. Nebyl to moc fotbal ke koukání, připravovali jsme hráče na to, jak ten zápas může probíhat. Věděli jsme, že to bude hodně o osobních soubojích, nakopávaných míčích na hroťáky a standardních situacích. Myslím si, že ten zápas to potvrdil,“ hodnotil duel kouč Slovácka, který i přes výhru nejprve hráče zkritizoval a pak vyzvedl zisk tří bodů.

„Na našich hráčích byla vidět až moc velká nervozita v kombinaci, nebyli jsme dostatečně přesní, neměli jsme sebevědomí na to, abychom si hledali volné prostory. Na druhou stranu jsme byli velmi dobří v druhé půlce v uplynulém kole na Bohemce a zápas jsme nezvládli. Proti Baníku jsem na hráčích od prvního hvizdu viděl, že chtějí hrát s nasazením. Byli na zápas hodně koncentrovaní, někdo nahoře je za to odměnil.“

Jeho protějšek na lavičce Ostravy Bohumil Pánik musel zkousnout vůbec první osobní prohru v roli trenéra proti Slovácku. „O to víc mě ztráta mrzí. Fotbal vám někdy dává a jindy bere. Nám dneska vzal a dovolím si říct, že nám vzal tři body. O výsledku rozhodly naše dvě obrovské šance ve druhém poločase. Pokud bychom je proměnili, tak věřím, že zápas bychom neprohráli. Musíme se z porážky otřepat a připravit se dobře na Příbram,“ díval se zkušený kouč k dalšímu kolu.

Kaňkou na skvělé divácké kulise bylo v závěru zápasu vniknutí části ostravských fanoušků na hrací plochu.

1. FC Slovácko – Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branka: 22. Kuchta, 90 +2 Kubala – 35. Holzer. Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Pochylý. Žluté karty: Juroška, Navrátil, Kuchta – Diop, Stronati, J. Pokorný, O. Šašinka. Diváci: 6 389.
1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – V. Daníček, Sadílek – Navrátil (90+3. Šimko), Havlík (68. Machalík), Petr – Kuchta (88. Kubala). Trenér: Michal Kordula.
Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jirásek (74. O. Šašinka), Jánoš (80. J. Pokorný), Holzer (63. Granečný) – Diop, Baroš. Trenér: Bohumil Pánik.

Rozhodující moment: Trefa Filipa Kubaly
Jasně závěr zápasu a vítězná branka Filipa Kubaly. Mimochodem, pro mladičkého forvarda to byl třetí ligový gól. Slovácko díky vítězné trefě, tak slaví ligovou výhru po šesti zápasech. „Je to zatím můj nejdůležitější gól v kariéře,“ okomentoval svoji trefu rodák ze Smilovic u Třince

Hvězda zápasu: Jan Kuchta
První ligový zápas na domácím trávníku, první ligový gól, rodina na tribuně a obrovská radost Jana Kuchty, který přišel před sezonou na hostování z pražské Slavie. „Spadlo to tam z první šance, tři body jsme nutně potřebovali,“

Číslo zápasu: 3
Tři zápasy = devět bodů! Vypadá to, že se rodí jeden z příjemných soupeřů pro Slovácko. Ani ve třetím zápase za sebou Slovácko s Baníkem neprohrálo. V loňské sezoně vyhráli svěřenci trenéra Korduly oba duely, když doma nasázeli Baníku dokonce pět branek. V Ostravě dokázali na jaře vyhrát 2:1. Skvělá bilance tedy pokračuje.