18
fanoušků

Slovácko v první přípravě těsně podlehlo Sigmě (aktualizováno) + VIDEO!!!

05.07.2008, sobota, 16:30
clanek_znak_slovacko_velky.gif Těsnou porážkou 0:1 ve Slatinicích od "domácí" prvoligové Sigmy Olomouc vstoupili do letní přípravy fotbalisté druholigového Slovácka. Tým, který poprvé vedl slovenský kouč Ladislav Jurkemik, doplatil na jeden neubráněný rohový kop, po kterém se hlavou prosadil Hudec.

Slovácký celek však předvedl sympatický výkon a navíc oproti svému soupeři odehrál celých devadesát minut bez jediného střídání.

Slovácko do zápasu vstoupilo aktivně. První větší příležitost byla k vidění v 16. Minutě. Randa si vyměnil míč s Gondou, který vybídl k zakončení Psohlavce, ten však zakončoval z ofsajdu.

Ve 24. minutě mohli jít do vedení domácí, ale gólman Marek si s tečovanou střelou poradil a vyrazil ji na rohový kop.

Další pěkná akce byla k vidění ve 27. minutě, kdy si Randa pohrál s domácími a následně vysunul Filipského, který předal míč Matůšovi, jenž se prodíral do pokutového území tak aktivně, až fauloval.

Olomouc v poločase vystřídala, zatím co Slovácko odehrálo celý zápas se stejným týmem. V 58. minutě domácí udeřili. Sigma zahrávala rohový kop, na který nejvýše vyskočil Martin Hudec, který poslal míč do sítě.

V 58. minutě mohl srovnat Šturma, ale jeho střelu zblokovala domácí obrana. Chvíli na to se na druhé straně blýskl Marek, který zlikvidoval prudkou střelu domácích.

O pár minut později se sám před Drobiszem zjevil znovu Zdeněk Šturma, ale rána z první se mu vůbec nevyvedla a skončila vysoko nad.

V 77. minutě se do vápna prodíral Psohlavec, ale domácí obránce ho od míče odstavil a gólman Drobisz schoval míč do své náruče.

„Bylo vidět, že je to první zápas. Jsme v plné letní přípravě, což se na zápase projevilo, ale nechceme se na to vymlouvat,“ řekl k zápasu kapitán Slovácka, Pavel Němčický.

„O osudu zápasu rozhodl rohový kop, který jsme nedokázali uhlídat. Pak jsme měli několik příležitostí k vyrovnání, ale ani jednu jsme nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Byl to náš první zápas a v sestavě se objevilo několik nových tváří. Máme spoustu času na sehrání,“ dodal kapitán Slovácka.

Dnes hraje Slovácko ještě jeden přípravný zápas. Od 18 hodin se druhá polovina kádru představí v Nedakonicích proti slovenskému Prešovu.