7. 8. 2016
Fanušci v zápase proti Dukle

Slovácko vysvobodila Šumulikoskiho lahůdka

10. 4. 2017, pondělí, 10:55

Nebyla to nejkrásnější podívaná, na to už si ale za pár dní nikdo nevzpomene. Z vydřeného vítězství fotbalistů Slovácka nad Příbramí utkví v paměti Šumulikoskiho nádherný gól a také fakt, že modrobílí neprohráli už devátý zápas v řadě, čímž vyrovnali klubový rekord ze sezony 2002/2003.

„Po závěrečném hvizdu se mi hodně ulevilo, protože tři body jsou pro nás velmi důležité," oddechl si domácí trenér Stanislav Levý.

1.FC SLOVÁCKO – 1.FK PŘÍBRAM 1:0 (0:0)

Zatímco první půle nebyla ze strany domácích vůbec dobrá, po změně stran se Slovácko zlepšilo. Aktivita jeho hráčů byla odměněna sedm minut před koncem, když rozhodl o výhře Veliče Šumulikoski.

Jeho trestnému kopu předcházel faul na Navrátila, který vyvolal značné emoce. Kouč Příbrami Kamil Tobiáš při utkání pořádně vyčinil čtvrtému rozhodčímu. Po utkání už volil smířlivější tón.

„Jestli to byl faul, netuším, měl jsem to na sedmdesát metrů. Při zápasech jsou emoce, rozhodčí to musí vědět, posoudil to tak, takže to asi faul byl," poznamenal hostující trenér.

Zatímco jeho domácí kapitán perfektně provedeným přímým kopem zarmoutil, do té doby skleslé tribuny rozparádil. Jeho parádu ocenil i kouč Slovácka.

„Musím Veličemu složit obrovský kompliment. Aniž bych chtěl snižovat nasazení a charakter ostatních, je neskutečné, co pro mužstvo odvádí on. Ta nádherná branka byla jakousi odměnou za jeho přínos," rozplýval se Stanislav Levý.

V první půli ovšem jeho svěřenci favorita zápasu vůbec nepřipomínali, byli to naopak hosté, kdo byl blíže vedoucí brance. Daněk ale předvedl výborné zákroky při střele Rezka i hlavičce Kacafírka. Až pak zahrozili i domácí, Navrátilovu tutovku po akci Koného ale stačil zblokovat obránce Kvída.

Další šance přišla až v 78. minutě, kdy Rezkovu ránu pod břevno vytáhl reflexivním zákrokem Hruška. A pak už Šumulikoski servíroval svou lahůdku…

„Vítězství mě potěšilo o to víc, že hlavně první poločas nebyl z naší strany příliš dobrý. Ve druhém jsme si vytvořili větší tlak, byli jsme agresivnější, důraznější, měli jsme přímočařejší akce," poznamenal domácí kouč, kterému neunikl pískot, který se občas ozýval z tribun.

„Diváci očekávali, že přijede Příbram a my vyhrajeme výrazně, takže byli nespokojení. Mají na to i právo, protože nám chyběla větší přímočarost a dynamika. Ale tak jednoduché to u nás v lize není, zvlášť když Příbram tak bránila," dodal Stanislav Levý.

Jeho protějšek byl hodně zklamaný, Příbram si totiž znovu více zavařila v boji o záchranu.

„Hodnocení je pro mě těžké. Myslím, že dnes jsme prohráli zápas, ve kterém jsme nebyli horší. Bohužel jsme ale nezvládli závěr utkání. Pořád však žijeme, teď nás čeká Karviná a musíme ji zvládnout," nechal se slyšet Kamil Tobiáš.

Branka: 83. Šumulikoski. Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Arnošt. ŽK: Šimko, Daněk - Květ, Tregler. Diváků: 3884.

Slovácko: Daněk - Reinberk, Hofmann, Břečka, Šimko - Šumulikoski, Daníček - Navrátil, Havlík (66. Jakub Rezek), Machalík - Koné (65. Zajíc). Trenér: Levý.

Příbram: Hruška - Tregler, Chaluš, Jiránek, Divíšek - Kvída (85. Ayong), Květ (74. Trapp) - Bazal, Suchan, Jan Rezek - Kacafírek (66. Linhart). Trenér: K. Tobiáš.

HLAVNÍ MOMENT
Parádní šibenice

V klíčovém okamžiku se do přímého kopu opřel makedonský internacionál v dresu Slovácka Veliče Šumulikoski tak parádně, že se gólman Hruška po jeho technické ráně do šibenice natahoval marně. Jediný gól zápasu byl exkluzivní.

MUŽ ZÁPASU
Veliče Šumulikoski

Domácí záložník znovu dokázal, jak je pro svůj tým nepostradatelný. Titul muž zápasu by si za svůj výkon nejspíš vysloužil i v případě, kdy by nevykouzlil překrásnou vítěznou branku.

ČÍSLO UTKÁNÍ
9

Už tolik zápasů v řadě fotbalisté Slovácka nenašli v lize přemožitele a vyrovnali tak čtrnáct let starý rekord. Překonat ho nebude jednoduché, neboť svěřence trenéra Levého čeká utkání na půdě lídra tabulky v Plzni.