Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Slovácko v závěru sahalo po bodu, ve šlágru o čtvrté místo těsně podlehlo Plzni

25.04.2021, neděle, 09:00

Fotbalisté Slovácka v boji o čtvrté místo tabulky, které zajišťuje kvalifikaci o postup do Konferenční ligy UEFA, neuspělo. Celek z Uherského Hradiště ve FORTUNA:LIZE vyšel naprázdno ve třetím venkovním utkání v řadě, v sobotním šlágru podlehl domácí Plzni 1:2 a právě před pátou Viktorií má už pouze dvoubodový náskok. Posledních pět kol bude neskutečně napínavých.

Slovácku v Doosan Aréně nepomohla ani gólová hlavička Kalabišky. Levý obránce srovnal v závěru první půle na 1:1. Západočeši ale měli více šancí, v úvodním náporu se trefil pouze Ba Loua, rozhodnutí padlo v 73. minutě, kdy se po rohu trefil Kalvach.

Viktoria tak neprohrála deset kol po sobě a soupeři z Uherského Hradiště oplatilo podzimní debakl 0:4. Křídelník Petržela proti bývalému klubu, kde strávil více než deset let, poprvé po návratu na Moravu neuspěl.

V hostující sestavě se objevili i Kalabiška s Navrátilem, kteří obsadili levou stranu Slovácka.

Plzeňský trenér Guľa měl po disciplinárním trestu k dispozici Limberského a Káčera. Mimo hru dál zůstávají zranění středopolaři Bucha s Čermákem, Moravanu scházeli vykartovaní Divíšek s Jurečkou a Cicilia.

Viktoria vstoupila do utkání lépe. Držela balon, kombinovala a tlačila se do šancí. První gól měl na kopačce Ba Loua, který po Faltově centru mířil ve výhodné pozici mimo.

Křídelník z Pobřeží Slonoviny své zaváhání napravil hned po následující akci. Šulc poslal míč doprava, někdejší opora Karviné si navedla míč až před šestnáctku Slovácka a umístěnou ranou k pravé tyči poslal Plzeň do vedení. Hostující gólman Nemrava se po míči natahoval marně.

Výtečný Ba Loua měl vzápětí další velkou šanci ke skórování, po přihrávce Beauguela ale Nemravu nepřekonal.

Čtyřiadvacetiletý Afričan byl v úvodní půlhodině k nezastavení, neprosadil se ale ani v další tutovce.

Slovácko v prvním poločase nestíhalo, ve dvacáté minutě prohrávalo na střely 1:8! Navíc po půlhodině přišlo o zraněného stopera Hofmanna, jehož ve stoperské dvojici nahradil Šimko.

I tak ale hosté v závěru první půli nečekaně udeřilo. Po rohovém kopu a dohrané akci Sadílek posadil míč na hlavu Kalabišky, jenž z první šance Slovácka srovnal na 1:1.

Moravané po gólu viditelně ožili, přesto se i ve druhém poločase spíše bránili. Viktoria ale tak nebezpečná jako před přestávkou nebyla.

Plzeňští udeřili až po rohovém kopu. Centr Ba Loui brankář Nemrava vyrazil pouze ke Kalvachovi a domácí středopolař pohotově uklidil balon k pravé tyči.

Vyrovnat mohl Sadílek, ale po Šimkově hlavičce mířil mimo. Velmi blízko gólu byl v 88. minutě Kalabiška, který po Sadílkově centru a Daníčkově přistrčení zblízka nedostal míč do sítě. Ve velké šanci neuspěl ani střídající Kohút.

Svědíkův tým i přes zvýšené závěrečné úsilí v Plzni padl 1:2 a domů se vracel s prázdnou.

Fotbalisté Slovácka si nyní po náročném dubnovém programu chvíli odfrknou, další zápas sehrají příští sobotu proti Mladé Boleslavi.

FORTUNA:LIGA, 29. kolo -

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 2:1 (1:1)

Branky:14. Ba Loua, 72. Kalvach – 45.+2. Kalabiška
Rozhodčí: Hrubeš - Vlček, Nádvorník (Hanousek) | VAR: Ginzel | AVAR: Kubr
Žluté karty: Limberský, Ba Loua, Brabec, Káčer, Staněk – Šimko, Kliment, trenér Svědík
Bez diváků.
Plzeň: Staněk – Havel, Brabec, Kaša, Limberský (68. Kopic) – Káčer, Kalvach, Šulc – Ba Loua (88. Mihálik), Beauguel (83. Ondrášek), Falta. Trenér: Guľa.
Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann (33. Šimko), Kadlec, Kalabiška – Petržela (69. Tomič), Daníček, Havlík (84. Kubala), L. Sadílek, Navrátil (69. Kohút) – Kliment. Trenér: Svědík.